Ako nosiť dlhé náušnice s odvahou a sebavedomo

Dlhé náušnice sú štýlovým dámskym doplnkom
Zdieľaj
LinkedIn

Ktosi múdry raz povedal, že odvaha je vedieť, čoho sa nebáť. Dovolíme si tvrdiť, že vo svete módy a obliekania platí táto múdrosť dvojnásobne. Nestačí sa zamilovať do dlhých náušníc, mali by ste tiež vedieť, ako ich nosiť. Náušnice si v porovnaní s náhrdelníkom či náramkom zapínate na výrazné až strategické miesto. Ich výberom ovplyvníte nielen výsledný efekt outfitu, ale aj vzhľad vašej tváre a krku. Ak ste už nazbierali guráž na odvážny kúsok, mali by ste výberu a ladeniu venovať dostatok pozornosti. Poradíme vám, ako si zvoliť dlhé náušnice, ktoré vám pristanú a s čím ich kombinovať.

Obsah článku

Ako si vybrať tie správne dlhé náušnice

Rozmanité farby, veľkosti, tvary a materiály. Trh je preplnený modelmi viac či menej extravagantných náušníc. Zatiaľ čo niektoré ženy si môžu dovoliť siahnuť po šperku s dĺžkou 10 cm, iné by mali citlivo zvažovať aj menej výrazné visiace náušnice. Riaďte sa nasledujúcimi kritériami a zaručene zažiarite.

Dĺžka krku

Ak máte krásny labutí krk, môžete si dovoliť experimentovať. Pokojne siahnite po extravagantných kúskoch a nebojte sa farebnosti ani plných tvarov. Vyberte si náušnice v dĺžke 7 až 10 cm a noste ich s hrdosťou. Dámy s kratším krkom by mali byť pri výbere dĺžky opatrnejšie. Ak je váš krk skôr hrubší, držte sa menej výrazných retiazkových a strapcových modelov. Dámy s kratším, ale štíhlym krkom si môžu dovoliť aj oválne či okrúhle tvary. V takom prípade však neodporúčame presahovať dĺžku 5 cm.

Tvar tváre

Skórujú dámy s oválnou tvárou, ktoré si môžu dovoliť akékoľvek dlhé visiace náušnice. Ostatné ženy by si mali dávať pozor, aby dlhé náušnice neboli v rozpore s proporciami ich tváre. Okrúhla tvár si pýta retiazkové alebo slzičkové náušnice, ktoré ju opticky predĺžia. Štvorcovej tvári zas pristanú zaoblené tvary, ktoré ju vizuálne zjemnia. Tvár v tvare srdca veľmi pekne vynikne so zakrivenými líniami náušníc. A trojuholníkovej tvári sa budú hodiť slzičkové modely. Ak je vaša tvár skôr úzka a predĺžená, hľadajte si kruhové náušnice, ktoré ju opticky vyplnia.

Farba vlasov

Výber kovu v závislosti od farby vlasov je pomerne jednoduchý. Zatiaľ čo blondínkam pristane farba žltého zlata, brunetky by si mali vyberať dlhé strieborné náušnice. Ohnivé ryšavky, samozrejme, výborne ladia s ružovým zlatom.

Tón pleti

Tón vašej pleti vám veľa napovie pri výbere farebných kúskov. Ak je vaša pleť skôr v teplých tónoch, môžete siahnuť po zlatých, zelených, hnedých a medených farbách náušníc. Chladnejšie typy s ružovými alebo modrými podtónmi by si mali voliť dlhé náušnice v odtieňoch modrej, červenej alebo fialovej. Krásne im pristanú aj strieborné náušnice alebo bižutéria vo farbách striebra.

Dlhé náušnice sa hodia aj neveste

Ako nosiť dlhé náušnice

Teraz, keď už máte ten správny módny doplnok vo vašej šperkovnici, by ste sa ho mali naučiť kombinovať a ladiť. Tu prichádza na rad výber príležitosti a outfitu.

Správna príležitosť zapnúť si dlhé náušnice

Výber príležitosti závisí od štýlu náušníc. Žiarivé modely zo zlata a striebra, vykladané kamienkami a kryštálmi, pristanú večerným príležitostiam a výnimočným udalostiam. Oproti tomu pierkové náušnice, farebné korálkové modely a extravagantné farby, tvary a materiály sa hodia na bežné denné nosenie s ležérnym outfitom. Eleganciu a pracovné outfity, ktoré sa nemusia riadiť prísnymi formálnymi pravidlami, zas podčiarknete menej nápadnými modelmi dlhých náušníc ladných tvarov.

Oblečenie, ktoré si rozumie s dlhými náušnicami

  • Večerné šaty a spoločenské róby
  • Svetlé blúzky
  • Šifónové šaty
  • Topy s odhalenými ramenami
  • Topy a šaty s V-éčkovým výstrihom

Náš tip: Dlhé visiace náušnice sa nesnažte kombinovať so športovým a formálnym outfitom. Pri športe sú dlhé náušnice nepraktické a nevkusné a pri formálnych príležitostiach pôsobia príliš uvoľnene až vyzývavo.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore