Zlato alebo striebro? Aké šperky vám pristanú viac?

Zlaté vs. strieborné šperky
Zdieľaj
LinkedIn

Každý z nich má svoju originálnu krásu a každý sa ligoce jedinečným spôsobom. Najpopulárnejšie drahé kovy šperkárskeho odvetvia zvádzajú medzi sebou nekonečný rovný boj. Prieskumy hovoria, že zatiaľ čo mladí ľudia väčšinou preferujú hravosť striebra, staršia generácia viac inklinuje k vznešenosti zlata. Šperky sa však nevyberajú na základe veku, ale podľa harmónie s krásou nositeľky. Pristane vám viac zlato alebo striebro? V nasledujúcich riadkoch nájdete odpoveď.

Obsah článku

Rozhodujúci je farebný tón pleti

Len správne zvolená farba kovu sa bude s vašou pleťou efektne dopĺňať a vytvorí harmonický celok v prospech vašej krásy. Skôr než sa rozbehnete do klenotníctva, potrebujete teda správne identifikovať typ svojej pleti.

Studený tón pleti: Pristane vám striebro

Ak sa po pobyte na slnku vraciate domov s ohnivo červenou spálenou pokožkou, pravdepodobne máte studený tón pleti. Žily na vašom zápästí majú na dennom svetle modrastý nádych a vaša tvár má vedľa bieleho listu papiera skôr ružovkastú farbu.

Dámam so studeným tónom pleti budú viac lichotiť drahé kovy bielej farby. Okrem striebra môžete siahnuť napríklad po bielom zlate, platine alebo chirurgickej oceli. Za neutrálne sa považuje ružové zlato, ktoré pristane chladnej aj teplej pokožke.

Teplý tón pleti: Pristane vám zlato

Z kúpaliska či z dovolenky sa väčšinou vraciate čokoládovohnedá, na vašich zápästiach presvitajú žili v zelenkavej farbe a vaša tvár bude vedľa listu bieleho papiera hrať tónmi žltej a oranžovej. V tom prípade máte zaiste teplý tón pleti.

Teplé tóny si výborne rozumejú so žltým zlatom, ktoré efektne podčiarkuje ich bronzový nádych. Môžete zvoliť aj dnes obľúbené ružové zlato. Pristane vám ešte o niečo viac ako dámam so studenou pokožkou.

Napovie vám aj farba očí a vlasov

Strieborné šperky najviac pristanú dámam s modrými a zelenými očami. Výborne harmonizujú  aj so svetlými vlasmi. Zlaté šperky zas vytvoria efektný celok s hnedými očami a tmavou farbou vlasov.

Farbu kovu prispôsobte aj svojmu oblečeniu

Otvorte svoj šatník a zapozerajte sa. Prevládajú v ňom zemité tóny ako hnedá, béžová a zelená? Bude sa vám hodiť zlatá farba šperku. Ak obsah vašej skrine hrá skôr modrou, fialovou a inými studenými tónmi farieb, budú pre vás správnou voľbou strieborné šperky.

Zvážte vhodnú príležitosť

Striebro je všestranné, ľahké a hravé. Môžete ho voliť na bežné denné nosenie, do práce, ale aj na voľný čas, nákupy či stretnutia s priateľmi. Zlato oproti tomu pôsobí oveľa honosnejšie a elegantnejšie. Pristane výnimočným a formálnym príležitostiam ako sú oslavy, svadby, významné stretnutia alebo gala večery.

Výber kovu podľa typu osobnosti

Na záver máme pre vás malý test. Hovorí sa, že dámy s určitými osobnostnými črtami preferujú striebro zatiaľ čo iné osobnostné typy inklinujú viac k zlatu. Skúste si vybrať či ste skôr dámou v zlatom alebo praktickou ženou v striebornej.

Strieborný typ

Nositeľka striebra je vraj trochu uzavretá a rezervovaná. Svoje dôvernosti si necháva pre seba alebo ich zdieľa len s niekoľkými najbližšími priateľmi. Neinklinuje k ľuďom, ktorí na seba radi strhávajú pozornosť a pôsobia výrazne. Zdajú sa jej príliš afektovaní. Má rada minimalizmus a jednoduchosť bez nadmerného zdobenia.

Zlatý typ

Nositeľka zlata je odvážna, priebojná a sebavedomá. V spoločnosti býva spontánna a nebojí sa ukázať. Nevadí jej vyčnievať z radu, práve naopak, pozornosť si užíva. Rovnako ako zlato aj ona má žiarivú osobnosť a chce ju svetu ukázať v plnej kráse.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore