Najväčší predajcovia šperkov na svete – 2. časť

Toto sú tí najväčší predajcovia šperkov na svete?
Zdieľaj
LinkedIn

V jednom z našich starších článkov sme vás informovali o 5 najväčších predajcoch šperkov na svete. Vzhľadom na to, že svetová šperkárska špička je ale podstatne širšia, podelíme sa s vami o ďalších 5 obrovských výrobcov. Vydáme sa za nimi do Francúzska, Hongkongu, USA aj Milána. Spoznáte niektorých z nich? Myslíme si, že minimálne názov prvého z nich vám bude viac než povedomý.

Obsah článku

Cartier

Pôvodne francúzsky výrobca luxusných šperkov a hodiniek prišiel na trh ešte v roku 1874 pod taktovkou Louisa-Francoisa Cartiera. Spoločnosť dodnes nesie meno tejto slávnej klenotníckej rodiny, hoci jej kontrola nad firmou sa skončila ešte v roku 1964. Aktuálnym vlastníkom značky Cartier je Swiss Richemont Group. Šperky Cartier vynikajú vysokokvalitnými materiálmi a špičkovým remeselným spracovaním. Predávajú sa vo viac než 300 pobočkách v 125 krajinách sveta a ročný obrat sa počíta v miliardách dolárov.

Značka Cartier patrí k tým najznámejším klenotníctvam na svete

Chow Tai Fook

Skupina Chow Tai Fook vám pravdepodobne nie je známa. Ide o súkromne vlastnený konglomerát so sídlom v Hongkongu, ktorý sa okrem klenotníctva orientuje aj na nehnuteľnosti, dopravu či energetiku. Spoločnosť bola založená v roku 1929 v Guangzhou v Číne. V šperkárskom odvetví sa preslávila novým štandardom čistoty zlata, keď začala predávať šperky s podielom 999,9, ktoré vynikali priam dokonalým remeselný spracovaním. Chow Tai Fook je toho času v rukách Henryho Chenga, ktorý je vnukom zakladateľa.

Signet

Spoločnosť Signet je suverénne najväčším predajcom diamantových šperkov na svete. Sídli v Ohiu v Spojených štátoch a prevádzkuje viac ako 3 300 predajných pobočiek. Vznikla ako skupina Ratner v roku 1949 pod vedením Geralda Ratnera. V roku 2008 sa centrála firmy presťahovala do USA, kde sídli väčšina jej značiek. Možno sú vám známe mená ako Kay Jewelers, Zales alebo Piercing Pagoda. Všetky tieto klenotnícke značky patria v súčasnosti práve pod spoločnosť Signet a ročne jej produkujú zisky rádovo v miliardách dolárov.

Harry Winston

Existuje len málo klenotníckych spoločností, ktorých slávu a prosperitu možno pripísať jednej jedinej osobe. Harry Winston je jednou z nich. Jej zakladateľ a menovec patril počas svojho života medzi najlepších dizajnérov a remeselníkov na svete. Hovorí sa, že už v 12-tich rokoch rozpoznal pravý smaragd od falzifikátu. Po prevzatí rodinného podniku sa stal známy ako „Kráľ diamantov“ a „Klenotník hviezd“. Harry Winston je dodnes jedným z najlepších klenotníctiev sveta. Sídli v New Yorku a od roku 2013 patrí k skupine Swatch Group.

Klenotníctvo Harry Winston patrí v súčasnosti k najväčším a najvychýrenejším predajcom šperkov

Buccellati

Značka Buccellati má svoj domov v Miláne, kde si súčasne získala status najlepšieho klenotníka. Spoločnosť sa zrodila v roku 1919 pod vedením Maria Buccellatiho, ktorému sa v priebehu niekoľkých rokov podarilo z malého klenotníctva vybudovať globálnu značku s obchodmi po celom svete. Rodinný podnik má do dnešného dňa v rukách jeho syn Andrea Buccelatti, ktorý je súčasne jeho kreatívnym riaditeľom. Šperky Buccellati sú známe tým, že neobsahujú nedotknuté zlato. Každý jeden kúsok je krásne gravírovaný.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Toto sú naše tipy na darčeky k MDŽ

5 inšpiratívnych tipov na darček k MDŽ

Šperk ako darček k MDŽ vám pomôže vyjadriť osobné posolstvo alebo prianie obdarovanej. Väčšina žien ocení zážitky, módne doplnky či hodinky. Vhodnou voľbou pre praktickú

Scroll to Top