Svadba v zime: Naplánujte si ju do posledného detailu

Zimná svadba má svoje špecifiká
Zdieľaj
LinkedIn

Snehom pokrytá krajina, ľadová výzdoba striech, plápolajúci oheň, karmínové kvety. Zimná sezóna prichádza s emblémami romantiky, ktorým nejeden zamilovaný pár nedokáže odolať. Ak sú aj vaše srdcia upnuté k zimnej svadbe, nenechajte sa odradiť. Takmer tri štvrtiny svadieb sa konajú medzi májom a októbrom. Svadba v zime je teda z kategórie netradičných. Ak sa však správne naplánuje, výsledok bude čarovný. Prinášame vám zoznam špecifických detailov, na ktoré by ste pri organizácii vášho magického dňa rozhodne nemali zabudnúť.

Obsah článku

Kľúčová voľba: Vyberte si miesto a dátum zimnej svadby

Pri plánovaní letnej svadby sa zvyknú hľadať slnečné miesta s množstvom zelene, ktoré poskytnú kulisy pre svadobné fotografie aj priestor pre príjemné trávenie chvíľ počas hostiny. Čo ale zvažovať pri plánovaní zimnej svadby?

Miesto, ktoré vyhovuje vašej téme

Dizajn miesta svadobnej hostiny významne dotvára atmosféru a výzdobu. Ak túžite po svadbe s jednoduchým romantickým motívom a sviečkami, vyberte si priestory vo vintage štýle. Škandinávsky priestor s veľkými oknami smerujúcimi na zasneženú krajinu zas poskytne ideálne kulisy pre svadbu v téme zimnej krajiny zázrakov. Luxusnú svadobnú hostinu inšpirovanú vianočným stromčekom a pozlátkami usporiadajte vo vyblýskanej reštaurácii exkluzívneho hotela. Existuje viac možností, ako do svadby vniesť zimnú tému, ale musíte nájsť to správne miesto.

Tip: Ak je to možné, usporiadajte obrad a hostinu na jednom mieste alebo v tesnej blízkosti. Uľahčí to prepravu v prípade nepriaznivého počasia.

Termín vyberajte obozretne

Hoci zimná svadba má svoje jedinečné čaro, rozhodne ju neplánujte v tom najčarovnejšom období. December je mesiacom prípravy Vianoc, keď väčšina z nás zažíva množstvo stresu a preteky s časom. Výborným termínom pre zimnú svadbu je obdobie druhej polovice januára.

Tip: Pri plánovaní termínu dôsledne zvažujte aj čas obradu. Nezabúdajte, že v zime sa stmieva skôr a vy chcete všetky dôležité udalosti vrátane fotografovania stihnúť ešte pri dennom svetle.

Svadba v zime má svoje čaro

Svadba v zime a nevesta

Nevesta je bezpochyby najdôležitejšou osobou dňa. Samozrejme, nezabúdame pritom ani na ženícha. Pravdou však je, že garderóba nevesty si v prípade zimnej svadby žiada o niečo kreatívnejšie variácie.

Náhradné zimné topánky

Ak ako nevesta túžite zažiariť v okúzľujúcich lodičkách na vysokých podpätkoch, nech sa páči. Obujte si ich na obrad aj na svadobnú hostinu. Vonkajšie presuny aj zimné fotenie vám ale odporúčame absolvovať v pohodlnejšej obuvi. Pod dlhými šatami si zimné čižmy nikto nevšimne. Na druhej strane, štýlové snehule môžu byť originálnym prvkom vašich svadobných fotografií.

Dáždnik

Nespoliehajte sa na predpoveď počasia. V zime je riziko zrážok oveľa vyššie a vy predsa nechcete, aby romantická snehová perina spočinula práve na vašom účese. Pripravte si vkusný biely dáždnik, ktorý sa stane doplnkom vašich svadobných šiat.

Svadobné šperky a bižutéria na svadbu v zime

Okrem toho, že budete ladiť šperky so svadobnými šatami, účesom a ostatnými doplnkami, mali by ste ich dokonale prispôsobiť aj téme vašej zimnej svadby. Ak preferujete klasiku, vkusnými perlami nič nepokazíte. Štipku nevšednosti dosiahnete výberom farebných perál v nevšedných odtieňoch. Ďalšou voľbou istoty je nadčasový vzhľad diamantov. Trblietajú sa a žiaria ako sneh a ľad v zimnom období. Výbornou alternatívou nižšej cenovej kategórie môže byť bižutéria so zirkónmi.

Ak máte chuť do bielej zimy vniesť štipku extravagancie a farebnosti, pohrajte sa s farebnými tónmi vašich šperkov. Zvoliť môžete napríklad bižutériu vo farbe šiat vašich družičiek. Nevestám obzvlášť pristane modrá, ktorá svojím charakterom dokonale ladí aj s obdobím vašej svadby. Kovové tóny sú ďalším elementom, ktorý si výborne rozumie so zimnou svadbou. Nebojte sa zvoliť biele zlato alebo kvalitnú bižutériu v striebornej farbe.

Ďalším dôležitým elementom pri výbere šperkov a bižutérie sú tvary. Nechajte sa inšpirovať prírodou a nebojte sa zvoliť kúsky v tvare listov, konárov, venčekov či snehových vločiek. Hľadajte náhrdelníky alebo náušnice so zložitým vzorom, ktorý pripomína námrazu na oknách.

Kreatívne a praktické zimné doplnky

Zimné doplnky sú nevyhnutnosťou. Stavte na kožušinový šál, svadobné bolerko, bielu pelerínu alebo pončo. Skvelou voľbou sú aj svadobné šaty s dlhým rukávom či hrubé biele pančuchy.

winter-3

Zimná svadba a hostia

Svadba v zime kladie veľké nároky na zabezpečenie komfortu a spokojnosti hostí. Pre dosiahnutie výnimočnej zimnej atmosféry by ste rozhodne nemali obetovať pohodlie vašich hostí.

Teplý nápoj ako prípitok

Pri príchode a odchode zohrejte vašich hostí zvnútra. Šampanské vymeňte za horúci grog, čaj, horúci jablkový nápoj so škoricou, punč alebo horúcu čokoládu.

Vhodná ponuka jedál

Slávnostnú večeru začnite teplým predjedlom alebo polievkou. Rovnako k večeri môžete ponúknuť teplý nápoj ako varené víno alebo amaretto s teplým jablkovým džúsom.

Zdroje tepla

Hoci sa bude svadba konať v interiéri, pripravte sa na každú možnosť. Veľmi efektné sú vonkajšie stojany s ohniskami, ale idylicky zapôsobí aj rozkúrený kozub. Pre každý prípad si pripravte aj nejaké tie deky či umelé kožušiny.

Odloženie kabátov

Nezabúdajte, že vaši hostia prídu v zimných kabátoch, ktoré si budú potrebovať pohodlne a bezpečne odložiť. Uistite sa, že miesto vašej svadobnej hostiny takouto službou disponuje, prípadne ju personál dokáže zabezpečiť.

Kreatívne svadobné darčeky

Svadba v zime je sama o sebe netradičná a pýta si originálne nápady. Jedným z nich sú tematické drobnosti ako darčeky pre hostí. Výbornou voľbou sú prskavky, škoricové keksíky či zmes korenia do vareného vína.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore