Šperky k narodeniu dieťaťa: Podľa čoho ich vyberať?

Narodenie dieťaťa je skvelou príležitosťou k darovaniu šperkov
Zdieľaj
LinkedIn

Žena nosí dieťa deväť mesiacov pod srdcom a musí zvládnuť všetky prekážky, ktoré sa počas tehotenstva môžu naskytnúť. Keď privedie svoju ratolesť na svet, určite si zaslúži veľkú oslavu. K tomu patria aj dary, ako napríklad šperky k narodeniu dieťaťa.

Obsah článku

Typy šperkov k narodeniu bábätka

Medzi najčastejšie darčeky k narodeniu dieťaťa radíme šperky. Samozrejme, môžete zvoliť aj kyticu, poprípade sladkú maškrtu, no doplnok žene ostane už navždy na pamiatku. Ide predsa o jedinečný okamih, ktorý by mal byť dostatočne ocenený. Žena si to s určitosťou zaslúži. A to aj napriek tomu, že pre ňu je najväčším darom vlastné dieťa, ktoré privedie na svet.

Prívesky ako šperky k narodeniu dieťaťa

Výbornou voľbou sú prívesky, ktoré si žena môže dať na náramok alebo náhrdelník. Keďže dieťa je symbolom lásky, práve preto by ste mali zakúpiť prívesok v tvare srdiečka. Ide o obľúbený šperk ako dar k narodeniu dieťaťa. Prostredníctvom srdiečka totiž preukážete patričnú citlivosť.

Tri symbolické drahokamy

Ak ide o prvorodičku, zo ženy, muža a dieťaťa sa stáva pravá rodina pozostávajúca z troch členov. Keď chcete v tejto situácii zvoliť vhodný dar, môže ísť o šperk s tromi drahokamami. Obľúbené sú prstene alebo prívesky.

Náš tip: V takomto prípade môžete žene zaobstarať set v podobe prsteňa a prívesku v tom istom motíve. Mamička bude obdarená dvomi kúskami, ktoré spolu dokonale ladia.

Kľúč k odomknutiu

Za symbolický šperk sa pokladá aj kľúč, ktorý si žena môže dať ako prívesok na náhrdelník. Vďaka dieťaťu sa totiž žena stáva rodičom a odomyká sa jej ďalšia etapa života. Bude tak objavovať nové a dosiaľ neznáme zákutia. 

Farba šperku podľa pohlavia

Najčastejšie sa šperky ako darček k narodeniu dieťaťa spájajú aj s pohlavím bábätka. Ak sa narodí dievča, zakúpiť môžete doplnok v ružovej farbe. V prípade, že žena porodila chlapca, siahnite po šperkoch v modrom motíve. 

Drahokam za narodenie dievčatka môže byť v podobe perly alebo turmalínu v ružovej farbe. Tie symbolizujú nežnosť a nevinnosť. Typickými drahokamami k narodeniu chlapčeka sú modrý diamant, prípadne bledomodrý akvamarín.

Náš tip: Ako darček k narodeniu dievčatka sú výbornou voľbou ružovo-zlaté šperky, ktoré môžete zakúpiť v rôznych motívoch.

Šperky k narodeniu dieťaťa môžu mať rôznu podobu

Šperky na mieru

Ak si neviete vybrať z ponuky šperkov, vymyslite si vlastný. V dnešnej dobe si môžete požiadať o výrobu šperku priamo na mieru. Zaobstaráte tak skutočne originálny dar, do ktorého môžete vložiť niečo zo seba. Pri šperkoch na mieru sa často gravíruje dátum narodenia bábätka alebo jeho meno. 

Mamička sa bude cítiť ocenená a jedinečná. Šperky na zákazku sú síce o niečo drahšie, no rozhodne to stojí za to. Ide totiž o láskyplné gesto, ktoré ocení každá matka.

Dámske náušnice ako správna voľba

Nevybrali ste si z ponuky príveskov, náramkov ani náhrdelníkov? V tom prípade vyskúšajte dámske náušnice. Tie môžete zaobstarať napríklad v motíve srdiečka alebo kľúča. Neváhajte zainvestovať vyššiu čiastku, aby náušnice vydržali mamičke čo najdlhšie. 

Okrem iného, práve tento šperk sa dáva aj ako dar dievčatku, ktoré sa narodí. Preto si môžete dať vyrobiť na zákazku rovnaký motív náušníc pre mamičku aj pre dieťatko

Šperk podľa mesiaca narodenia

Pre ľudí veriacich v mocnú silu kameňov sú vhodné šperky, ktoré poukazujú na konkrétny mesiac, kedy sa dieťa narodilo. Napríklad, január symbolizuje šperk s granátom, apríl nadčasový diamant a december tanzanit. To, či budete vyberať šperky k narodeniu dieťaťa podľa mesiaca, záleží len na vás.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore