Sety bižutérie: Harmónia pre váš outfit

Sety bižutérie sú mimoriadne obľúbené medzi dámami
Zdieľaj
LinkedIn

Coco Chanel kedysi povedala, že žena by si pred odchodom z domu mala zložiť aspoň jeden šperk. Nemusí to byť pravda, ale ak chcete nosiť viac šperkov, mali by ste medzi nimi nájsť rovnováhu a harmóniu. Jednoduchou a efektnou cestou sú práve sety bižutérie, ktoré vám pomôžu kombinovať s úspechom. Aké sú aktuálne módne trendy a po akých kombináciách šperkov sa oplatí siahnuť?

Obsah článku

Prečo sú sety bižutérie stále trendy?

Súprava náhrdelníka a náušníc je niečo, čo si iste pamätáte ešte zo šperkovnice vašej mamy alebo babičky. Sety šperkov a bižutérie však v rôznych obmenách a kombináciách prežívajú dodnes. A aj v časoch, keď móda tlieska originalite, sa tešia mimoriadnej obľube. Z čoho pramení ich popularita?

Sety bižutérie môžu pozostávať z najrôznejšich druhov bižutérie

Harmonizujú outfit

Ladiaca bižutéria prepojí aj menej súrodé kúsky oblečenia. Ak vaše náušnice ladia s náhrdelníkom, okamžite na seba upútajú pozornosť. Sety doplnkov môžu dokonca slúžiť ako sezónne či tematické vyhlásenie. Aj jednoduchý outfit tak dokážu pozdvihnúť na vyššiu úroveň a dodať mu zvláštny šmrnc koordinácie a plynulosti.

Pôsobia elegantne

Šperkové sety sú výbornou voľbou na bežný deň v práci, do kancelárie aj na formálne stretnutia. Ak potrebujete rýchlo a bez námahy vykúzliť závan elegancie, rozhodne siahnite práve po ladiacej kombinácii dvoch kúskov kvalitnej bižutérie.

Šetria čas a peniaze

Sety bižutérie sú väčšinou lacnejšie ako jednotlivé kúsky. Navyše sú skvelým riešením pre uponáhľané ráno, keď práve nemáte čas hodinu postávať pri zrkadle a hľadať náhrdelník, ktorý si bude rozumieť s vaším náramkom.

Sú obľúbenými darčekmi

Hovorí sa, že darovať žene šperk nikdy nie je krokom vedľa. Zladené šperkové sety sú však niečím mimoriadnym a sú vhodné aj na výnimočné príležitosti. Takto darované sety neraz nadobúdajú emocionálny význam a stávajú sa skutočným pokladom šperkovnice.

Veľkej popularite sa tešia sety náhrdelníkov

Klasické sety bižutérie

Ako sme spomínali v úvode, kombinácia náušníc a náhrdelníka je už nadčasovou záležitosťou. Keďže krk a uši sú blízko seba, je viac-menej prirodzené, že tieto kúsky by mali byť v rovnováhe. K tým tradičnejším voľbám patria aj kombinácie náhrdelníka a náramku alebo náramku a náušníc. Vzhľadom na to, že tieto oblasti sú si vzdialenejšie, jednotlivé kúsky nemusia byť prísne súhlasné. Dizajnéri tu majú o niečo voľnejšiu ruku a často sa držia len v jednej téme či farbe.

Ktoré značky bižutérie hľadať?

Vydarené sety módnych náušníc a náhrdelníkov nájdete v portfóliu švédskej značky Emily Westwood aj v ponuke populárnej bižutérie Pandora. Ponúka ich aj bižutéria Michael Kors či Guess. Vkusne zladené náramky a náušnice prezentuje napríklad Victoria Walls a náhrdelníky s náramkami výborne kombinuje už spomínaná Emily Westwood aj Pandora.

Moderné sety bižutérie

Aktuálnym módnym trendom v oblasti kombinovania bižutérie je takzvané vrstvenie. Sledujú ho aj dizajnéri, ktorí na trh poslali mimoriadne obľúbené sety jedného typu šperkov. Takto máte možnosť siahnuť napríklad po súprave náramkov alebo prsteňov. Súhlasiace sety náhrdelníkov by ste v ponuke bižutérie hľadali ako ihlu v kope sena. Máte však možnosť výberu z takzvaných dvojitých náhrdelníkov, ktoré vytvárajú falošný a veľmi efektný dojem vrstvenia. Mimoriadne obľúbenou kombináciou je aj spojenie náramkov a hodiniek. Módne značky sa v tomto smere priam predbiehajú a prinášajú na trh skutočne okúzľujúce sety.

Ktoré značky bižutérie hľadať?

Vydarené sety náramkov ponúka nielen obľúbená francúzska módna značka Pierre Cardin, ale aj Calvin Klein, ktorá boduje tiež v kombinovaní prsteňov. Krásne zladenými setmi náramkov i prsteňov disponuje aj Emily Westwood. Vkusné dvojité náhrdelníky zas nájdete v portfóliu výrobcu Tommy Hilfiger alebo u značky Fossil. Sety hodiniek a náramkov ponúkajú módne značky Emily Westwood, Pierre Cardin, Rosefield, Tommy Hilfiger či Esprit.

Pri pohľade do šperkovnice väčšiny žien objavíte eklektickú zmes štýlov, farieb a kameňov. Kombinovanie bižutérie má bezpochyby svoje originálne čaro a jedinečnú výpovednú hodnotu. Niekedy ale chceme len ladiť a pôsobiť harmonicky a jednotne. To je tiež dôvod, prečo sety bižutérie obstáli v skúške času a tvoria nevyhnutnú súčasť dámskej šperkovnice.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore