Spoznajte najdrahšie šperky na svete

Predstavujeme tie najdrahšie šperky na svete
Zdieľaj
LinkedIn

Svet šperkov nie je len o hľadaní vysnívaných kúskov, ktoré ulahodia vášmu gustu, perfektne doplnia váš outfit alebo potešia vašich blízkych. Je aj o poznaní toho vôbec najcennejšieho, čo zhmotňuje. Máme na mysli najdrahšie šperky na svete, ktoré sú očiam verejnosti často známe len z fotiek.

Inak to nie je ani v našom prípade. Bohužiaľ, nemali sme tú jedinečnú možnosť pokochať sa ich krásou na vlastné oči. Síce vyzerajú úchvatne aj na fotkách, no s určitosťou môžeme prehlásiť, že naživo musia byť doslova a do písmena dychberúce. Poznáte ich?

Obsah článku

TOP 10: Najdrahšie šperky na svete

V súvislosti s najdrahšími šperkami na svete stojí za zmienku skutočnosť, že rozdiel približných hodnôt medzi 1. a 10. najcennejším je priepastných zhruba 187 miliónov EUR. Neuveriteľné však? Ide naozaj o megalomanské sumy, o ktorých „hodnote“ nemôže mať „bežný človek“ ani len zdanie.

Toto sú najdrahšie šperky na svete:

1. The Hope Diamond

Približná hodnota: 207 miliónov EUR

Zaujímavosť: 45,52-karátový modrý kameň známy ako The Hope Diamond je nielen najdrahším, ale pravdepodobne aj najznámejším šperkom na svete. Predpokladá sa, že pochádza z baní Golkonda. Od roku 1958 je vystavený Smithsonian Museum of Natural History.

Prvá priečka medzi najdrahšími šperkami na svete patrí tomu s názvom The Hope Diamond
Zdroj: https://curiousmatters.wordpress.com / https://diamondbuzz.blog/

2. Peacock Broosh

Približná hodnota: 83 miliónov EUR

Zaujímavosť: Táto pestrofarebná brošňa v tvare páva bola prvýkrát predstavená na veľtrhu TEFAF v Holandsku v roku 2013. Zdobí ju viac ako 1 300 kameňov s celkovou hodnotou 120,81 karátov.

3. The Pink Star

Približná hodnota: 59 miliónov EUR

Zaujímavosť: The Pink Star pochádza z Južnej Afriky. V súčasnosti má síce „len“ 59,6 karátu, no v minulosti bol vyrezaný zo 132,5 karátového surového diamantu.

Medzi najdrahšie šperky na svete zaraďujeme slabo ružový diamant The Pink Star
Zdroj: https://media.npr.org/

4. Oppenheimer Blue

Približná hodnota: 47 miliónov EUR

Zaujímavosť: Medzi najdrahšie šperky na svete patrí aj 16,62-karátový Oppenheimer Blue, ktorý nesie názov po Phillipovi Oppenheimerovi. Odborníci sa domnievajú, že bol vyťažený niekde v Južnej Afrike zhruba na začiatku 20. storočia.

5. L´Incomparable Diamond Necklace

Približná hodnota: 45 miliónov EUR

Zaujímavosť: 18-karátové zlato a 407,48 karátov diamantov – to je celosvetovo najcennejší náhrdelník. Mimochodom, podobná orientačná cena sa pripisuje aj najdrahším hodinkám na svete.

Najdrahší náhrdelník na svete
Zdroj: https://erikawinters.com/

6. Bluee Moon of Josephine

Približná hodnota: 40 miliónov EUR

Zaujímavosť: Tento 12,03-karátový diamant kúpil v roku 2014 odsúdený hongkonský miliardár Joseph Lau Luen pre svoju sedemročnú dcéru Josephine.

7. Pink Emerald-Cut Graff Diamond

Približná hodnota: 38 miliónov EUR

Zaujímavosť: 24,78-karátový smaragdovo brúsený kameň známy ako Pink Emerald-Cut Graff Diamond je jedinečný vďaka úžasnej kombinácii farby a čistoty.

8. The Orange

Približná hodnota: 30 miliónov EUR

Zaujímavosť: Svojho času, konkrétne v roku 2013, stanovil The Orange svetový rekord v cene karátu za akýkoľvek farebný diamant predávaný v aukcii. Cena za karát sa v jeho prípade šplhala na úctyhodné 2 milióny EUR.

9. The Hutton-Mdivani Jadeite Necklace

Približná hodnota: 22 miliónov EUR

Zaujímavosť: Tento vzácny náhrdelník bol vyrobený z jadeitových korálok, ktoré sú doplnené o sponu z 18-karátového žltého zlata.

10. The Wittelsbach-Graff Diamond

Približná hodnota: 20 miliónov EUR

Zaujímavosť: História tohto dnes 31-karátového modrého diamantu siaha až do 17. storočia, kedy bol súčasťou bavorských korunovačných klenotov. Približná hodnota ďalších najdrahších šperkov sa pohybuje zhruba na úrovni 9 až 19 miliónov EUR.

Návrat do reality

Nuž, musíme uznať, že pri vyššie zmieňovaných číslach sa nám tak trochu točila hlava. Preto je čas vrátiť sa späť do reality a vybrať si cenovo dostupné šperky. Koniec koncov, aj lacnejšie módne doplnky vedia plnohodnotne splniť svoj účel. Aj napriek tomu si však stojíme za tým, že nadšenci módy by mali jednoznačne poznať najdrahšie šperky na svete.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Scroll to Top