Šperky Skagen: Doplnky v štýle škandinávskeho minimalizmu

Minimalistické šperky Skagen
Zdieľaj
LinkedIn

Ak by Ikea mala sekciu šperkov, pravdepodobne by vyzerali ako tie z katalógov Skagen. Ľahko rozpoznateľné, inšpirované minimalistickým škandinávskym dizajnom, nadčasové a vyrábané s ohľadom na planétu. Šperky Skagen vynikajú prienikom jemnosti, jednoduchosti a pritom zostávajú pútavé a neprehliadnuteľné. Ak ešte nemáte svoju obľúbenú značku módnych doplnkov, ste tu správne. Dnes vám značku Skagen a jej produkty predstavíme bližšie.

Obsah článku

O značke Skagen Denmark

Ako už názov naznačuje, značka má svoje korene v Dánsku, odkiaľ tiež čerpá inšpiráciu. Meno jej požičalo malé rybárske mestečko v severnom Dánsku, na najsevernejšom cípe Jutského regiónu. Dokonca aj logo spoločnosti Skagen je inšpirované stretnutím Skagerrakského a Kattegatského mora v Skagenskom prielive. Napriek tomu sa jedná o americkú značku.

Z histórie značky Skagen

Charlotte a Henrik Jorstovci boli ambicióznym manželským párom z dánskej Kodane. V roku 1987 sa rozhodli za prácou presťahovať do Spojených štátov. Dvojica mala od počiatku úmysel založiť si vlastnú značku hodiniek. Najskôr začali svoje návrhy vydávať pod záštitou Comtech Watches, známeho výrobcu hodiniek s dánskymi koreňmi. V roku 1991 predstavili na veľtrhu v New Yorku svoju prvú kolekciu hodiniek, ktorá okamžite upútala pozornosť predajcov. Po povzbudzujúcom úspechu sa Jorstonovci rozhodli založiť vlastnú spoločnosť. Tak vznikla Skagen Denmark, pôvodne ako značka hodiniek inšpirovaných Dánskom.

Úspechy značky Skagen

V prvom roku fungovania dosiahla značka Skagen obrat 800 000 dolárov a v roku 1998 bola zaradená medzi 250 najrýchlejšie prosperujúcich spoločností v USA. Postupne expandovala do Dánska, odkiaľ rozšírila svoj predaj do Spojeného kráľovstva, Nemecka, Holandska a napokon aj do zvyšku Európy. Krátko na to prišla expanzia na Blízky východ, ázijský trh a aj do online priestoru.

V roku 2012 sa značka Skagen stala dcérskou spoločnosťou Fossil. Len tri roky na to rozšírila svoje portfólio produktov a okrem hodiniek začala vyrábať aj kabelky, šperky a ďalšie módne doplnky. Hoci už nie je v rukách pôvodných vlastníkov, jej produkty nestratili typický škandinávsky dizajn, kvalitu ani cenovú dostupnosť.

Náramky Skagen

Šperky Skagen

Značka Skagen vyrába a ponúka svoje šperky pod záštitou minimalizmu, jednoduchých farebných kombinácií, ktoré odrážajú pokoj pobrežného mestečka a dlhej životnosti. Návrhári hľadajú inšpiráciu v dánskej krajine a kultúre. Vždy pritom kladú dôraz na detail, kvalitu, ktorá obstojí v skúške časom, vysokú úroveň dizajnu a remeselného spracovania.

Dizajn šperkov Skagen

Ako už zo samotnej filozofie značky vyplýva, šperky Skagen sú jednoduché, jemné, nadčasové a veľmi elegantné. Značka garantuje maximálnu všestrannosť, univerzálnu nositeľnosť a jednoduchú kombinovateľnosť. V jej kolekciách prevládajú farby drahých kovov v kombinácii so zemitými farbami, farbou modrej oblohy a mora.

Materiály šperkov Skagen

Značka garantuje udržateľnosť a má snahu používať recyklované a upcyklované materiály. Väčšina jej šperkov je vyrobených z nehrdzavejúcej ocele v tónoch žltého zlata, ružového zlata alebo striebra. Kombinuje materiály a do svojich šperkov často vkladá perly alebo vybrúsené kamene z morského skla.

Kategórie šperkov Skagen

Značka ponúka svoje produkty v dámskych aj pánskych kolekciách. Dámske šperky Skagen zahŕňajú náušnice, náhrdelníky, náramky, prstene aj dizajnovo zladené sety. Jednotlivé kúsky sa dajú ľahko kombinovať aj vrstviť. V ponuke pánskych šperkov Skagen nájdete náramky, náhrdelníky a prstene.

Cena šperkov Skagen

Značka sa od začiatku drží svojimi cenovkami pri zemi a sľubuje širokú dostupnosť svojich produktov. Šperky Skagen sa predávajú väčšinou v dvojciferných sumách v rozpätí od 50 do 99 dolárov. Len veľmi výnimočne presahuje ich cena 100 dolárov, ojedinele sa nájdu aj kúsky s cenou pod hranicou 50 dolárov.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore