5 nadčasových šperkov, ktoré nikdy nevyjdú z módy

Toto sú nadčasové šperky
Zdieľaj
LinkedIn

Ako sa nechal počuť Yves Saint Laurent: „Móda mizne, ale štýl je večný.“ Trendy prichádzajú a odchádzajú spolu so zmenami ročných období, ale ikonické kúsky sú tu už desaťročia a na popularite v zásade nestrácajú. Nemusíme pritom uvažovať o exkluzivite v štýle Tiffany Keys alebo Cartier Love Bracelet. Stačí nahliadnuť do klasickej šperkovnice a určite nájdeme elegantné a štýlové doplnky, ktoré obstoja v skúške času, pričom vkusne dotiahnu každý outfit. Niektoré nadčasové šperky si pre inšpiráciu predstavíme bližšie.

Obsah článku

Biely perlový náhrdelník

Perly sú dlhoročným symbolom sofistikovanej elegancie. Každý outfit pozdvihnú na vyššiu úroveň a dodajú mu ženský pôvab. Perlové náhrdelníky si dámy zapínajú už celé stáročia. V minulosti predstavovali významný symbol bohatstva a postavenia a ešte pár rokov dozadu boli prvou voľbou na svadby a iné slávnostné či formálne príležitosti. Dnes sú tieto nadčasové šperky vnímané ako oveľa všestrannejšie a krok vedľa s nimi neurobíte ani v každodenných či street style outfitoch. Perlové náhrdelníky môžu byť štylizované rôznymi spôsobmi od klasickej šnúry totožných perál až po obľúbené viacvrstvové kúsky.

Kruhové náušnice

Kruhové náušnice pôsobia ľahko, uvoľnene a šik. Mimoriadne pristanú ležérnym outfitom, ale svojou nenútenosťou zapadnú aj do celého spektra štýlov od športového až po elegantný či formálny. Kruhové náušnice nájdete na trhu v najrozmanitejších prevedeniach. Podľa osobného vkusu môžete zvoliť malé jemné obrúčky, ale aj výrazné veľké kruhy či bohato zdobené modely. Symbolom nadčasovej klasiky sú zlaté kruhové náušnice bez zdobenia. Môžu sa líšiť veľkosťou a hrúbkou. Dajú sa skombinovať doslova so všetkým – od džínsov a trička až po lodičky a elegantné čierne šaty.

Tenisový náramok

Ďalší kúsok z klasickej šperkovnice, ktorý si drží svoj status ikony už desaťročia. Tenisový náramok v jeho klasickej podobe tvorí rad totožných diamantov alebo iných drahých kameňov vsadených do kovovej retiazky. Na aktuálnom trhu nájdete okrem priehľadných kryštálov aj menej tradičné tenisové náramky s farebnými drahými kameňmi. Outfitom dodajú neočakávaný závan sviežej hravosti. Zatiaľ čo klasický tenisový náramok pristane najmä slávnostným a formálnym príležitostiam, jeho farebné náprotivky nájdu uplatnenie aj v každodenných outfitoch. Výbornou voľbou je kombinácia s ľahkými letnými šatami, ale napríklad aj s džínsami a basic bielym tričkom.

Retiazkový náhrdelník s príveskom

Retiazkový náhrdelník z drahého kovu možno označiť ako nadčasový šperk číslo jeden. Klasickú retiazku z článkov rôznych tvarov a v akejkoľvek hrúbke môžete mať na krku zapnutú prakticky neustále. Je len na vás, či zvolíte teplo zlata, alebo ľahkosť a studenší lesk striebra. Pre minimalistický vzhľad si zapnite jeden kúsok s obľúbeným príveskom. Odvážnejší dizajn zas docielite vrstvením viacerých retiazok rôznych dĺžok a dizajnov.

Pečatný prsteň

Menej tradičný nadčasový šperk, ktorý zaručene upúta a neurazí pri žiadnej príležitosti. S pečatným prsteňom môžete zapôsobiť luxusne aj ľahko výstredne. Výsledný efekt bude závisieť od situácie a outfitu, ktorý zvolíte. Zatiaľ čo elegantné a slávnostné kombinácie pozdvihne masívny prsteň z drahého kovu na vyššiu úroveň, v street štýle môže pôsobiť ako vkusná rebélia. Mimoriadne zaujímavé je stohovanie pečatného prsteňa s inými, menej nápadnými kúskami. Tento druh prsteňov je o to zaujímavejší, že zapadne ako do dámskeho, tak do pánskeho šatníka. Ak teda hľadáte vkusný nadčasový šperk pre muža, neváhajte nahliadnuť práve do tejto kategórie.

Zaujímavosť na záver: Pečatné prstene sa vyznačujú dlhou históriou a silnou symbolikou. Využívali sa v rôznych kultúrach pre podpisovanie dôležitých právnych dokumentov. Často sa odovzdávali z generácie na generáciu ako symbol rodovej línie a postavenia.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore