Drahokamy a kamene podľa znamenia. Ako ich vybrať a čo symbolizujú?

Toto sú kamene podľa znamení horoskopu
Zdieľaj
LinkedIn

Ak si zvyknete čítať horoskop alebo definíciu vášho znamenia, určite ste sa stretli aj so vzácnymi kameňmi, ktoré sú so znameniami úzko späté. Ide v podstate o astrológiu a duchovnú tému, ktorú už v minulosti skúmali rôzni astronómia. Práve oni zistili , že medzi kameňmi a znameniami je istá súvislosť. Ak chcete vedieť, aké kamene podľa znamenia by ste si mali zadovážiť, čítajte ďalej.

Obsah článku

Ako vybrať kamene podľa znamenia horoskopu?

Predovšetkým je potrebné vedieť, aké znamenie ste a aké vlastnosti a účinky jednotlivé kamene majú.  Tie môžu mať podobu aj nádherných šperkov – napríklad náušnice, dámske náramky, náhrdelníky či prstene.

Ametyst je jeden z kameňov vhodný pre znamenie Kozorožec

Kozorožec – Granát a Ametyst (22. 12. – 20. 1.)

Pre znamenie Kozorožec sú charakteristické najmä kamene Achát, Diamant, Čierna Perla, Sodalit, Ónyx, Turmalín, Granát a Ametyst. Najmä tmavočervený Granát prináša skutočnú lásku, symbolizuje silu, solidaritu, jednotu, porozumenie a pomáha v pochopení iných ľudí.

Vodnár – Tyrkys a Granát (21. 1. – 19. 2.)

Aj pre znamenie Vodnár sú charakteristické určité kamene, ktoré prinášajú silu a pozitívnu energiu – napríklad Akvamarín, Chryzokol, Granát, Fluorit a Tyrkys. Modrý akvamarín dodáva Vodnárom pocit slobody, múdrosť a lásku. Tyrkys pomáha pri zlepšení výkyvov nálad a sily a Granát prináša čistotu a pravdu, pričom pomáha Vodnárom v podnikaní a v presadzovaní nápadov.

Ryby – Ametyst a Akvamarín (20. 2. – 20. 3.)

V prípade, že ste sa narodili v znamení Rýb, môžete siahnuť po drahokamoch ako Ametyst, Mesačný kameň, Akvamarín či Perly. Napríklad taký Mesačný kameň pomáha Rybám s kreativitou.

Tmavočervený rubín vhodný pre znamenie Baran

Baran  – Diamant a Rubín (21. 3. – 20. 4.)

Jedinečnú silu dodávajú Baranom najmä drahokamy Rubín a Diamant. Rubín podporuje zvedavosť, dobrodružstvo a tvorivosť a potláča egoizmus. Tmavočervený Rubín je zase dokonalým kameňom dámskych šperkov, ktoré sú darované z lásky.

Býk – Smaragd a Zafír (21. 4. – 20. 5.)

Narodili ste sa ako Býk, ktorý sa snaží vo svojom živote prehĺbiť lásku, dobré vzťahy a nájsť si skutočné priateľstvo? Potom vyskúšajte nosiť šperk zo Smaragdom. Okrem toho, Smaragd podporuje komunikačné schopnosti a rozvíja empatiu. Pri trpezlivosti, zlepšovaní rodinných vzťahov a dosahovaní lepších výsledkov či ovládaní vlastných pocitov pomáha Zafír.

Blíženci – Citrín a Jantár (21. 5. – 21. 6.)

Medzi hlavné drahokamy Blížencov patrí najmä Jantár a Citrín. Jantár má za úlohu Blížencom uvoľňovať stres a pomáhať pri prekonávaní strachu a zvládaní emócií či psychiky. Citrín zlepšuje rozhodnosť a dodáva chuť do vykonávania všetkých aktivít či pomáha Blížencom so sebaúctou.

Rak – Smaragd a Perla (22.6 – 22.7)

Keď spomíname kamene podľa znamenia, nesmieme vynechať ani znamenie Rak. To patrí medzi najsenzitívnejšie znamenia zverokruhu. Perly pomáhajú so stresom, porozumením a vzbudzujú pokoj a bezpečie či prinášajú rodinné šťastie. Smaragd tiež pomáha v láske, pri zlomených srdciach či pri navádzaní na tú správnu cestu.

Lev – Diamant a Rubín (23. 7. – 23. 8.)

Levom môže dopomôcť k láske a k sexualite červený Rubín. Tento drahokam okrem iného motivuje Levov k dosahovaniu veľkých cieľov, ktoré si stanovili. Dodáva im v každom smere vitalitu, krotí ich pýchu a podnecuje štedrosť. Tomuto najdominantnejšiemu znameniu pomáha tiež k vytrvalosti a istote drahokam Diamant.

Jantár a zafír patria medzi kamene pre znamenie Panna

Panna – Jantár a Zafír (24. 8. – 23. 9.)

Znamenie Panna ovplyvňujú predovšetkým Zafír a Jantár. Zatiaľ čo žltkastý Jantár posilňuje trpezlivosť, rozhodovanie, kreativitu či nervozitu, priezračný modrastý Jantár posilňuje intuíciu a pomáha v duševnom zdraví. Jantár tiež pozitívne vplýva na emócie, myslenie a flexibilitu.

Váhy – Perla a Turmalín (24. 9. – 23. 10.)

O Váhach je známe, že ide o veľmi vyrovnané znamenie, ktoré hľadá vo všetkom spravodlivosť. K tomuto mu pomáha Perla, ktorá tiež posilňuje medziľudské vzťahy, prináša harmóniu a poháňa vždy napred. Pri budovaní nových partnerstiev a vzťahov pomáha aj Turmalín.

Škorpión – Opál a Topás (24. 10. – 22. 11.)

Topás pomáha charizmatickým Škorpiónom pri navodzovaní nových vzťahov, priateľstiev a partnerstiev. Tento rôznofarebný kameň tiež vnáša do životov Škorpiónov harmóniu, lojalitu, vernosť a dávku kreativity. Opál zas posilňuje vnútornú motiváciu, krásu a charizmu a tlmí tvrdohlavosť.

Strelec – Topás a Olivín (23. 11. – 21. 12.)

No a keď ide o kamene podľa znamenia, nemožno opomenúť ani topás. Strelcom zmierňuje hnev, podporuje húževnatosť, vnáša harmóniu do života, motivuje a prináša odpustenie. Topás vplýva aj na šťastie a roztápa chladné srdce, ktoré Strelci majú. Naopak, olivín motivuje, pomáha s emocionálnou nerovnováhou a zvyšuje strelcom ich sebadôveru či sebaúctu.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore