Horúci trend: Tenisové náramky a náhrdelníky – všetko, čo o nich potrebujete vedieť

Tenisový náramok
Zdieľaj
LinkedIn

Jednoduché a pritom luxusné. Ikonické šperky, ktorých pomenovanie zďaleka nevypovedá o ich nadčasovej kráse, dostali v tejto módnej sezóne plnú zelenú. Tenisové náramky a náhrdelníky sa tešia modernej popularite už nielen medzi celebritami a módnymi influencermi. Po tom, ako sa zastabilizovali v ľahkých večerných a príležitostných outfitoch, začínajú prenikať aj do bežných ležérnych a street kolekcií. Je preto načase dozvedieť sa o týchto nadčasových šperkoch viac a naučiť sa ich nosiť.

Obsah článku

Čo sú tenisové náramky a náhrdelníky

Šperky, ktoré klamú menom. Ak by ste čakali športový dizajn hodný outfitu do posilňovne, tenisové náramky a náhrdelníky vás šokujú. Vo svojej ikonickej podobe sú totiž luxusné. Tvoria ich jednotlivo osadené a do súvislej retiazky navzájom spojené identické diamanty. Retiazky pôvodných tenisových náramkov a náhrdelníkov sú zväčša vyrobené zo žltého alebo bieleho zlata.

Dá sa povedať, že v súčasných módnych variáciách prekročili tenisové náramky a náhrdelníky svoj tieň a diamantový pôvod. Tieto šperky dnes nájdete v ponuke zahŕňajúcej celé spektrum žiarivých kameňov od klasických zirkónov cez nežné purpurové ametysty až po vášnivé červené rubíny. Stali sa tak nielen všestrannejšie, ale aj cenovo dostupnejšie.

Z histórie: Ako prišli tenisové náramky a náhrdelníky k svojmu menu

História šperkov s dizajnom tenisových náramkov je bohatá. Zápästia žien zdobili už v 20. rokoch 20. storočia. V tom čase sa im ako symbolu večnej lásky hovorilo náramky večnosti. Boli primárne určené na večerné príležitosti.

O celé polstoročie neskôr začali dizajnéri experimentovať s ležérnejším prístupom k diamantom a módny svet podľahol kombinácii drahých kameňov – denim. Výnimkou nebola ani americká tenistka Chris Evertová, ktorá v roku 1978 nastúpila na turnaj US Open v New Yorku s diamantovým náramkom na zápästí. V zápale hry jej drahocenný šperk odletel, čo malo za následok prerušenie zápasu a hľadanie diamantov na kurte pod drobnohľadom divákov. Od toho dňa je tento ikonický dámsky náramok známy pod menom tenisový náramok. Náhrdelníky v rovnakom vzhľade následne len prevzali tento prívlastok.

Ako nosiť tenisové náramky a náhrdelníky

Tenisové náramky a náhrdelníky sú všestrannými módnymi doplnkami. Stačí ich len správne nastylovať a v duchu najnovších trendov ich môžete nosiť prakticky kdekoľvek. Máme pre vás niekoľko módnych tipov.

Tenisový náhrdelník a streetwear outfit

Odvážna kombinácia pre milovníčky efektných kontrastov. Skombinujte čierne oversize tričko, obľúbené ležérne džínsy, bomberu a ako budku pridajte len jediný doplnok, tenisový náhrdelník. Tento nadčasový kúsok je dosť výrazný na to, aby ste ho mohli nosiť samostatne.

Tenisový náramok a vrstvenie

Doplňte svoj pracovný alebo ležérny outfit štýlovým spôsobom. Navrstvite tenisový náramok a ďalšie obľúbené dámske náramky z vašej šperkovnice, pridajte hodinky s tenkým remienkom a dodajte tak svojmu výzoru hĺbku a moderný vzhľad.

Tenisový náramok na členku

Kto povedal, že tento štýlový šperk musíte nosiť len na ruke? Zapnite si svoj tenisový náramok na členok a doplňte ním ľahký letný outfit. Môžete ho skombinovať napríklad so vzdušnými šatami a s obľúbenými sandálikmi.

Tenisový náhrdelník v šik pracovnom outfite

Do svojho pracovného outfitu vnesiete iskru elegancie, ak spárujete žiarivo bielu blúzku a tenisový náhrdelník. Vytvoríte tak dokonalú rovnováhu medzi profesionalitou a štýlom.

Tenisový náramok a masívne prstene

Stavte na štýlový kontrast a nechajte vyniknúť nežnosti tenisového náramku popri masívnych prsteňoch nastylovaných na tej istej ruke. Drsné prstene podčiarknu váš nadčasový kúsok a vytvoria s ním trendy výrazný vizuálny efekt, ktorý zaručene upúta pozornosť.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore