Ako správne vybrať náramok na ruku?

Zistite ako čo najlepšie vybrať náramok na ruku
Zdieľaj
LinkedIn

Na trhu môžete natrafiť na množstvo typov náramkov na ruku. Bez ohľadu na to, po akom sa obzeráte, by ste mali vedieť, ako ho správne vybrať. Rozhodujúcim je v tomto prípade obvod zápästia. Môže mu však sekundovať aj udalosť, resp. príležitosť, na akú sa náramok vyberá.

Dobre vedieť: Zatiaľ čo obvyklé rozmery dámskych náramkov sa zvyknú pohybovať v rozmedziach od 17 do 18, resp. 19 až 21, cm v závislosti od šírky zápästia, tak rozmery pánskych náramkov sa zvyčajne pohybujú na úrovni 20 až 23 cm.

Obsah článku

Ako vybrať náramok na ruku podľa prevedenia?

So zapínaním, na gumičke, pevné a tak ďalej. Je ich skutočne mnoho. Každý typ má však iné parametre výberu. Ako teda správne vybrať náramok na ruku?

Náramok so zapínaním

Postup, ako ho vybrať: Je potrebné odmerať zápästie v jeho najširšom bode a k výslednému číslu pripočítať 1 až 2 cm. Náramok totižto nesmie byť ani príliš tesný, aby sa nezarezával do ruky, ani priveľmi voľný, aby náhodou neprekĺzol cez ruku dole.

Náš tip
: Medzi obľúbené náramky so zapínaním patria napríklad tie z produkcie značky Tommy Hilfiger, alebo náramky Pandora.

Poradíme vám ako vybrať náramok na ruku - na obrázku náramok so zapínaním Tommy Hilfiger

Pevný náramok (kruhový, bangle)

Postup, ako ho vybrať: Pri výbere pevného náramku je nevyhnutné odmerať obvod ruky – nie zápästia. Meter treba obmotať pod ukazovákom a malíčkom (teda pri kĺboch) pri roztiahnutých prstoch. Pre požadovaný údaj sa nesmie zabudnúť vydeliť nameranú hodnotu číslom 3,14 a pripočítať 1 cm pre jednoduchšie navliekanie náramku na ruku.

Náš tip: V súvislosti s typom „bangle“ nám nedá nespomenúť prekrásne zlaté náramky v kruhových prevedeniach, ktoré sú medzi dámami takými populárnymi.

pevny naramok na ruku

Náramok na gumičke

Postup, ako ho vybrať: V tomto prípade je postup takpovediac totožný ako pri výbere pevného náramku. Azda jediným rozdielom je, že vo výsledku nemusíte pripočítavať 1 „rezervný“ cm.

Náš tip: Keď modely na gumičke, tak v odporúčame korálkové náramky. Na druhej strane, náramky s korálkami nie sú úplne najšťastnejším riešením pre dámy s pevnejšími zápästiami, ktorým však náramne pristanú ploché a retiazkové náramky.

Štýl náramku vyberajte podľa typu zápästia a udalosti

Nielen na základe predošlých riadkov, ale aj na základe zdravého rozumu musí byť každému jasné, že najrozhodujúcejším faktorom pri výbere náramku na ruku bude vždy šírka zápästia. Keď už však rozmýšľate nad konkrétnym štýlom náramku – v zmysle plochý, korálkový, masívny, minimalistický a tak ďalej – je potrebné vziať do úvahy aj typ zápästia, ktoré ním bude zdobené, prípadne udalosť, na ktorej sa bude nosiť.

Náramok na ruku podľa typu zápästia

Rada, ako ho vybrať: „Zmerajte“ zápästie obopnutím ukazovákom a palcom druhej ruky. Laicky povedané, keď ho obopnete s rezervou, ide o úzke zápästie. V prípade, že ho obopnete len tak-tak, môžeme hovoriť o strednom zápästí. Pokiaľ sa vám ho obopnúť nepodarí, zápästie je pomerne široké. Samozrejme, tieto slová je potrebné brať s rezervou. Prsty každého jedného z nás môžu mať totižto rozdielnu dĺžku. Nehovoriac o celkovej postave. K pevnejšiemu zápästiu je tak vhodnou voľbou voľný náramok so zapínaním, prípadne bangle náramok, a na užšom zápästí zase vkusne vynikne aj masívnejší model – ako napríklad kožený či z chirurgickej ocele.

Kožený náramok na ruku pre pánov od značky Fossi

Náramok na ruku podľa udalosti

Rada, ako ho vybrať: Zatiaľ čo k formálnejším outfitom môžete v rámci každodenného nosenia zvoliť konzervatívnejšie pôsobiaci náramok, tak pri neformálnejšom oblečení perfektne vyniknú aj odvážnejšie a výraznejšie kúsky. Čo sa týka elegantných outfitov a spoločenských udalostí, dámam odporúčame siahnuť po minimalistických náramkoch so zapínaním – ideálne v striebornom, ružovom alebo zlatom prevedení, a pánom po kožených alebo oceľových náramkoch zladených so zvyškom doplnkov.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Scroll to Top