Aké šperky ku svadobným šatám? Poradíme vám!

K neodmysliteľným šperkom na svadbu patria náhrdelníky aj prstene
Zdieľaj
LinkedIn

Vybrali ste si vysnívané šaty a neviete, aké šperky ku svadobným šatám by sa vám hodili najviac? V prvom rade si zapamätajte, že by nemali tvoriť dominantu. Práve naopak, mali by len dotvárať celkový vzhľad nevesty. Ak si neviete rady, toto sú tipy, ako šperky na svadbu vyberať.

Obsah článku

Ako vybrať šperky na svadbu?

Pri výbere šperkov je potrebné myslieť na vzhľad šiat. Svadobné módne doplnky preto odporúčame vždy vyberať až potom, čo si zaobstaráte svadobné šaty. Ak sú vaše šaty extravagantné, zvoľte jednoduchšie šperky. Jednoduchšie šaty zas doplňte výraznejšími náušnicami, náhrdelníkom a náramkom.

Rozmýšľate, aké šperky ku svadobným šatám? Stavte na náhrdelníky, náramky, náušnice či prstene.

Musia šperky na svadbu ladiť s farbou šiat?

Šaty a šperky na svadbu musia k sebe ladiť aj z hľadiska farby. V prípade, že ste si vybrali snehovo-biele šaty, odporúčame siahnuť po strieborných alebo platinových šperkoch, prípadne šperkoch z bieleho zlata. Na druhej strane, zlaté šperky môžete zvoliť k slonovinovým alebo Ivory šatám. Nebojte sa však „pridaných“ farieb. Pokojne siahnite po šperkoch s modrým drahokamom, akým je napríklad zafír, topás, tanzanit či modrý diamant.

Náš tip: Ak sa na vašich šatách objavujú perličky, potom je najideálnejšie zvoliť perlové šperky, ktoré vo všeobecnosti patria medzi najelegantnejšie doplnky.

Aké šperky ku svadobným šatám s výstrihom?

Keď ste si vybrali svadobné šaty s výstrihom do V, potom zvoľte náhrdelník s polodlhým príveskom alebo s príveskom v tvare slzy. Ak tvorí vrch vašich šiat korzet, je dobré nájsť náhrdelník, ktorý bude siahať po vaše kľúčne kosti. Tým bude váš krk pôsobiť predlžene. Pri tomto druhom variante odporúčame zvoliť menšie napichovacie náušnice. Šaty siahajúce až ku krku doplňte len náušnicami.

Náš tip: Romantický vzhľad majú napríklad napichovacie náušnice Michael Kors s produktovým označením MKC1340AH040. Sú strieborné a majú tvar srdiečok.

Ako prispôsobiť šperky na svadbu k svadobnému účesu?

Výber šperkov na svadbu je dôležité prispôsobiť aj účesu. Týka sa to predovšetkým náušníc. Ako teda vybrať tie správne náušnice? V prípade, že váš svadobný účes pozostáva len z rozpustených vlasov, stavte na jednoduché náušnice menších tvarov. Naopak, účes vypnutý nahor doplňte výraznejšími visiacimi náušnicami. Nie je to však podmienkou. V konečnom dôsledku – fantázii sa medze nekladú.

Vedeli ste, že náušnice by ste mali vyberať aj podľa typu vašej tváre?

Keď ide o šperky na svadbu, náušnice nesmú chýbať.

V akom počte vybrať šperky na svadbu?

Myslieť na to, aké šperky ku svadobným šatám zvoliť, je skutočne dôležité. Rovnako však nezabúdajte ani na ich počet. Pamätajte, že vždy platí – menej je niekedy viac.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Toto sú naše tipy na darčeky k MDŽ

5 inšpiratívnych tipov na darček k MDŽ

Šperk ako darček k MDŽ vám pomôže vyjadriť osobné posolstvo alebo prianie obdarovanej. Väčšina žien ocení zážitky, módne doplnky či hodinky. Vhodnou voľbou pre praktickú

Scroll to Top