Šperky Pandora – príbeh o prerode malého dánskeho obchodu

Prinášame vám zopár zaujímavých faktov o značke Pandora
Share on facebook
Zdieľaj
Share on linkedin
LinkedIn

Ak by sme robili zoznam módnych doplnkov, ktoré sú vo svete skutočným pojmom, nesmeli by v ňom chýbať šperky Pandora. Podobne ako šperky Swarovski, aj doplnky Pandora valcujú rebríčky predajnosti vo svojom segmente. Niet sa čomu diviť – majú za sebou bohatú históriu, ktorá je sprevádzaná zaujímavým príbehom o prerode malého dánskeho obchodu do veľkej medzinárodnej spoločnosti.

Obsah článku

Šperky Pandora a ich príbeh

Príbeh spoločnosti Pandora začína v dánskej Kodani ešte v roku 1982, kedy manželský pár Per a Winnie Enevoldsen založil malý klenotnícky obchod. Od samého začiatku podnikania zvykli obaja zakladatelia cestovať do Thajska, aby hľadali šperky na dovážanie. Hneď ako sa začal zvyšovať dopyt po ich šperkoch, začali postupne upravovať aj smerovanie svojho biznisu do veľkoobchodného predaja pre dánskych klientov.

Náramok s príveskami Pandora
Zdroj: adobestock.com

Výrazné míľniky

Za výrazné míľniky súvisiace s prosperovaním budúcej úspešnej spoločnosti možno označiť roky 1987 a 1989. Zatiaľ čo v roku 1987 Per a Winnie ukončili maloobchodné činnosti a presťahovali sa do väčších priestorov, tak o 2 roky neskôr sa nádejní podnikatelia rozhodli vyrábať svoje šperky Pandora v Thajsku. Okrem toho, medzitým si najali aj svojho prvého interného dizajnéra.

Medzinárodný úspech

Uvedenie náramku Pandora na dánsky trh v roku 2000 predznamenalo náramný medzinárodný úspech celej značky. V nasledujúcich rokoch sa totižto spoločnosť začala medzinárodné rozširovať a vstúpila na nové trhy:

  • 2003 – USA
  • 2004 – Nemecko a Austrália

Zvyšovanie výrobnej kapacity

Po nemalých úspechoch a výraznej premene na medzinárodnú predajnú platformu otvorila spoločnosť Pandora v roku 2005 v Thajsku rozsiahly šesťpodlažný výrobný závod, ktorý stále tvorí ústrednú súčasť aktuálnej výroby a infraštruktúry. V auguste 2008 došlo v tej istej lokalite k otvoreniu druhého výrobného závodu, po ktorom nasledovalo v roku 2010 otvorenie tretieho a štvrtého závodu Pandora – v tej istej oblasti. Tieto skutočnosti náramne posilnili jedinečné výrobné nastavenie spoločnosti Pandora.

Šperky Pandora sú skutočne nezameniteľné
Zdroj: adobestock.com

Šperky Pandora v súčasnosti

Náramky a prívesky Pandora sú dnes vyrábané a predávané vo viac ako 70 krajinách na šiestich kontinentoch prostredníctvom viac ako 10 300 predajných miest. Zaujímavosťou je, že spoločnosť Pandora zamestnáva približne 27 300 ľudí po celom svete, z ktorých asi 13 200 v Thajsku.

Poslaním spoločnosti Pandora je ponúknuť ženám naprieč celým svetom vysokokvalitné, moderné a zároveň originálne šperky za dostupné ceny. Práve v tom pramení snaha inšpirovať ženy k tomu, aby vyjadrili svoju individualitu. Všetky ženy majú totižto svoje osobné príbehy, ktoré stoja za vyrozprávanie. No a v tom im môžu svojím spôsobom pomôcť práve nezameniteľné šperky Pandora.

Pokiaľ teda náhodou hľadáte vkusné a originálne módne doplnky, šperky Pandora budú určite výbornou voľbou. Poobzerať sa však môžete aj po iných značkách, v ponuke ktorých nájdete prekrásne náramky a nemej úchvatné prívesky. Stačí si spomedzi nich už len dobre vybrať.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Share on facebook
Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Scroll to Top