Predstavujeme najznámejšie typy dámskych kabeliek

Toto sú najobľúbenejšie typy dámskych kabeliek
Zdieľaj
LinkedIn

Ten, kto povedal, že diamanty sú najlepším priateľom ženy, pravdepodobne zabudol na kabelku. Popri šperkoch, ktoré k vydarenému outfitu už neodmysliteľne patria, je práve dámska kabelka ďalším neopomenuteľným „must have“ doplnkom. Listová na párty, cez rameno do práce, shopper bag na nákupy alebo crossbody na stretnutie s priateľmi. Tiež sa vám už zo súčasnej ponuky butikov a e-shopov trochu točí hlava? V nasledujúcom článku vám predstavíme základné typy dámskych kabeliek Pretože, priznajme si, kabelky sú viac než len tašky.

Obsah článku

Typy dámskych kabeliek podľa spôsobu nosenia

Ak chcete pôsobiť ležérne a uvoľnene, siahnite po štýlovej crossbody kabelke alebo ľadvinke. Seriózny look vyčaruje kabelka do ruky a elegantný spoločenský outfit vkusne doplníte malou listovou kabelkou. Predstavujeme vám typy dámskych kabeliek podľa spôsobu nosenia.

Kabelka na rameno

Najzákladnejšia nevyhnutná dámska kabelka, ktorú má vo svojom šatníku aspoň v jednom kuse snáď každá žena. Je to ležérnejšia taška s tenšími a dlhšími popruhmi. Nosí sa prehodená cez jedno rameno. Väčšinou býva dostatočne veľká a priestranná, čo z nej robí funkčný a praktický. Je vhodná na každodenné nosenie, na bežné aj formálnejšie príležitosti typu pracovných stretnutí.

Crossbody kabelka

Je funkčná, pohodová a štýlová. Crossbody kabelka je akousi mladšou sestrou kabelky na rameno. Na trhu je o niečo kratšie a preferujú ju mladšie generácie. Mimoriadne obľúbené sú v súčasnosti najmä takzvané sling bag alebo ľadvinky, ktoré sa tešia popularite aj medzi silnejším pohlavím. Crossbody kabelka je vybavená jedným dlhším popruhom, ktorý smeruje cez stred tela. Predstavuje výbornú voľbu na voľný čas, nakupovanie, vybavovanie, cestovanie, ale aj na každodenné nosenie.

Kabelka do ruky značky Michael Kors

Kabelka do ruky

Ideálna kabelka pre pracujúce ženy, ale v menšom prevedení vhodná aj na spoločenské a formálne stretnutia. Býva vybavená jedným alebo dvomi kratšími popruhmi. Najmä pevné, vystužené kúsky do ruky pôsobia v outfite veľmi elegantne a distingvovane. Na bežné nosenie je tento typ kabelky menej praktickým doplnkom, keďže nikdy nemáte voľné ruky.

Listová kabelka

Listová kabelka je taška pripomínajúca obálku. Máva obdĺžnikový tvar s trojuholníkovou, prípadne obdĺžnikovou prednou chlopňou. Môže byť bez ramienka, určená na nosenie v ruke alebo v praktickom prevedení s jedným dlhým, tenkým popruhom cez rameno. Listová kabelka je vhodná na spoločenské príležitosti ako sú večierky, párty, svadby a plesy. Zmestí sa do nej len pár osobných vecí, napríklad mobil, kľúče, rúž či vreckovky.

Kabelka na zápästie

Menej známa kabelka na zápästie alebo ak chcete náramková kabelka býva vybavená len krátkym popruhom, ktorý sa upevňuje na oblasť zápästia. Pôsobí ako puzdro, v niektorých prípadoch prispôsobené tvaru mobilu, prípadne ako peňaženka, ale môže mať rozmanité podoby a prevedenia. Dostupné sú hravé pestrofarebné dámske kabelky na zápästie vhodné na voľný čas či na stretnutia s priateľmi aj elegantné kúsky, ktoré sofistikovaným spôsobom doplnia váš spoločenský outfit.

Batoh alebo ruksak

Nejde o typ kabelky v pravom zmysle slova, ale ako módny doplnok pôsobí rozhodne štýlovo a vkusne. Batohy sa v posledných sezónach dostali zo škôl a športovísk do dámskych šatníkov a plnohodnotne sa tam udomácnili. Batoh ako náhrada dámskej kabelky má však isté špecifiká. Elegantné a ležérne kúsky majú tenšie popruhy, kompaktný šik strih a kožu alebo koženku ako základný materiál. Výborne sa kombinujú s ležérnejšími a mestskými outfitmi. Pristanú menej formálnym príležitostiam a spoločenským stretnutiam.

Typy kabeliek podľa veľkosti

Zatiaľ čo pri spoločenských a formálnych príležitostiach si spravidla vystačíme s malou kabelkou, bežné pracovné dni alebo nákupy si priam žiadajú väčšie praktické tašky.

Veľké kabelky

Veľké kabelky sú prienikom vkusu a praktickosti. Umožňujú ženám nosiť osobné a pracovné veci, ale aj menšie nákupy štýlovo a s eleganciou. K väčším druhom kabeliek radíme napríklad:

  • shopper bag – priestranné spevnené tašky s dlhším popruhom
  • tote bag – väčšie obdĺžnikové tašky s dvomi krátkymi rúčkami
  • hobo kabelky – vaky v tvare polmesiaca na dlhšom popruhu
  • bucket bag – kabelky v tvare košíka alebo vedierka

Malé kabelky

Malé kabelky sú funkčné z hľadiska nosenia niekoľkých najnutnejších osobných vecí. V prvom rade však predstavujú štýlový módny doplnok, dávajúci outfitu pomyselnú bodku. K malým typom dámskych kabeliek patria napríklad:

  • listové kabelky – ploché kabelky v tvare obálky
  • náramkové kabelky – mini kabelky rôznych tvarov s krátkym popruhom na zápästie
  • flap kabelky – malé pevné tašky s chlopňou a krátkym remienkom
  • puzdrové kabelky – elegantné kabelky do ruky alebo na rameno v tvare pevného puzdra

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore