Predstavujeme najslávnejšie talianske značky šperkov

Najznámejšie talianske značky šperkov
Zdieľaj
LinkedIn

Keď hovoríme o kvalitných talianskych šperkoch, vždy máme na mysli vyváženú kombináciu tradície, inovácií a remeselnej zručnosti. Vďaka tomuto prieniku atribútov patria doplnky talianskej výroby k najvyhľadávanejším na svete. Talianske značky šperkov, ktorým sa podarilo pokračovať v rodinnej tradícii a vytvárať moderné kolekcie v súlade s dobou, sa zapísali do histórie a tešia sa obrovskému úspechu. Niektoré z nich vám v nasledujúcich riadkoch predstavíme.

Obsah článku

Šperky Armani

Ak spomíname úspešné talianske značky šperkov, nesmieme vynechať luxusný módny dom, ktorý založil v roku 1975 v Miláne Giorgio Armani. Dnes pod menom Armani poznáme svetovú módnu značku, ktorá sa zameriava na pánsku a dámsku konfekciu, doplnky vrátane šperkov a okuliarov, parfumy a kozmetiku. Popri hlavnej korporátnej značke Giorgio Armani ponúka výrobca aj ďalšie tri podznačky určené pre rôzne skupiny cieľových zákazníkov:

  • Emporio Armani sa zameriava na mladých spotrebiteľov vo veku 25 – 35 rokov, je veľmi súčasná a módna.
  • EA7 je športovou líniou značky zameranou na širokú škálu športov vrátane behu, fitness a lyžovania.
  • A/X Armani Exchange ponúka ležérnu módu dobrej kvality pre masový trh spotrebiteľov.

V segmente doplnkov sa veľkej popularite tešia práve šperky Emporio Armani v modernom, sviežom a originálnom dizajne. Výrobca ponúka pánske aj dámske šperky väčšinou z odolnej ocele alebo zo striebra v rôznych povrchových úpravách. Mnohé kúsky majú punc luxusu, ktorý už k talianskej značke Armani tradične patrí.

Šperky Roberto Cavalli

Luxusná módna značka Roberto Cavalli je na trhu od 70. rokov minulého storočia. Založil ju taliansky dizajnér Roberto Cavalli vo Florencii. Vo svete módy sa preslávil najmä zvieracími potlačami na koži a textíliách. Popri konfekcii vyrába aj doplnky vrátane hodiniek, šperkov, kabeliek, okuliarov, topánok a parfumov.

Šperky Roberto Cavalli oslňujú najmä kreativitou so štipkou výstrednosti, originálnymi ornamentmi, zdobením, farbami a námetmi. Výrobca sa ale nebojí experimentovať ani s materiálmi. V jeho kolekciách môžete nájsť postriebrenú alebo pozlátenú mosadz, kryštály, prírodné materiály ako achát alebo ónyx. Šperky Cavalli patria k tým, s ktorými zaujmete aj na prestížnych spoločenských udalostiach.

Šperky Gucci

Taliansku značku šperkov Gucci pôvodne založil v roku 1921 Guccio Gucci vo Florencii. Módny dom sa stal celosvetovo známou spoločnosťou pod vedením Alda Gucciho, syna zakladateľa, krátko po svojom vzniku. Dnes nájdete pod menom Gucci konfekciu, obuv, kabelky, doplnky vrátane šperkov aj bytové dekorácie.

Šperky Gucci pribudli do portfólia výrobcu len v 90. rokoch minulého storočia. V roku 1997 prišla na trh strieborná kolekcia Gucci a dva roky na to kolekcia jemných šperkov. V súčasnosti je značka známa luxusnou ponukou kvalitných šperkov z dielne špičkových dizajnérov. Gucci ponúka svoje šperky len v najkvalitnejšom materiálovom prevedení vrátane zlata, striebra a hypoalergénnych kovových zliatin s rôznymi povrchovými úpravami. V mnohých kúskoch je výrazne rozpoznateľné známe logo značky.

Šperky Bvlgari

Značka Bvlgari vznikla v roku 1884 ako dielo talentovaného pôvodom gréckeho striebrotepca Sotiria Bulgariho. Dnes je z nej luxusný taliansky módny dom slávny svojimi šperkmi, hodinkami, parfumami a doplnkami. Pre produkty Bvlgari je príznačný výrazný a originálny dizajn inšpirovaný prvkami rímskeho a gréckeho klasicizmu.

Talianska značka šperkov Bvlgari patrí k luxusnému segmentu a jej šperky predstavujú symbol dokonalosti a precízneho remeselného spracovania. Vynikajú osobitým výrazom a pútavými farebnými kombináciami. Náhrdelníky, náramky, náušnice, prstene a brošne z dielne Bvlgari bývajú exotické, masívne, ale napriek tomu veľmi vznešené a elegantné. Špičková kvalita materiálov je v tomto prípade samozrejmosťou. Výrobca používa najmä zlato a drahé kamene.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore