Alternatívy k Pandore, z ktorých si zaručene vyberiete

Šperky Swarovski hravo konkurujú značke Pandora
Zdieľaj
LinkedIn

Ženská, koketná a presiaknutá sentimentom. Taká je Pandora, jedna z najpopulárnejších šperkárskych značiek súčasnosti. Jej šperky bavia, inšpirujú a oslovujú najmä mladšiu generáciu. Pandora zabrala na šperkárskom trhu veľký priestor, ale patent na štýl a kvalitu pokiaľ ide o nadčasové šperky nemá. Dokazujú to mnohé ďalšie značky, ktoré jej konkurujú na pôde originality a vkusu. Niektoré z nich vám teraz predstavíme. Preskúmajme s nami alternatívy k Pandore a možno medzi nimi nájdete svojho osobného favorita. 

Obsah článku

Aká je Pandora?

Pandora je jednou z tých šperkárskych značiek, ktoré netreba zvlášť predstavovať. Jej príbeh začal ešte v roku 1982 písať dánsky zlatník Per Enevoldsen spolu so svojou manželkou. Rodinné klenotníctvo, ktoré debutovalo dovozom šperkov z Thajska, sa v priebehu rokov rozrástlo na spoločnosť svetového mena. Pandora dnes svoje šperky predáva vo viac ako 100 krajinách na šiestich kontinentoch a teší sa obrovskej popularite.

O šperkoch Pandora

Ručne dokončované šperky Pandora sú jemné, moderné a vysoko kvalitné. Dobrou cenovou dostupnosťou a pôvabným súčasným dizajnom si podmanili najmä mladšie generácie. Ikonou sa stal zberateľský náramok, z ktorého si môžete vďaka pôvabným korálikom a príveskom vyskladať vlastný originálny šperky. Aj preto je Pandora spájaná s atribútmi jedinečnosti, sentimentu a silného osobného posolstva. Jej šperky sú súčasne do detailov prepracované, veľmi vkusné a tak trochu rozmarné. Nesú v sebe štipku zábavy a tvorivosti, ktorá mnohým módnym značkám tak chýba.

Pandora – alternatívy s vlastnými prednosťami

Nižšie sme zhrnuli stručný prehľad šperkárskych značiek, ktoré v nejakom smere pripomínajú Pandoru. Zároveň však majú vlastné výhody a osobitosti. Vyberiete si z nich alebo zostanete verní šperkárskej ikone?

Olivia Burton

Značka Olivia Burton vznikla v roku 2012 v srdci Londýna. Jej dve zakladateľky sa sústredia na vytváranie hodiniek a šperkov s originálnym britským nádychom.  Značka sa snaží o prepojenie klasiky a súčasnosti a je známa krásne spracovanými kúskami s nádychom hravého šarmu.

Pandora a Olivia Burton zdieľajú ženskosť a jemnosť. Dámske šperky Olivia Burton sú rovnako detailne prepracované a nesú v sebe nádych hravosti. Rovnako ako Pandore, ani týmto kúskom nechýba moderný pôvab, často prameniaci z inšpirácie v prírode a v krásach okolitej krajiny. Cenová dostupnosť šperkov je porovnateľná s Pandorou.

Swarovski

Spoločnosť Swarovski má s Pandorou spoločnú dlhú históriu aj zvučné meno. Značka vznikla ešte v roku 1895 v Rakúsku. Preslávila sa najmä dokonale vypracovanými kryštálmi, ale aj vlastnými hotovými produktmi vrátane obľúbených šperkov.

Šperky s logom labute sú lesklé, bohato zdobené a elegantné až luxusné. V porovnaní s Pandorou sú o niečo výraznejšie, honosnejšie, vhodné do elegantných outfitov aj na mimoriadne príležitosti. Prienikom so šperkmi Pandora je kvalitné spracovanie, súčasný, veľmi ženský dizajn a dostupné ceny. Hoci cenovky na šperkoch Swarovski môžu byť o niečo vyššie, stále sa držia v široko prijateľných hladinách.

Calvin Klein

Calvin Klein je celosvetovo známy americký módny dom. Spoločnosť nesúca meno svojho zakladateľa vznikla v roku 1968. V 80. rokoch sa preslávila dizajnovou spodnou bielizňou a módnymi džínsami. V súčasnosti má okrem iných doplnkov vo svojom portfóliu aj šperky a hodinky, pohybujúce sa v strednom cenovom segmente.

Šperky Calvin Klein majú s kúskami Pandora spoločný predovšetkým moderný dizajn a štýl. Prelínajú sa v ľahkom, vkusnom prevedení, ktoré prepája klasiku so štedrou dávkou súčasnosti. Podobne ako v prípade Pandory aj tu je každý kúsok zdôraznením jednoduchosti, krásy a individuálneho sebavyjadrenia. Veľkou prednosťou značky CK sú rozsiahle pánske kolekcie šperkov, o ktoré Pandora silnejšie pohlavie ochudobnila.

Esprit

Esprit je módna značka, ktorá sa vo svete preslávila slnečnou kalifornskou módou určenou mladým. Svoju históriu začala písať ešte v roku 1963 odevnou líniou. Dnes má Esprit okrem oblečenia, obuvi a doplnkov vo svojej ponuke aj šperky, ktoré oslovujú moderným štýlom.

Esprit sa s Pandorou stretáva v uvoľnenosti, jemnosti a cite pre aktuálne trendy pri zachovaní nadčasového dizajnu. Aj šperky Esprit sú často pôvabne hravé a ľahké, no v kolekciách sa nájdu i elegantnejšie a luxusnejšie pôsobiace kúsky. Vďaka tomu sa môže značka pochváliť všestrannosťou a širokým záujmom nežnejšieho pohlavia. O to viac, že cenovky šperkov Esprit sú podobne ako v prípade Pandory veľmi priaznivé.

Emporio Armani

Slávny taliansky luxusný dom Armani, ktorého meno sa skloňuje v tých najvyšších módnych kruhoch, sa okrem prémiového segmentu orientuje aj na bežných spotrebiteľov. Veľmi obľúbená je jeho značka Emporio Armani určená spotrebiteľom vo veku 25 – 35 rokov, v kolekciách ktorej nájdete aj obľúbené šperky.

Ak hľadáme alternatívy k Pandore, šperky Emporio Armani sú nevyhnutnou súčasťou nášho výberu. Už samotná značka im dáva punc kvality a štýlu. S Pandorou si rozumejú svojím originálnym, moderným a sviežim dizajnom. Upútajú jedinečným prevedením a inovatívnym zdobením, príznačným pre značku samú. V porovnaní so šperkmi Pandora im treba uznať o niečo drsnejší vzhľad. Nájdu sa však aj sentimentálnejšie, nežné kúsky. Cenovky sa spravidla pohybujú v dvojciferných sumách. Dobrou správou je, že Emporio Armani ponúka aj pánske šperky.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore