4 príležitosti, pri ktorých sú vhodné šperky vhodné ako darček

Zistite, kedy sú šperky vhodné ako darček
Zdieľaj
LinkedIn

Šperky majú vo všeobecnosti jednu úžasnú vlastnosť, resp. schopnosť. Dokážete nimi totižto povedať mnoho slov bez toho, aby ste ich vôbec vyslovili. Paradoxne, dá sa to aj tými najjemnejšími, najdecentnejšími, najmenšími a najminimalistickejšími módnymi doplnkami. Stačí, ak sú vybrané s citom, vkusom a láskou. Nič viac k tomu netreba. Viete, pri ktorých 4 príležitostiach sú šperky vhodné ako darček?

Obsah článku

Narodeniny

Predpokladáme, že určite ste už aj vy zažili tú nepríjemnú situáciu, kedy ste nevedeli, čím obdarovať na narodeniny blízku osobu. Zdá sa vám fľaša vína, bonboniéra či kytica príliš neosobná? Siahnite po vkusných módnych doplnkoch, akými šperky rozhodne sú.

V súvislosti s narodeninovými darčekmi nám nedá osobitne nespomenúť pánov. Práve tí bývajú väčšinou „najproblémovejšími obdarovanými“. Nemyslíme to tak, že by boli prílišne nároční, no ich najbližší často nevedia, ako ich potešiť. A pritom je to také jednoduché. Stačí si len vybrať z originálnych pánskych šperkov a skvelý darček je na svete. Výborným príkladom sú pánske náramky, náhrdelníky či manžetové gombíky.

Vianoce

Vianoce predstavujú pre mnohých ľudí ten najkrajší čas v roku. Nie nadarmo sa označujú aj ako sviatky radosti, lásky, pokoja a rodinnej pohody. Spolu s Vianocami sú však úzko späté aj každoročné nákupné ošiale a behania po nákupných centrách, teda mimoriadne vyčerpávajúce a stresujúce aktivity. Vianočné darčeky sa však dajú vybaviť oveľa jednoduchšie, rýchlejšie a pohodlnejšie. Ako? Online – z pohodlia domova.

Navštívte overené e-shopy a vyberte vašim blízkym darčeky s hlbokým významom – napríklad šperky. Potešíte nimi ako tínedžerov, tak dospelých. Zatiaľ čo pánom a chalanom dokážete urobiť radosť vkusne vybranými náramkami či hodinkami, nežnejšie pohlavie zvyčajne ocení náušnice, náhrdelníky či takisto náramky.

Šperky sú typickým vianočným darčekom

Výročia

Niekto ich oslavuje vo veľkom, iným postačí úprimný bozk a nežné pohladenie. Bez ohľadu na to, do ktorej kategórie sa radíte vy, šperkom na výročie určite nič nepokazíte. Čo je dôležité, nemusí ísť vôbec o žiadny megalomanský dar. Bohato postačí napríklad decentný náramok vyjadrujúci pretrvávajúcu lásku aj po dlhšom čase. Najpodstatnejšie je však nezabudnúť, čoho opak by mohol narobiť medzi partnermi zbytočné rozbroje.

Medzinárodný deň žien

Rovnako vhodnou príležitosťou, kedy sa môže šperk stať skvelým darčekom, je Medzinárodný deň žien. Počas tohto sviatku by mala každá jedna dáma bez ohľadu na vek pocítiť, že na ňu jej najbližší patrične myslia. Docieliť sa to dá vkusnými dámskymi šperkami, akými sú už vyššie zmieňované náramky, náhrdelníky a náušnice, alebo rôzne prívesky. Avšak, rovnako ako v predošlom prípade, aj v súvislosti s týmto dňom platí zlaté pravidlo – nezabudnúť.

Medzinárodný deň žien je skvelou príležitosťou pre obdarovanie šperkom

+ Ďalšie špecifické príležitosti

Pri narodeninách, Vianociach, výročiach a Medzinárodnom dni žien však končiť rozhodne nemusíme. Medzi ďalšie príležitosti, kedy sa šperky môžu stať vhodnými darčekmi, patria rôzne špecifické udalosti, akými sú napríklad prvé sväté prijímania, birmovky, stužkové či promócie. Je toho skutočne mnoho. A okrem toho, pekný šperk, ktorým urobíte blízkej osobe radosť, môžete darovať v podstate kedykoľvek – „len tak“.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore