Tieto 4 netradičné šperky upútajú vašu pozornosť

Brošne, piercingy, či grillz. Aj tieto šperky možno považovať za netradičné.
Zdieľaj
LinkedIn

Obsah článku

Pri pomyslení na šperky ako také si väčšina ľudí automaticky vybaví náramky, náhrdelníky, prívesky, koráliky, náušnice, prstene a podobne. Pravdupovediac, niet sa čomu diviť. Spolu s náramkovými hodinkami ide o vôbec najpredávanejšie módne doplnky, o ktoré nie je na trhu núdza. Čo by sa vám ale zjavilo pred očami pri pomyslení na netradičné šperky? Skúste nad nimi pouvažovať ešte predtým, ako budete pokračovať v čítaní. V nasledujúcich riadkoch totižto vymenujeme hneď 4 druhy takýchto šperkov, ktoré rozhodne upútajú vašu pozornosť. Uhádnete, o ktoré pôjde?

Najzaujímavejšie netradičné šperky

Keď sa zamyslíme nad tým, ktoré šperky pôsobia svojím spôsobom netradične, na rozum nám prídu hlavne 4 typy módnych doplnkov. Sú nimi:

  • brošne
  • grillz
  • záušnice
  • septum

Samozrejme, dalo by sa ich vymenovať aj omnoho viac. My sme však vybrali tie, ktoré sme v súvislosti s netradičnosťou považovali za najvhodnejšie.

Brošne označiť za tie najmenej netradičné v našom zozname

1. „Starodávne“ brošne

Z nášho zoznamu netradičných šperkov sa dajú brošne označiť za tie najmenej netradičné. Staršia generácia ich nosila ešte v mladosti. No a tak, ako tomu býva zvykom, do módy sa vracajú aj dnes. Nečakajte ich však len na kabátoch starých mám. Po brošniach dnes s obľubou siahajú aj mladšie dámy. Vkusne zvolená brošňa na kabáte dokáže nielenže skrášliť outfit, ale ešte k tomu dodá aj na sebavedomí.

Medzi netradičné šperky patrí rozhodne “grillz”, ktoré si obľúbili najmä raperi.
Zdroj: https://www.intheknow.com/

2. Extravagantné grillz

Všimli ste si už niekedy na niektorých rapperoch ich „zlaté zuby“? Bez ohľadu na to, či áno, vedzte, že sa o skutočné zlaté zuby asi nejednalo. S najväčšou pravdepodobnosťou totiž šlo o takzvané grillz, ktoré predstavujú akúsi zlatú ozdobu zubov. V závislosti od svojho prevedenia môžu byť či už plné, lemované, alebo dokonca aj posiate rôznymi drahokamami.

3. Bohémske záušnice

Staroveký šperk, ktorý obľubovali najmä bohémky – to sú záušnice. Pozor, nie náušnice! Záušnice na seba najčastejšie nesú „pierkovú podobu“, s ktorou sa radi zdobia mladšie generácie nežnejšieho pohlavia – napríklad pri príležitosti rôznych festivalov. A ako už ich názov naznačuje, nosia sa za uchom.

Aj “septum” zaraďujeme medzi netradičné šperky

4. Septum – originálny piercing

Nazývať piercingy netradičnými šperkami by asi nebolo úplne namieste. Hlavne na ušiach ich totiž nosí mnoho ľudí. Na druhej strane, keď ide o piercing v nose, takzvaný septum, ten taký tradičný veru nie je. Pre septum je charakteristický jeho tvar, ktorý na seba nesie podobu krúžku. Takýto krúžok do nosa môže byť či už zdobený, alebo hladký.

Tradičné vs. netradičné šperky – pre ktoré sa rozhodnúť?

To je otázka, na ktorú, bohužiaľ, neexistuje všeobecná odpoveď. Je čisto individuálnou záležitosťou, pre aké šperky sa kto rozhodne. Voľbu medzi nimi vám ale rozhodne môže uľahčiť vaša povaha, resp. váš postoj. Pokiaľ nosíte módne doplnky najmä kvôli tomu, aby ste sa cítili dobre a nenápadne oživili váš outfit, najideálnejšími budú pre vás tradičné šperky, ako napríklad náramky, náhrdelníky či náušnice. Ak sa však chcete módnymi doplnkami odlíšiť od davu a zároveň máte v úmysle nechať extravagantne vyniknúť celý váš zovňajšok, môžete staviť na niektoré netradičné šperky – či už grillz, záušnice, septum, menej netradičné brošne, alebo iné.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Scroll to Top