Šperky Olivia Burton: Inšpirované britskou eleganciou

Predstavujeme značku šperkov Olivia Burton
Zdieľaj
LinkedIn

Doplnky, do ktorých je pretavená krása Londýna a celého Spojeného kráľovstva. Od historických pokladov londýnskych trhov so starožitnosťami, cez povestné kvitnúce vidiecke záhrady až po nádheru nočnej oblohy, šperky Olivia Burton nachádzajú inšpiráciu výlučne v anglickej krajine a prírode. Pre svoju hravosť, jemnú eleganciu a sofistikované prepojenie kontrastov si však našli fanúšičky ďaleko za hranicami Európy. Pozývame vás nahliadnuť bližšie na príbeh značky Olivia Burton a na jej ponuku. Možno si produkty so závanom excentrického Londýna zamilujete aj vy.

Obsah článku

O značke Olivia Burton

Olivia Burton je britská značka dámskych hodiniek a šperkov, o ktorej sa v posledných rokoch hovorí, že berie módne odvetvie útokom. Odkiaľ sa ale vzala a aký príbeh sa ukrýva za jej popularitou?

Z histórie značky

Príbeh Olivia Burton je ako zo ženského románu o najlepších kamarátkach, z ktorých sa stali úspešné módne návrhárky. Jemma Fennings a Lesa Bennett a spoznali počas štúdia na London College of Fashion a svoju značku založili v roku 2012 priamo v Londýne.

Obidve zakladateľky už v tom čase mali skúsenosti s módnym maloobchodom, ktoré získali počas pôsobenia v luxusnom reťazci Selfridges & Co. či v londýnskej módnej spoločnosti ASOS. Na trhu im však chýbali skutočne kreatívne módne doplnky, ktoré by na prvý pohľad zaujali ženské publikum krásnym dizajnom. Rozhodli sa toto miesto vyplniť a začali navrhovať vlastné hodinky, ktorých kolekcie neskôr rozšírili o portfólium výnimočných šperkov Olivia Burton.

Zaujímavosť: Prečo práve Olivia Burton? Autorky pomenovali svoju značku po Lesinej excentrickej pratete, o ktorej hovoria, že im bola najmä v počiatočných fázach veľkým zdrojom inšpirácie a energie.

Značka Olivia Burton dnes

Dielo nádejných módnych návrhárok sa pomerne rýchlo prepracovalo od svojich skromných začiatkov na kuchynskom stole k populárnej značke, ktorá má svoje vlastné priestory priamo v Londýne. Čisto ženský štýl, ktorý si zachoval dobrú cenovú dostupnosť sa stal hitom Instagramu a začal zaplavovať britské e-shopy a obchody.

V roku 2016 značka expandovala do USA a v tom istom čase doplnila svoje kolekcie hodiniek o portfólio dámskych šperkov. V roku 2017 sa stali súčasťou skupiny Movado Group a rok na to otvorili svoju prvú značkovú predajňu v slávnej londýnskej Covent Garden. Dnes je Olivia Burton značka hodiniek a šperkov, ktorá má pevné miesto na módnej scéne ďaleko presahujúcej hranice krajiny, ktorá ju inšpiruje.

Šperky Olivia Burton: Súčasné, ženské a odvážne

Šperky Olivia Burton sú dizajnovo výnimočné už na prvý pohľad. Prelína sa v nich vyslovene ženský štýl s klasickými detailmi zachádzajúcimi až do vitage a modernými prvkami. Nechýba im hravosť a fantázia, čím do istej miery pripomínajú populárnu Pandoru, a samozrejme elegancia.

Sú dekorované prírodnými motívmi, medzi ktorými hrajú prím včely, motýle, kvety a obloha. Zároveň sú zhmotnením britského eklektizmu, zachytávajúceho kontrast medzi starým a novým. Nájdete v nich odvážny prienik vintage detailov a najnovších trendov pouličného štýlu. Šperky Olivia Burton možno primárne označiť za neformálne, ale nájdu sa medzi nimi aj zaujímavé nadčasové a výnimočne elegantné kúsky.

Ponuka šperkov Olivia Burton

Značka Olivia Burton vyniká najmä svojimi krásnymi prepracovanými náramkami a náhrdelníkmi s príveskami a aplikáciami inšpirovanými prírodou. V jej ponuke však nájdete aj vkusné náušnice a obľúbené vrstvené prstene. Všetky šperky si držia vzhľad drahých kovov v striebornej, zlatej alebo ružovo-zlatej farbe, prípadne doplnenej o lesk či farebné odlesky sklenených kryštálov.

Popri klasických šperkoch inšpirovaných britskou eleganciou zahŕňajú kolekcie Olivia Burton aj jedinečné rady takzvaných včelích šperkov (inšpirovaných obľúbeným motívom včely), nebeských šperkov, kryštálmi zdobených kúskov.

Kvalita a materiálové zloženie šperkov Olivia Burton

Značka dbá na detailné remeselné prepracovanie svojich produktov a celkový výnimočný vzhľad. Čo sa týka materiálového zloženia výrobca deklaruje použitie vysokokvalitných kovov, primárne sa jedná o chirurgickú oceľ v niektorých prípadoch pokovovanú žltým alebo ružovým zlatom, prípadne so vsadenými sklenenými kryštálmi.

Šperky Olivia Burton si pri dodržaní zásad správnej starostlivosti zachovávajú svoj krásny vzhľad po dlhý čas každodenného nosenia. Výrobca ich odporúča skladať pred kúpaním, sprchovaním a plávaním. Tiež nie je vhodné, aby najmä pokovované kúsky prichádzali do intenzívneho kontaktu s kozmetickými výrobkami ako sú parfumy, mydlá či telové mlieka, ktoré môžu urýchliť opotrebovanie vrchnej vrstvy kovu.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Toto sú naše tipy na darčeky k MDŽ

5 inšpiratívnych tipov na darček k MDŽ

Šperk ako darček k MDŽ vám pomôže vyjadriť osobné posolstvo alebo prianie obdarovanej. Väčšina žien ocení zážitky, módne doplnky či hodinky. Vhodnou voľbou pre praktickú

Kabelky Guess

Ako vybrať kabelku krok za krokom

Pre formálne a slávnostné príležitosti si vyberajte pevnejšie kabelky menších rozmerov. Na každodenné nosenie vám dobre poslúžia väčšie kabelky s dlhšími popruhmi na rameno. Pri

Scroll to Top