Ako kombinovať šperky: Základné pravidlá a 5 štýlových tipov

Ukážeme vám, ako kombinovať šperky
Zdieľaj
LinkedIn

Skvelý vzhľad to nie je len oblečenie a topánky. Aj ten najlepší outfit bude vyzerať maximálne priemerne, ak ho nedotiahnete vhodne zvolenými doplnkami. Iste máte v šperkovnici množstvo zaujímavých kúskov, ktoré netrpezlivo čakajú na svoju príležitosť. Ostáva ich len vkusne a štýlovo skombinovať. Aby ste netriafali naslepo, pripravili sme pre vás súhrn základných pravidiel a niekoľko zaujímavých tipov, ako kombinovať šperky. Nezabúdajte však, že kreativita a váš cit pre módu sú na prvom mieste.

Obsah článku

Základné pravidlá kombinovania šperkov

Šperk môže vyzerať výborne aj sám o sebe, ale štýlová kombinácia dodá vášmu outfitu punc hravosti a štýlu. Aby ste zo svojich doplnkov dokázali vyťažiť maximum a súčasne sa vyhli efektu nevkusnej prezdobenosti, prijmite za svoje nasledujúce pravidlá.

K výrazným náhrdelníkom decentné náušnice

Ak zvolíte masívnejší dominantný náhrdelník alebo navrstvíte viac kúskov, pridajte len decentné, menej nápadné dámske náušnice. Platí to aj naopak: k výrazným visiacim alebo lustrovým náušniciam zvoľte minimalistický náhrdelník alebo retiazku s príveskom.

Vrstvite len dva – tri šperky

Vrstvenie je in, ale s počtom šperkov jedného typu to rozhodne nepreháňajte. Či už kombinujete náhrdelníky, prstene alebo náramky, zvoľte maximálne dva – tri kúsky. Len pri skutočne minimalistických, menej nápadných šperkoch môžete experimentovať až s piatimi kúskami.

K výraznému prsteňu decentný náhrdelník

Platí rovnaké pravidlo ako pri náušniciach a náhrdelníkoch. Efektu vianočného stromčeka sa vyhnete, ak k výraznému dominantnému prsteňu zvolíte len decentný náramok. Pri masívnejších náramkoch sa zas držte na uzde s výberom prsteňov. Rôzne typy šperkov by mali pôsobiť komplementárne, nie sa navzájom prebíjať.

Pravý šperk a lacná bižutéria si nerozumejú

Šperky z drahých kovov, pravých drahokamov a perál bezpochyby zapôsobia. Rovnako štýlovo však môže zahrať aj pekná bižutéria. Nikdy sa však nesnažte o prepojenie týchto dvoch svetov. Kontrast luxusu a lacného nie je to, čím chcete zaujať.

5 štýlových tipov, ako kombinovať šperky

Máte chuť začať s kombinovaním svojich doplnkov, ale neviete ako? Nechajte sa inšpirovať našimi módnymi tipmi.

Zmiešajte kovy

Ešte pred pár rokmi extrémne módne faux pas, dnes horúci trend pre odvážne a tvorivé ženy. Zlaté a strieborné šperky sa nosia spolu a vyzerá to štýlovo. Pokojne navrstvite svoje zlaté náhrdelníky s jemným strieborným kúskom, pridajte výrazný strieborný náramok a jemné zlaté náušnice.

Náš tip: Pri kombinovaní šperkov zo žltého a ružového zlata buďte opatrnejšia. Kúsky v teplých farbách je ťažšie vyvážiť a výsledok nemusí byť podľa vašich predstáv.

Vrstvite náhrdelníky

Vrstvenie a stohovanie skloňujeme opakovane a nie je to náhoda. Kombinovanie viacerých šperkov jedného druhu je ďalším módnym tipom, ktorým zaručene nestúpite vedľa a náhrdelníky mu doslova kraľujú. Zvoľte kúsky rôznej hrúbky a dĺžky pre vytvorenie trendy efektu.

Sústreďte pozornosť na jeden dominantný šperk

Ďalší, tento krát o niečo tradičnejší spôsob, ako kombinovať šperky. Vyberte jeden dominantný kúsok, na ktorý chcete sústrediť pozornosť. Môže to byť výrazný náhrdelník s príveskom, veľký prsteň alebo dlhé visiace náušnice. Ostatné šperky k nemu jednoducho dolaďte. Vyberajte už jemnejšie kúsky, s ktorými vytvoríte harmonický celok.

Zvoľte šperky podobných tvarov

Nemusíte vlastniť sadu šperkov, aby ste našli kúsky, ktoré spolu dokonale ladia. Vyberte šperky podobných tvarov a motívov, výsledok vás milo prekvapí. Môžete napríklad zvoliť kruhové náušnice, ku ktorým pridáte náhrdelník s okrúhlym príveskom, jednoduché hladké prstene a náramok s väčšími okrúhlymi očkami. Podobne dokážete skombinovať napríklad symbol nekonečna a špirály.

Kombinujte kovy a farby

Posledný módny tip, ako kombinovať šperky je o niečo odvážnejší a pýta si viac balansovania, ale výsledok má potenciál očariť. Striebro a zlato sú ľahko kombinovateľné. Rovnako šperky so vsadenými farebnými kryštálmi, korálikmi a drahokamami dokážu poľahky vytvoriť harmonický celok. Ale čo tak prepojiť ich navzájom? Módne trendy hovoria áno! Vyberte svoje obľúbené náhrdelníky a nebojte sa k nim zladiť pekný korálkový náramok alebo vkusné náušnice so vsadeným drahokamom.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Toto sú naše tipy na darčeky k MDŽ

5 inšpiratívnych tipov na darček k MDŽ

Šperk ako darček k MDŽ vám pomôže vyjadriť osobné posolstvo alebo prianie obdarovanej. Väčšina žien ocení zážitky, módne doplnky či hodinky. Vhodnou voľbou pre praktickú

Kabelky Guess

Ako vybrať kabelku krok za krokom

Pre formálne a slávnostné príležitosti si vyberajte pevnejšie kabelky menších rozmerov. Na každodenné nosenie vám dobre poslúžia väčšie kabelky s dlhšími popruhmi na rameno. Pri

Scroll to Top