Prečo sú zlaté šperky také obľúbené?

Zlaté šperky sú symbolom luxusu a nezameniteľnej elegancie
Zdieľaj
LinkedIn

Určite ste už niekedy v minulosti počuli citáty či rôzne múdrosti, ktoré vypovedali o tom, že „šaty robia človeka“. Dá sa s podobnými tvrdeniami súhlasiť? Do istej miery áno. Veď každý človek sa chce „od prírody“ cítiť pekne a príťažlivo. Súhlasíte? V tom prípade ste na správnej adrese. Nasledujúcimi riadkami si posvietime na to, prečo sú zlaté dámske a pánske šperky také obľúbené. Práve takéto módne doplnky totižto dokážu robiť zázraky s nastavením mysle a vnímania.

Obsah článku

Prečo práve dámske a pánske zlaté šperky?

Bude to znieť ako otrepané klišé, no zlaté šperky patria spoločne s tými striebornými a ružovými medzi vôbec najobľúbenejšie na trhu. Navyše, na popularite im pridáva skutočnosť, že po nich s radosťou siahajú nielen dámy, ale aj páni. Prečo je tomu ale tak?

Dá sa povedať, že dôležitosť farieb môže vo všeobecnom ponímaní kolísať v závislosti od spoločnosti a rôznych okolností. Každý odtieň má totižto osobitnú schopnosť odzrkadľovať náladu či vyjadrovať vlastnosti a pocity.

Čo sa týka zlatej farby, jej odtiene predstavujú nielen úspech a víťazstvo. Sú spojené aj s bohatstvom, extravaganciou, kvalitou, leskom či vysokými hodnotami. Možno práve preto sú dámske a pánske zlaté šperky také obľúbené. Sme však toho názoru, že za tým stojí o niečo viac dôvodov.

Sebavyjadrenie, nadčasovosť a dokonalosť

Túto „trojicu“ si veľmi dobre zapamätajte. Keď budete obdarovávať či už vašu partnerku zlatými náušnicami, alebo vášho partnera zlatým náramkom, môžete si u nich šplhnúť výstižným, vecným a zároveň romantickým odôvodnením, prečo ste sa rozhodli práve pre zlatý doplnok.

Sebavyjadrenie: Nosiť na tele niečo, čo svojimi odtieňmi evokuje vzácnosť a krásu, je skvelým spôsobom, ako sa vnímať s láskou. Vo svojej podstate ide o akési vyjadrenie vlastnej hodnoty.

Nadčasovosť: Či už je to spôsobené žiarivým leskom, sympatickými odtieňmi, alebo skvelou kombinovateľnosťou s rôznymi outfitmi, zlatá jednoducho nikdy nesklame a neomrzí.

Dokonalosť: No a v neposlednom rade, zlatá farba je jasným symbolom dokonalosti. Koniec koncov, prečo sa za prvenstvá udeľujú zlaté trofeje a zlaté medaily?

Náš tip na zlaté náušnice a náramky

Bez ohľadu na to, či si chcete zlatým doplnkom urobiť radosť, alebo ním plánujete obdarovať milovanú osobu, máme pre vás odporúčania na konkrétne produkty.

Zlaté náušnice Guess

Z dámskych šperkov sú v tomto prípade jasnou voľbou zlaté náušnice od značky Guess. Konkrétne upozorňujeme na model s označením UBE78095. Za jeho najväčšie prednosti považujeme nielen cenovú dostupnosť, ale rovnako aj schopnosť zvýrazniť jemné línie nežnej dámskej tváre. Skvelou alternatívou v podobne dostupnej cenovej kategórii však môžu byť aj zlaté srdiečkové náušnice Guess UBE28004.

Zlaté šperky Guess sú stalicou v obľúbenosti medzi dámami

Zlatý náramok Tommy Hilfiger

Na druhej strane, v súvislosti s pánskymi zlatými šperkami nám nedá nespomenúť zlaté náramky od spoločnosti Tommy Hilfiger. Špeciálnu pozornosť odporúčame upriamiť na výrazný oceľový náramok s PVD povlakom, ktorý nesie označenie 2790088. Zaujme ako leskom, tak vkusne aplikovanými farbami značky blízko zapínania. Cenovo dostupnejšou alternatívou môže byť kožený náramok Tommy Hilfiger 2790082 so zlatými prvkami.

Tommy Hilfiger 2790088

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore