Radíme, ako vyčistiť striebro + tipy na originálne strieborné šperky

Neviete, ako vyčistiť striebro? S našim návodom to bude jednoduché
Zdieľaj
LinkedIn

Predpokladáme, že také umývanie podlahy či utieranie prachu máte viac menej na týždennom programe. Dokonca, umývaniu tanierov a iných riadov pravdepodobne venujete každý deň. Koniec koncov, niet sa čomu diviť. Veď sú používané neustále. Avšak, akú starostlivosť a pozornosť venujete vašim strieborným šperkom? Áno, tým doplnkom, ktoré máte dennodenne na sebe. Tým doplnkom, ktoré sú dennodenne vystavované vlhkosti, teplu, vplyvom počasia či potu. V súvislosti s tým sme si povedali, že vám poradíme, ako vyčistiť striebro. Náš postup je skutočne jednoduchý.

Obsah článku

Postup, ako vyčistiť striebro

Nie je to žiadna alchýmia ani žiadna iná veda. Postup čistenia striebra si však vyžaduje určitú trpezlivosť, zapojenie jemnej motoriky a v neposlednom rade vašu precíznosť. Striebro je totižto mäkký a zároveň lesklý kov, ktorý bez vášho pričinenia postupom času stratí svoj šmrnc. Môžete mu ho však veľmi jednoducho prinavrátiť, k čomu vám bohato postačí jemné mydlo, prípadne detský šampón. Zaobídete sa teda bez akejkoľvek agresívnej chémie či akýchkoľvek špecializovaných čistiacich prostriedkov. Toto je azda najjednoduchší a najúčinnejší postup, ako vyčistiť striebro:

  1. Pridajte niekoľko kvapiek tekutého alebo detského mydla do teplej vody.
  2. Roztok miešajte, kým sa nevytvoria bublinky.
  3. Následne namočte vaše strieborné šperky, či už náušnice, náhrdelníky, náramky, prstene, alebo iné do vami pripraveného roztoku na zhruba 5 až 10 minút.
  4. Na vyčistenie štrbín a ťažko dostupných miest použite štetec s mäkkými štetinami – napríklad vyradenú zubnú kefku.
  5. Po odmočení, resp. vyčistení, šperkov nezabudnite na ich opláchnutie v teplej vode.
  6. Na vysušenie prekrásne čistých strieborných šperkov môžete použiť napríklad jemnú handričku z mikrovlákna. Nepoužívajte však papierové utierky! Tie by totižto mohli jemné striebro poškriabať. Áno, znie to síce neuveriteľne, no je to tak.
Prinášame vám praktické tipy, ako vyčistiť striebro

 Vidíte? Ako sme spomínali – je to skutočne jednoduché. Ba čo viac, obdobný postup môžete aplikovať aj na čistenie zlatých šperkov.

Upozornenie: Aj keď sa jemné strieborné šperky s diamantmi alebo inými vzácnymi drahokamami väčšinou dajú a zároveň môžu čistiť aj mydlom a vodou, odporúčame vám, aby ste sa pred ich čistením poradili so skúseným klenotníkom. Odborníci vám dozaista poradia tak, aby ste v konečnom dôsledku nenarobili viac škody ako úžitku.

Tipy na originálne strieborné šperky

V súvislosti s tým, ako čistiť striebro, nám nedá neodbočiť aj ku konkrétnym strieborným šperkom. Ako je teda avizované už v samom nadpise tohto článku, okrem rady na čistenie striebra sme si pre vás pripravili aj nejaké tipy na originálne strieborné šperky.

Strieborný náramok Fossil JFS00496040

Hlavnou prednosťou tohto strieborného náramku Fossil je jeho minimalistické prevedenie s jemnými kontúrami. Práve z toho dôvodu je perfektnou voľbou pre takmer všetky dámy. Zatiaľ čo na útlej ruke vkusne vynikne, pevnejšie zápästie dokáže takpovediac zoštíhliť.

Strieborný náramok Fossil
Zdroj: https://www.brandfield.se/

Strieborný náhrdelník Emporio Armani EG3386040

No a neprehliadneme ani značku povestnú svojou talianskou eleganciou. Z portfólia uznávanej spoločnosti Emporio Armani sme tento raz vybrali strieborný náhrdelník s tromi príveskami, ktoré symbolizujú práve logo spomínanej značky. Tento doplnok je už o čosi výraznejší ako vyššie zmieňovaný náramok.

Nami prezentovaný postup, ako vyčistiť striebro, však môžete praktizovať aj na iných strieborných šperkoch. Na trhu ich nájdete skutočne neúrekom. Stačí si len vybrať podľa vlastného gusta.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Scroll to Top