Swarovski – šperky, ktoré by nemali chýbať v dámskom repertoári

Šperky Swarovski sú synonymom dámskej bižutérie.
Zdieľaj
LinkedIn

Keď sa povie „Swarovski“, mnohým ľuďom sa pred očami automaticky vyjavia očarujúce náušnice a náhrdelníky. Jednoducho, šperky, ktoré hrajú tými najjagavejšími a najjasnejšími odtieňmi. Popravde, niet sa čomu diviť… Veď ide o spoločnosť, ktorá sa môže pýšiť statusom najvyťaženejšieho výrobcu krištáľov naprieč celým svetom. Navyše, jej príbeh je prepletený mimoriadne zaujímavou históriou.

Obsah článku

Očarujúce šperky Swarovski

Očarujúce šperky Swarovski by nemali chýbať v žiadnom dámskom repertoári. Srší z nich totižto akási jedinečnosť, ktorá sa slovami len ťažko opisuje. Priblížiť by ju však mohol jedinečný príbeh spoločnosti, ktorá „prerazila“ do sveta z Čiech.

Dôležité roky spoločnosti Swarovski

 • 1862 – v Čechách sa narodil Daniel Swarovski, ktorý sa stal neskôr zakladateľom spoločnosti s dnes už ikonickou labuťou v logu.
 • 1883 – Daniel Swarovski vynašiel prístroj na takpovediac dokonalé opracovanie šperkov.
 • 1892 – Daniel Swarovski si dal spolu s Franzom Weisom v Prahe patentovať vyššie zmieňovanú mašinku.
 • 1895 – založenie dielne na brúsenie krištáľových kameňov v tirolskom mestečku Wattens.
 • 1919 – registrácia značky Tyrolit, ktorá do dnešného dňa predstavuje špičku medzi brúsnymi nástrojmi na výrobu krištáľov.
 • 1931 – Daniel Swarovski predstavil originálne krištáľové oblečenie, ktoré zožalo v módnom priemysle veľký úspech.
 • 1989 – „tvárou“ šperkov a celej značky Swarovski sa stala dnes už ikonická labuť, ktorá má prezentovať čistotu a eleganciu celej spoločnosti.
Zakladateľ spoločnosti Swarovski - Daniel Swarovski

Zdroj: https://astrumpeople.com/

Náušnice či náhrdelníky? Prečo práve šperky Swarovski?

Šperky, sošky, bytové dekorácie, parfumy a dokonca aj lustre. Toto všetko a omnoho viac nájdete v bohatom portfóliu značky Swarovski. Nás však, prirodzene, najviac zaujímajú práve šperky – obzvlášť náušnice a náhrdelníky – ktoré sú z ponuky Swarovski jednoducho TOP.

V súvislosti s náhrdelníkmi Swarovski by sme špeciálne upozornili na modely s príveskami labutí. Tie sú akousi klasikou, ktorá je medzi zákazníčkami dlhodobo obľúbenou. Náš názor je, že nimi nič nepokazíte, pričom nimi osviežite aj každodenný outfit. Navyše, prívesok s labuťou pôsobí decentne a elegantne, čo z neho urobí výborný módny doplnok aj na spoločenské udalosti.

Ligotavý náhrdelník značky Swarovski

Čo sa týka náušníc Swarovski, ťažko ich opísať niekoľkými riadkami. Musíte ich jednoducho vidieť. Hrajú totižto nielen rôznymi tvarmi, ale aj rozličnými dúhovými farbami. Z týchto dôvodov je viac než pravdepodobné, že si nevyberiete len jeden pár, ale hneď viacero. Vzhľadom na ich dizajn a schopnosť vyniknúť na nežnejšom pohlaví je to však maximálne pochopiteľné.

Náš tip: Keď hovoríme o šperkoch Swarovski, pozornosť si zaslúžia aj prekrásne náramky a písmenkové prívesky.

Zaujímavosti na záver – Swarovski šperky vo filmoch

Celosvetovú popularitu šperkov Swarovski potvrdzuje aj skutočnosť, že boli neraz „obsadené“ do filmov, ktoré zožali globálny úspech. Nemáme teda na mysli treťotriedne prepadáky, ale kvalitné snímky, z ktorých niektoré zožali úspechy aj na prestížnych Academy Awards. Môžeme spomenúť napríklad:

 • Titanic
 • Black Swan
 • Skyfall
 • Bohemian Rhapsody
 • Rocketman
Tip na záver: Prečítajte si viacero zaujímavostí o šperkoch Swarovski a ich histórii.
Herečka Penelope Cruz s náhrdelníkom a náušnicami značky Swarovski

Zdroj: https://luxurylondon.co.uk/

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore