Ako vybrať detské náušnice? Riaďte sa 3 parametrami!

Chcete vedieť ako vybrať detské náušnice?
Zdieľaj
LinkedIn

Obsah článku

Zatiaľ čo pre dievčatká predstavujú detské náušnice vo väčšine prípadov ich vôbec prvý šperk, v očiach ich rodičov ide o veľký míľnik. Prečo je tomu tak? Ťažko povedať… Tradícia prepichovania uší je totižto veľmi dlhá. Každopádne, väčšina rodičov by vám dozaista potvrdila, že ide o skutočne veľkú udalosť. S ňou však prirodzene súvisí aj výber náušničiek. Viete, ako vybrať detské náušnice?

Kedy je najvhodnejšia chvíľa na prvé detské náušnice?

Áno, mnoho rodičov sa teší, kedy konečne budú mať ich dievčatká na ušiach náušnice. Niektorí rodičia však zastávajú názor, že ich dcéra by sa mala neskôr sama rozhodnúť, či náušnice vôbec chce. No a s tým je spojený prvý dôležitý faktor súvisiaci s výberom detských náušníc – kedy nastáva najvhodnejšia chvíľa na prvé detské náušnice.

Väčšina odborníkov zastáva názor, že s náušnicami by sa malo počkať zhruba do 3. mesiaca dieťatka. V tom čase sú ušné laloky dostatočne vyvinuté na to, aby sa dali urobiť dierky symetricky v rovnakých výškach. A okrem toho, dieťatko je stále dostatočne malé, a nebude sa tak za náušnice ťahať. Práve naopak, bude ich vnímať ako svoju prirodzenú súčasť. Navyše, v takom veku ešte deti nemávajú strach z doktorov.

Poradíme vám, ako vybrať detské náušnice

Ako na to – prepichnutie či nastrelenie?

Voľba medzi týmito dvomi možnosťami je v konečnom dôsledku na vás. Pre vašu malú dcérku bude však menej bolestivé nastrelenie. V porovnaní s prepichnutím by sa mali rany podstatne lepšie hojiť. No a po niekoľkých týždňoch môžete takzvané „nastrelovačky“ vymeniť za nové detské náušnice, ktoré bývajú obvykle darom od krstných rodičov k narodeniu, resp. ku krstu, dieťaťa.

Ako vybrať detské náušnice?

Čo sa týka toho, ako vybrať detské náušnice, mali by ste sa riadiť 3 základnými parametrami:

  • materiál
  • zapínanie
  • tvar

Materiál detských náušníc

Keď ide o materiál detských náušníc, oblúkom sa vyhnite bižutériám a kúskom, ktorých materiál výrobca/predajca neudáva. Mohli by ste totižto riskovať nepríjemnú alergickú reakciu vášho dieťaťa. Stávkou na istotu je v tomto prípade chirurgická oceľ alebo zlaté detské náušnice. Obzvlášť žlté zlato bez prímesí iných kovov je skvelou voľbou. Minimálne riziko predstavujú detské náušnice z bieleho zlata. O čosi väčšie riziko je však pri strieborných náušniciach, ktoré odporúčame skôr dospievajúcim dámam a dospelým ženám.

Zapínanie detských náušníc

Zapínanie detských náušníc je otázkou veku dieťaťa, pre ktoré budú náušnice určené. Zatiaľ čo pre tie najmenšie od 3 do 6 mesiacov jednoznačne odporúčame zapínanie na brizuru, zhruba od pol roka môžete vyberať aj náušnice so zapínaním na puzety či balónik. No a pre malé slečny v predškolskom veku budú vhodnými aj detské náušnice so zapínaním na patent.

Tvar detských náušníc

V neposlednom rade nezabúdajte ani na tvar detských náušníc. Malo by ísť o niečo, čo sa bude malému dievčatku páčiť aj neskôr. Azda najuniverzálnejšou a najpopulárnejšou voľbou sú detské náušnice – srdiečka.

Na čo si dať pozor pri vyberaní detských náušníc?

Proces, ako vybrať detské náušnice, síce nie je žiadnou vedou, no mali by ste si dať pri ňom pozor na nesprávne rozhodnutia. Azda najväčšie upozornenia pramenia z toho, čo sme zmieňovali o čosi vyššie. Dodali by sme možno len toľko, že detské náušnice by nemali byť príliš dlhé a ani by nemali mať ostré hrany. Dieťatko by si mohlo totižto nechcene ublížiť.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore