Šperky Pandora – príbeh o prerode malého dánskeho obchodu

Prinášame vám zopár zaujímavých faktov o značke Pandora
Zdieľaj
LinkedIn

Ak by sme robili zoznam módnych doplnkov, ktoré sú vo svete skutočným pojmom, nesmeli by v ňom chýbať šperky Pandora. Podobne ako šperky Swarovski, aj doplnky Pandora valcujú rebríčky predajnosti vo svojom segmente. Niet sa čomu diviť – majú za sebou bohatú históriu, ktorá je sprevádzaná zaujímavým príbehom o prerode malého dánskeho obchodu do veľkej medzinárodnej spoločnosti.

Obsah článku

Šperky Pandora a ich príbeh

Príbeh spoločnosti Pandora začína v dánskej Kodani ešte v roku 1982, kedy manželský pár Per a Winnie Enevoldsen založil malý klenotnícky obchod. Od samého začiatku podnikania zvykli obaja zakladatelia cestovať do Thajska, aby hľadali šperky na dovážanie. Hneď ako sa začal zvyšovať dopyt po ich šperkoch, začali postupne upravovať aj smerovanie svojho biznisu do veľkoobchodného predaja pre dánskych klientov.

Náramok s príveskami Pandora
Zdroj: adobestock.com

Výrazné míľniky

Za výrazné míľniky súvisiace s prosperovaním budúcej úspešnej spoločnosti možno označiť roky 1987 a 1989. Zatiaľ čo v roku 1987 Per a Winnie ukončili maloobchodné činnosti a presťahovali sa do väčších priestorov, tak o 2 roky neskôr sa nádejní podnikatelia rozhodli vyrábať svoje šperky Pandora v Thajsku. Okrem toho, medzitým si najali aj svojho prvého interného dizajnéra.

Medzinárodný úspech

Uvedenie náramku Pandora na dánsky trh v roku 2000 predznamenalo náramný medzinárodný úspech celej značky. V nasledujúcich rokoch sa totižto spoločnosť začala medzinárodné rozširovať a vstúpila na nové trhy:

  • 2003 – USA
  • 2004 – Nemecko a Austrália

Zvyšovanie výrobnej kapacity

Po nemalých úspechoch a výraznej premene na medzinárodnú predajnú platformu otvorila spoločnosť Pandora v roku 2005 v Thajsku rozsiahly šesťpodlažný výrobný závod, ktorý stále tvorí ústrednú súčasť aktuálnej výroby a infraštruktúry. V auguste 2008 došlo v tej istej lokalite k otvoreniu druhého výrobného závodu, po ktorom nasledovalo v roku 2010 otvorenie tretieho a štvrtého závodu Pandora – v tej istej oblasti. Tieto skutočnosti náramne posilnili jedinečné výrobné nastavenie spoločnosti Pandora.

Šperky Pandora sú skutočne nezameniteľné
Zdroj: adobestock.com

Šperky Pandora v súčasnosti

Náramky a prívesky Pandora sú dnes vyrábané a predávané vo viac ako 70 krajinách na šiestich kontinentoch prostredníctvom viac ako 10 300 predajných miest. Zaujímavosťou je, že spoločnosť Pandora zamestnáva približne 27 300 ľudí po celom svete, z ktorých asi 13 200 v Thajsku.

Poslaním spoločnosti Pandora je ponúknuť ženám naprieč celým svetom vysokokvalitné, moderné a zároveň originálne šperky za dostupné ceny. Práve v tom pramení snaha inšpirovať ženy k tomu, aby vyjadrili svoju individualitu. Všetky ženy majú totižto svoje osobné príbehy, ktoré stoja za vyrozprávanie. No a v tom im môžu svojím spôsobom pomôcť práve nezameniteľné šperky Pandora.

Šperky Pandora - náramok Pandora
Zdroj: https://us.pandora.net/

Pandora náramky

Pandora náramky predstavujú skvelý spôsob, ako urobiť radosť ženám a dievčatám takpovediac všetkých vekových kategórií. Ide totižto o náramky, ktorých celková hodnota časom prudko rastie. Ako je to možné? Úplne jednoducho:

Najprv sa kúpi samostatný Pandora náramok. Ten odporúčame ako darček na hocijakú príležitosť – či už ide o narodeniny, Vianoce alebo rôzne životné míľniky. No a na takýto darovaný náramok môžete následne dokupovať toľko príveskov a koráliek, koľko sa naň vojde.

Ako sme naznačili, každým jedným doplnkom v podobe prívesku alebo korálky stúpne celková hodnota náramku. A nenarážame tým len na cenovú hodnotu, ale taktiež na tú zberateľskú. Niet sa čomu diviť, že Pandora náramok doplnený o prívesky a korálky rôznych tvarov a veľkostí bude mať pre svoju majiteľku takú veľkú citovú aj zberateľskú hodnotu. Tak ako samotný náramok, tak aj každý jeden prívesok, každá jedná korálka, sa budú viazať na určité krásne životné udalosti.

Benefity pre pánov: Keď sa nad tým tak zamyslíme, Pandora náramky sú skvelou voľbou aj pre pánov – nie však na nosenie. Smerujeme skôr k tomu, že ak raz darujete Pandora náramok, nemusíte viac rozmýšľať nad tým, čo kúpite vašej milovanej osobe na najbližší sviatok či na najbližšiu významnú udalosť. Jednoducho dokúpite Pandora prívesok alebo korálky a máte to vybavené.

Prívesky a korálky Pandora sa vyrábajú v tých najrôznejších podobách a variáciách

Pandora prívesky

Ako už z predošlých riadkov vyplýva, medzi veľmi obľúbené šperky Pandora patria nielen náramky, ale aj prívesky. Ľudia naprieč celým svetom v súvislosti s nimi oceňujú, že sa vyrábajú v mnohých dizajnových prevedeniach. Na trhu ich tak nájdete v tých najrôznejších tvarových aj farebných podobách.

Zaujímavosť: Pandora prívesky, tak ako aj ďalšie iné šperky Pandora, sú dokončované ručne a vyrábajú sa zo šterlingového striebra – v niektorých prípadoch doplneného o 14-karátové zlato. Dokonca, vo vybraných šperkoch Pandora, napríklad aj na príveskoch, nájdete aj takzvané Murano sklo.

Pandora korálky

Pandora korálky majú takú istú schopnosť akou disponujú aj Pandora prívesky – svojej budúcej majiteľke budú pri každom pohľade pripomínať krásne životné okamihy. Predstavte si, že máte na jednej ruke, na jednom náramku, spomienku na niekoľko predošlých narodenín, niekoľko predošlých Vianoc a napríklad na nejaké významné udalosti z vášho života. Jednoducho, krása!

Náušnice Pandora s vyobrazením rodokmeňa
Zdroj: https://uk.pandora.net/

Pandora náušnice

Pandora náušnice síce neponúkajú taký zberateľský potenciál ako vyššie zmieňované náramky, prívesky a korálky, ale medzi fanúšikmi značky Pandora sú taktiež obľúbenými. Vyrábajú sa totižto vo všeobecne najobľúbenejších farebných prevedeniach – v zlatej, striebornej aj ružovej. A samozrejmosťou sú aj rôzne veľkosti, tvary a dizajny. Takže určite je z čoho vyberať.

Pandora náhrdelníky

Zaujímavou alternatívou v súvislosti s tým, kam umiestniť Pandora prívesok, sú popri náramkoch napríklad aj náhrdelníky. Dámy ich obľubujú aj z toho dôvody, že spomínané prívesky majú počas nosenia blízko pri srdci.

Často kladené otázky

Ako vyčistiť Pandora náramok?

V súvislosti s tým, ako čistiť Pandoru, sa odporúča, aby ste si dali Pandora náramok aspoň jedenkrát do roka skontrolovať vo vašom klenotníctve. Okrem toho ho pravidelne leštite mäkkou leštiacou handričkou – či už univerzálnou, alebo tou z originálnej súpravy na čistenie šperkov Pandora.

Ako sa otvára Pandora náramok?

Pandora náramok sa dá otvoriť umiestnením ukazováka na záves pod sponu a následným zatlačením alebo otočením – podľa toho, akú sponu máte. Je však dôležité držať perličku takým spôsobom, aby bola spona nasmerovaná k vám. Stávkou na istotu, pri ktorej nehrozí riziko poškodenia manikúry, je však originálny Pandora otvárač na náramky.

Pokiaľ náhodou hľadáte vkusné a originálne módne doplnky, šperky Pandora budú určite výbornou voľbou. Poobzerať sa však môžete aj po iných značkách, v ponuke ktorých nájdete prekrásne náramky a nemej úchvatné prívesky. Stačí si spomedzi nich už len dobre vybrať.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore