Najväčšie mýty o bižutérii, s ktorými sa stretávame každý deň

Zozbierali sme tie najväčšie mýty o bižutérii
Zdieľaj
LinkedIn

V dnešnej dobe majú ľudia tendenciu vytvárať mýty takmer ku všetkému. Stoja si za svojou pravdou, aj keď v skutočnosti to tak vôbec nemusí byť. Výnimkou nie sú ani mýty o bižutérii, ktoré sa šíria po celom svete. 

Obsah článku

Ktoré mýty o bižutérii sú najčastejšie?

Šperky môžu byť vyrobené z drahých drahokamov, ale aj lacnejších materiálov. Ak by ste si dali na ruku dva rovnaké doplnky s podobným materiálom, je viac než pravdepodobné, že by ste rozdiel na prvý pohľad nezbadali. Zatiaľ čo pri mnohých drahých šperkoch sa používa pravé zlato, do bižutérie napríklad len pozlátený materiál

V takomto prípade je rozdiel takmer nebadateľný. Aj to je dôvod, prečo sa bižutéria teší veľkej obľube. Navyše, je cenovo dostupnejšia.

Je bižutéria vhodná pre všetkých?

Aj vy ste sa už niekedy stretli s tvrdením, že bižutéria je vhodná len pre deti? V skutočnosti to, samozrejme, pravda nie je. Aj dámy rady siahnu po šperkoch v podobe bižutérie. Najmä v prípadoch, že sa chystajú na dôležitú spoločenskú udalosť alebo len túžia po oživení svojho outfitu. To, že je bižutéria vhodná len pre malé deti, je tak obrovský mýtus.

Bižutéria je síce lacná, ale to neznamená, že je nekvalitná

Je bižutéria lacná?

Áno, pravdou je, že bižutéria je lacnejšia ako šperky z drahých materiálov a kameňov, no nie je celkom lacná. Jej cena závisí od viacerých parametrov, napríklad od dôkladnosti spracovania a dôrazu na detail. Takéto dámske šperky vás tak môžu stáť 20 EUR, ale aj 70 EUR a viac.  

Praktický tip: Bižutéria sa skutočne oplatí. Stále ide o lacnejšie šperky, a tak si ich môžete dovoliť nakúpiť aj viac. Budete ich môcť kombinovať a pravidelne obmieňať.

Má bižutéria dostatočný šmrnc?

Niektorí ľudia hovoria, že bižutéria nie je dostatočne noblesná. Žena sa vraj oveľa viac poteší drahému šperku. To však nie je pravda. Aj mnohí odborníci totiž tvrdia, že každý šperk je noblesný. Musíte ho však vedieť správne nosiť. Preto je dôležitá správna kombinácia šperkov spolu s ďalšími módnymi kúskami a oblečením. 

Sú šperky z bižutérie monotónne?

Ak by ste si mysleli, že šperky z bižutérie sú takmer rovnaké a vy si nemáte z čoho vyberať, ste na omyle. V ponuke totiž nájdete nezvyčajné aj výrazné kúsky. Vyberte si korálky na náramky, prípadne retro šperky. Jednoducho povedané, bižutériou si každý príde na svoje.

Jeden z mýtov o bižutérii súvisí aj so zásnubným prsteňom

Môže mať zásnubný prsteň podobu bižutérie?

To, aký zásnubný prsteň kúpite, je len na vašom rozhodnutí. Môže to byť cenný drahokam, ale zároveň aj prsteň v podobe bižutérie. Ak si nepotrpíte na honosné kamene, skvelým riešením je práve bižutéria

Je bižutéria nekvalitná?

Medzi najčastejšie mýty o bižutérii patrí aj to, že tieto šperky sú nekvalitné. V skutočnosti to tak ale nie je. Pri výbere takýchto šperkov by ste sa mali zamerať na osvedčený kamenný obchod alebo overený e-shop. Musíte však počítať s tým, že čím je cena nižšia, tým sa do istej miery znižuje aj kvalita spracovania. Všetko záleží od toho, aký materiál je použitý a aké vlastnosti daný šperk má. 

Praktický tip: Ak sa rozhodnete pre bižutériu, nepozerajte sa len na cenu. Môže sa totiž stať, že práve lacnejšie šperky budú menej kvalitné. Preto radšej investujte viac. Predsa len, ceny bižutérie nie sú vôbec vysoké. Mýty o bižutérii tiež hovoria o tom, že sa ich kúpa neoplatí z hľadiska ich krátkej životnosti. To však rozhodne nie je pravda. Šperky strednej cenovej triedy vám vydržia skutočne dlho.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore