Sprievodca náušnicami: Naučte sa nosiť rôzne typy náušníc

Naučte sa nosiť rôzne typy náušníc. Ukážeme vám, ako na to!
Zdieľaj
LinkedIn

Náušnice sa považujú za silný šperk s dlhou históriou. Zapíname si ich na jedno z najviditeľnejších miest na tele už tisíce rokov. Prvé napichovacie náušnice vraj pochádzali zo starovekej Ázie a ich úlohou bolo demonštrovať náboženské a politické presvedčenie svojho nositeľa. V rôznych okamihoch histórie boli náušnice symbolom postavenia, povolania či príslušnosti k určitej skupine. V súčasnosti je vyzdvihovaná najmä ich estetická úloha, čo otvára dvere kreativite. Na trhu nájdete vskutku rozmanité typy náušníc od minimalistických puzetových až po prepracované lustrové náušnice. Viete, ako ich nosiť? Poradíme vám.

Obsah článku

Napichovacie náušnice

Napichovacie náušnice

Napichovacie náušnice sú umiestnené priamo na ušnom lalôčiku. Najpopulárnejšie sú takzvané puzetové náušnice. Puzeta sa navlieka na tyčinku zo zadnej strany ucha, čím sa náušnica zaistí proti vypadnutiu.

Minimalistické napichovacie náušnice

Napichovacie náušnice najčastejšie nájdete v minimalistických veľkostiach a dizajnoch. Typické sú napichovacie náušnice s jedným korálikom alebo vybrúseným kameňom. Takéto dámske náušnice pôsobia veľmi jemne a súčasne elegantne. Môžete ich zvoliť k spoločenskému aj formálnemu outfitu. Nemusíte sa báť ani kombinácie s výrazným náhrdelníkom.

V posledných rokoch sa veľkej obľube tešia drobné napichovacie náušnice nápaditých dizajnov. Na trhu ich nájdete v rôznych farbách a tvaroch počnúc obľúbenými srdiečkami končiac zvieracími či rozprávkovými motívmi. Takéto náušnice sú veľmi hravé, vhodné na každodenné nosenie k neformálnym outfitom. Obzvlášť ich obľubujú mladšie generácie.

Výrazné napichovacie náušnice

Krásne páry komplikovane zdobených napichovacích náušníc môžete pokojne použiť ako dominantný kúsok vášho outfitu. Bývajú veľmi ženské a tak sa obzvlášť hodia k dlhým šatám zvýrazňujúcim krivky ženskej postavy a k ľahkým farebným motívom.

Kruhové náušnice sú trendové a z módy len tak skoro nevyjdu

Kruhové náušnice

Kruhové náušnice môžu mať podobu symetrického kruhu, oválu alebo polkruhu. Klasické kruhové náušnice pochádzajú z Afriky, konkrétne z Núbie a starovekého Egypta. Súčasný trh ponúka rôzne typy kruhových náušníc od jednoduchých kovových obručí až po výrazne zdobené, od subtílnych kruhov takmer obopínajúcich ušný lalôčik až po výrazné modely siahajúce takmer po plecia.

Jednoduché kruhové náušnice

Jednoduché kruhové náušnice hladkého dizajnu a strednej veľkosti sú súčasťou basic šatníka. Mnohým outfitom dodajú minimalistickú, no zaujímavú sofistikovanosť bez efektu prezdobenosti. Môžete ich nosiť s každodenným ležérnym oblečením aj s elegantným kostýmom.

Zdobené a farebné kruhové náušnice

Veľké kruhy, výrazne zdobené náušnice alebo modely pútavých farieb majú ambíciu dominovať. Veľkosť vám odporúčame voliť najmä podľa dĺžky vášho krku. Majiteľky štíhleho labutieho krku si môžu dovoliť veľké kruhové náušnice, zatiaľ čo dámy so subtílnejším krkom by mali voliť stredne veľké alebo menšie modely. Kým farebné náušnice si budú lepšie rozumieť s extravagantnými outfitmi, krásne zdobené kruhy sa hodia aj k elegantným šatám alebo k spoločenským róbam.

Visiace náušnice

Visiace náušnice visia pod ušným lalôčikom a môžu mať rôzne vzory prechádzajúce od jednoduchých retiazok cez slzičky až po strapce alebo lustre. Mimoriadne dlhé visiace náušnice sa môžu dotýkať ramena či dokonca kľúčnej kosti.

Klasické visiace náušnice

Ku klasike tohto druhu zaraďujeme krátke visiace náušnice a takzvané hojdacie náušnice. Krátke visiace náušnice visia tesne a len veľmi nenápadne pod ušným lalôčikom. Hojdacie náušnice bývajú o niečo dlhšie, často aj výraznejšie, jemne sa pohojdávajú pod uchom. Obvykle ich nájdete v obľúbenom slzičkovom dizajne, ktorý sa spája s romantikou a eleganciou. Vo všeobecnosti klasické visiace náušnice pristanú skôr jemným elegantným a romantickým outfitom. Slzičkové náušnice bývajú častou voľbou k svadobným šatám. Krátke modely si budú rozumieť aj s prísnejším formálnym kostýmom.

Lustrové a strapcové visiace náušnice

Predstavujú zložitejšie a výraznejšie modely visiacich náušníc. Lustrové náušnice bývajú veľké, výrazne zdobené prepracovanou kombináciou kovov a kameňov. Strapcové náušnice majú zas charakter strapca, pričom môže ísť o viaceré retiazky ukončené perličkami či kameňmi alebo o skutočné strapce z látky. Tieto náušnice väčšinou pristanú menej formálnym príležitostiam. Zatiaľ čo honosné kovové náušnice vykladané kameňmi využijete aj pri spoločenských akciách k večernej róbe, farebné strapce z látky vám poslúžia k ležérnym, možno trochu extravagantným outfitom. Jedine retiazkové strapce s perličkami pôsobia jemne a pristanú aj k romanticky ladenému oblečeniu.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Scroll to Top