Poradíme vám, aké šperky na leto si zvoliť a ako sa o ne starať

Poradíme vám, aké šperky na leto si vybrať a ako sa o ne starať
Zdieľaj
LinkedIn

So stúpajúcimi teplotami prirodzene trávime viac času vonku – či už v meste, v kaviarni, na terase, alebo aj na dovolenke pri mori. Šatíme sa do jednoduchších a jemnejších kúskov, ktoré nám napomáhajú k zvládnutiu horúceho počasia. S tým sa však naskytá otázka: „Aké šperky sú vhodné k letným outfitom?“ V nasledujúcich riadkoch sme si pre vás pripravili hneď niekoľko tipov. A okrem toho vám poradíme, ako sa správne starať o šperky počas letných a horúcich dní.

Obsah článku

Aký je správny typ letných doplnkov?

Na trhu môžete nájsť mnoho šperkov, ktoré počas horúcich letných dní uspokoja potreby každej dámy v každom veku.

Hľadáte šperky na leto? Tie zlaté nikdy neomrzia

Zlaté doplnky, ktoré nikdy neomrzia

Stará dobrá klasika, ktorou nemôžete nič pokaziť – či už v chladnejšom, alebo v teplejšom počasí. Avšak, počas leta naberá na obrátkach. Zlaté doplnky totiž vyzerajú na opálenej pokožke neuveriteľne.

Bez ohľadu na to, či si zvolíte náhrdelník, prstene, alebo náramok, nič tým nepokazíte. Zlatá farba má jednu veľkú výhodu – môžete ju kombinovať s rôznymi štýlmi na rôzne udalosti. Máte chuť na ležérne oblečenie? Alebo uprednostníte elegantné outfity? Voľbou zlatých doplnkov určite neurobíte krok vedľa.

Náš tip: Odporúčame šperky Guess – napríklad model Guess UBN29013. Svojím vkusným dizajnom posunie váš outfit na iný level.

Perly sú ideálne a trendy šperky na leto

Perly ako dar mora

Biele perly, či už v podobe náhrdelníka, náramku, alebo náušníc, sú krásnym a jemným doplnkom, ktorý vás rozžiari a dodá vášmu vzhľadu vznešenosť. Výborne sa hodia k šatám aj k ležérnejšiemu outfitu na pláž.

Zaujímavosť: Vraví sa, že perly sú stelesnením moci a múdrosti. Taktiež je im pripisovaná liečivá moc.

Jemné náramky

Na letné obdobie sú ako stvorené dámske náramky s tenkou retiazkou. V prípade hrubšieho náramku si dávajte pozor na dobu nosenia. Pri celodennom nosení totiž môže obmedzovať a zaťažovať vašu pokožku. Vrelo odporúčame kombinovať náramky s ďalšími šperkami, ako napríklad so spomínanými perlami. Takéto spojenie vytvorí krásny celok.

Náš tip: Počas horúcich letných dní vám odporúčame vyhýbať sa koženým náramkom, resp. koženej bižutérii. Pokožka by sa pod doplnkami z kože potila, v dôsledku čoho sa môže povrchová úprava daného kúsku nenávratne poškodiť.

Starostlivosť o šperky počas horúcich a letných dní

O šperky by ste sa mali starať po celý rok. Avšak, počas letných dní si vyžadujú zvýšenú pozornosť. Náchylnosť náhrdelníkov, náušníc, prsteňov či náramkov na zničenie je totiž v lete podstatne vyššia. Tak ako si my musíme chrániť našu pokožku, tak aj šperky potrebujú istú povrchovú ochranu. Prinášame vám 3 kľúčové rady, ako na to:

1. Vyvarujte sa chlórovej alebo slanej vode

Chlórová alebo slaná voda ničí povrch módnych doplnkov – znehodnocuje farbu a spôsobuje koróziu. Pred vstupom do mora alebo do bazéna je preto veľmi dôležité odložiť všetky šperky, ktoré s obľubou nosíte. Zamedzíte tak ich poškodeniu.

2. Pozor na aplikovanie opaľovacieho krému

Pri používaní opaľovacieho krému zamedzte jeho kontaktu so šperkami. Najlepšie, čo môžete počas aplikovania krému na pokožku spraviť, je odloženie všetkých šperkov z vášho tela.

3. Po celodennom nosení šperky dôkladne utrite

Po celom dni je dôležité šperky dôkladne utrieť a očistiť od všetkých tekutín a nečistôt – ideálne mäkkou handričkou z mikrovlákna.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore