Ako kombinovať šperky: Základné pravidlá a 5 štýlových tipov

Ukážeme vám, ako kombinovať šperky
Zdieľaj
LinkedIn

Skvelý vzhľad to nie je len oblečenie a topánky. Aj ten najlepší outfit bude vyzerať maximálne priemerne, ak ho nedotiahnete vhodne zvolenými doplnkami. Iste máte v šperkovnici množstvo zaujímavých kúskov, ktoré netrpezlivo čakajú na svoju príležitosť. Ostáva ich len vkusne a štýlovo skombinovať. Aby ste netriafali naslepo, pripravili sme pre vás súhrn základných pravidiel a niekoľko zaujímavých tipov, ako kombinovať šperky. Nezabúdajte však, že kreativita a váš cit pre módu sú na prvom mieste.

Obsah článku

Základné pravidlá kombinovania šperkov

Šperk môže vyzerať výborne aj sám o sebe, ale štýlová kombinácia dodá vášmu outfitu punc hravosti a štýlu. Aby ste zo svojich doplnkov dokázali vyťažiť maximum a súčasne sa vyhli efektu nevkusnej prezdobenosti, prijmite za svoje nasledujúce pravidlá.

K výrazným náhrdelníkom decentné náušnice

Ak zvolíte masívnejší dominantný náhrdelník alebo navrstvíte viac kúskov, pridajte len decentné, menej nápadné dámske náušnice. Platí to aj naopak: k výrazným visiacim alebo lustrovým náušniciam zvoľte minimalistický náhrdelník alebo retiazku s príveskom.

Vrstvite len dva – tri šperky

Vrstvenie je in, ale s počtom šperkov jedného typu to rozhodne nepreháňajte. Či už kombinujete náhrdelníky, prstene alebo náramky, zvoľte maximálne dva – tri kúsky. Len pri skutočne minimalistických, menej nápadných šperkoch môžete experimentovať až s piatimi kúskami.

K výraznému prsteňu decentný náhrdelník

Platí rovnaké pravidlo ako pri náušniciach a náhrdelníkoch. Efektu vianočného stromčeka sa vyhnete, ak k výraznému dominantnému prsteňu zvolíte len decentný náramok. Pri masívnejších náramkoch sa zas držte na uzde s výberom prsteňov. Rôzne typy šperkov by mali pôsobiť komplementárne, nie sa navzájom prebíjať.

Pravý šperk a lacná bižutéria si nerozumejú

Šperky z drahých kovov, pravých drahokamov a perál bezpochyby zapôsobia. Rovnako štýlovo však môže zahrať aj pekná bižutéria. Nikdy sa však nesnažte o prepojenie týchto dvoch svetov. Kontrast luxusu a lacného nie je to, čím chcete zaujať.

5 štýlových tipov, ako kombinovať šperky

Máte chuť začať s kombinovaním svojich doplnkov, ale neviete ako? Nechajte sa inšpirovať našimi módnymi tipmi.

Zmiešajte kovy

Ešte pred pár rokmi extrémne módne faux pas, dnes horúci trend pre odvážne a tvorivé ženy. Zlaté a strieborné šperky sa nosia spolu a vyzerá to štýlovo. Pokojne navrstvite svoje zlaté náhrdelníky s jemným strieborným kúskom, pridajte výrazný strieborný náramok a jemné zlaté náušnice.

Náš tip: Pri kombinovaní šperkov zo žltého a ružového zlata buďte opatrnejšia. Kúsky v teplých farbách je ťažšie vyvážiť a výsledok nemusí byť podľa vašich predstáv.

Vrstvite náhrdelníky

Vrstvenie a stohovanie skloňujeme opakovane a nie je to náhoda. Kombinovanie viacerých šperkov jedného druhu je ďalším módnym tipom, ktorým zaručene nestúpite vedľa a náhrdelníky mu doslova kraľujú. Zvoľte kúsky rôznej hrúbky a dĺžky pre vytvorenie trendy efektu.

Sústreďte pozornosť na jeden dominantný šperk

Ďalší, tento krát o niečo tradičnejší spôsob, ako kombinovať šperky. Vyberte jeden dominantný kúsok, na ktorý chcete sústrediť pozornosť. Môže to byť výrazný náhrdelník s príveskom, veľký prsteň alebo dlhé visiace náušnice. Ostatné šperky k nemu jednoducho dolaďte. Vyberajte už jemnejšie kúsky, s ktorými vytvoríte harmonický celok.

Zvoľte šperky podobných tvarov

Nemusíte vlastniť sadu šperkov, aby ste našli kúsky, ktoré spolu dokonale ladia. Vyberte šperky podobných tvarov a motívov, výsledok vás milo prekvapí. Môžete napríklad zvoliť kruhové náušnice, ku ktorým pridáte náhrdelník s okrúhlym príveskom, jednoduché hladké prstene a náramok s väčšími okrúhlymi očkami. Podobne dokážete skombinovať napríklad symbol nekonečna a špirály.

Kombinujte kovy a farby

Posledný módny tip, ako kombinovať šperky je o niečo odvážnejší a pýta si viac balansovania, ale výsledok má potenciál očariť. Striebro a zlato sú ľahko kombinovateľné. Rovnako šperky so vsadenými farebnými kryštálmi, korálikmi a drahokamami dokážu poľahky vytvoriť harmonický celok. Ale čo tak prepojiť ich navzájom? Módne trendy hovoria áno! Vyberte svoje obľúbené náhrdelníky a nebojte sa k nim zladiť pekný korálkový náramok alebo vkusné náušnice so vsadeným drahokamom.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore