Bižutéria pre mužov: Vyberajte a noste ju vkusne

Bižutéria pre mužov je rozmanitá
Zdieľaj
LinkedIn

Vybrať si vhodné doplnky je v mužských kruhoch podobne mätúca úloha ako dolievanie motorového oleja pre ženy. Pojem bižutéria pre mužov má okolo seba nelichotivú stigmu, ktorá sa viaže k desaťročiam obmedzených ponúk na trhu. Ak muž nechcel byť definovaný agresívnou kovovou retiazkou, nosil väčšinou len hodinky a obrúčku. Tomuto príbehu je však koniec. Na trhu už dnes nájdete široký výber kvalitnej a originálnej pánskej bižutérie. Stačí si „len“ vybrať tie správne kúsky a vhodne ich skombinovať s outfitom. Poradíme vám, ako na to.

Obsah článku

Pánske hodinky ako módny doplnok číslo jeden

Pokiaľ nie je pre vás nosenie bižutérie bežné, značkové hodinky sú zvyčajne najlepším prvým krokom. V kontexte našej témy sa nebudeme na hodinky pozerať z hľadiska funkčnosti, ale ako na módny doplnok.

Ako si vybrať správne hodinky

Hodinky sú symbolom istého statusu. Športovcov prezentujú masívne modely s veľkými indexmi, viacerými subciferníkmi, výraznou korunkou a silikónovým remienkom. Hodinky s koženým remienkom sa budú perfektne hodiť na každodenné nosenie, zatiaľ čo prísnym formálnym udalostiam pristanú elegantné modely s kovovým náramkom. Vo všeobecnosti platí, že čím sú hodinky jednoduchšie, tým sú elegantnejšie.

Ako nosiť hodinky

Hodinky patria na zápästie, teda na najužšie miesto ruky. Pretrváva úzus, že hodinky sa nosia na nedominantnej ruke. Nemali by vás totiž obmedzovať pri bežných činnostiach. Aby ste pôsobili štýlovo, mali by ste mať hodinky zapnuté na mieste, ktoré sa odhalí spod rukáva košele, keď zohnete ruku v lakti.

Manžetové gombíky sú výsostnou záležitosťou pánskej bižutérie

Výsostne pánska bižutéria: Manžetové gombíky

Ak existuje nejaká stálica vo svete bižutérie pre mužov, tak sú to práve manžetové gombíky. Žiadajú si však tie najformálnejšie udalosti a samozrejme, oblek.

Ako si vybrať manžetové gombíky

Pretože sa manžetové gombíky nosia čoraz menej, predstavujú pomerne jednoduchý spôsob, ako zaujať doplnkami a vystúpiť z davu. Ak chcete ísť formálnejšou cestou, stavte na menší, decentný pár. Pri príležitosti, kde si môžete dovoliť trochu zaexperimentovať, pridajte vášmu outfitu štipku originality výraznejšími, originálnejšími manžetovými gombíkmi.

Ako nosiť manžetové gombíky

Táto bižutéria pre mužov sa viaže výhradne ku košeli a obleku. Ako každý iný kovový doplnok, aj manžetové gombíky vyzerajú najlepšie, ak sú zladené s inými kovmi, ktoré máte na sebe.

Bižutéria pre mužov v menej tradičných podobách

Pánske doplnky aktuálneho trhu načerpali množstvo inšpirácie zo ženského šatníka. Náramok, retiazka či prsteň – nič z toho už dnes nie je čisto ženskou výsadou. Existuje však jedno špecifikum. Ak sa u dám hovorí, že menej je niekedy viac, u mužov to platí dvojnásobne. Bižutéria pre mužov by sa mala vyberať striedmo, vkusne a s rozumom.

Náramky sú dnes už bežnou súčasťou bižutérie pre mužov

Náramky pre mužov

Náramky zdobia pánske zápästia už nejaké to desaťročie a sú ďalším krokom na pevnej pôde vkusu. Zatiaľ čo predchádzajúce roky patrili drsnejšiemu vzhľadu v podobe hrubej kože alebo kovu, teraz si aj páni môžu dovoliť rafinované, minimalistické náramky a módne vrstvenie. Pri zdobení zápästia sa nemusíte obávať ani kombinácie rôznych materiálov. Pánske náramky si tiež výborne rozumejú s vhodne zvolenými hodinkami.

Prstene pre mužov

Prstene sú už o niečo odvážnejšou voľbou z radu pánskej bižutérie. Ak váš ukazovák alebo prstenník ozdobíte dominantným kúskom, nepotrebujete už na ruku nič pridávať. V kontexte striedmosti platí pravidlo maximálne dva prstene na jednej ruke.

Retiazky pre mužov

Definitívne zabudnite na masívne strieborné retiazky z 90. rokov. Vyberajte si minimalistické náhrdelníky, ktoré pôsobia osobne a dajú sa nosiť na vrchnej časti odevu. Prípadne, nechajte vašu retiazku skrytú pod tričkom, pričom bude viditeľná len sčasti. Je to rafinované a tajomné. Moderný je aj náhrdelník siahajúci do polovice hrudníka, ktorý si bude výborne rozumieť s jednoduchým tričkom a džínsami. Ani v prípade retiazok sa nebojte populárneho vrstvenia a kombinujte viac modelov rôznej dĺžky.

Bižutéria, ktorá si ešte nenašla miesto v pánskom šatníku

Dámy majú v tomto smere predsa len navrch a úplne všetko zo svojich doplnkov pánom neprepustili. Existuje bižutéria, po ktorej by ste ako príslušník silnejšieho pohlavia rozhodne siahať nemali. Začnime výzdobou nôh. Zabudnite na prstene na nohu aj na náramky okolo členkov. Namieste nie je ani piercing v pupku alebo brošňa.

Nezabúdajte, bižutéria pre mužov by mala byť jemným akcentom vašej osobnosti a celkového outfitu. Vaším cieľom je doplniť a podčiarknuť, nie odviesť pozornosť. Správne zvolený kúsok vás bude sprevádzať najdôležitejšími chvíľami vášho života a nadobudne pre vás sentimentálnu hodnotu. Budete ho nosiť s istotou a s ľahkosťou.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore