Ako vybrať kabelku krok za krokom

Kabelky Guess
Zdieľaj
LinkedIn

Kabelka je viac ako len módny doplnok. Predstavuje tiež funkčnú súčasť outfitu, ktorú denne nosíte po svojom boku. Popri estetickej príťažlivosti sa od nej vyžaduje aj pohodlie, praktická priestrannosť, odolnosť a kvalita. Okrem toho by mala vhodne dopĺňať váš osobný štýl a pôsobiť vkusne vzhľadom k príležitosti. S toľkými požiadavkami a pri ponuke súčasného trhu môže byť výber kabelky vskutku neľahká úloha. Aby ste predišli impulzívnym rozhodnutiam, pripravili sme pre vás praktického sprievodcu. Odteraz si budete vyberať len tie správne kabelky!

Obsah článku

Ako vybrať kabelku po estetickej stránke

Ak sa pozriete na dámske kabelky ako na módnu záležitosť, zistíte, že by mali napĺňať hneď niekoľko kritérií. Pri výbere vhodného modelu musíte brať do úvahy príležitosť, svoj osobný štýl, spôsob obliekania, farebnosť vašich outfitov, ale aj typ postavy.

Zvážte príležitosť

Rôzne udalosti si vyžadujú rôzne typy kabeliek. Zatiaľ čo na formálne a slávnostné príležitosti sú vhodné vysoko elegantné kabelky menších rozmerov, na každodenné nosenie do práce lepšie využijete praktickú kabelku do ruky alebo cez rameno s viacerými oddeleniami. Na nákupy zvoľte funkčnú shopper bag s dlhším popruhom a na voľný čas sa zas vynikajúco hodia crossbody kabelky menších a stredných rozmerov.

Vezmite do úvahy svoj štýl

Kabelka by mala perfektne ladiť s celkovým štýlom vášho outfitu. Zvážte farby, materiály aj dizajnové prvky. Ak preferujete ležérne boho outfity, vyberte si textilnú kabelku s dlhým popruhom v zemitých tónoch. K elegantným a formálnym outfitom sa zas bude hodiť klasická kožená kabelka v základnej farbe ako je čierna alebo hnedá. S džínsami a mikinou poľahky skombinujete športovú crossbody kabelku.

Zamerajte sa na farbu

Opäť nahliadnite do svojho šatníka. Hýri farbami, odtieňmi a potlačami? V tom prípade stavte sa pri výbere kabelky držte v základných odtieňoch ako je čierna, hnedá, biela či béžová. Ak naopak preferujete minimalizmus a vo vašom šatníku prevažujú basic kúsky, farebná kabelka vám dodá trochu hravého šmrncu. Výber farby prispôsobte aj ročnému obdobiu. Zatiaľ čo sezóne jeseň/zima pristanú kabelky v zemitých tónoch a základných farbách, na jar a počas slnečného leta sa môžete vyhrať s odtieňmi a potlačami.

Neopomeňte svoju postavu

Každá sme iná a to, čo jednej perfektne pristane môže na inom ramene pôsobiť priam karikatúrne. Pri výbere kabelky preto zvažujte aj typ svojej postavy. Ak ste skôr drobná, zvoľte si menšiu alebo stredne veľkú kabelku. Ak ste vysoká alebo máte mohutnejšiu postavu, vyberte si väčšiu kabelku s dlhšími popruhmi. Dosiahnete tak proporčný a vyvážený vzhľad. K oblejším krivkám sa hodia hranaté tvary kabeliek, zatiaľ čo štíhle dámy by mali siahnuť po zaoblených modeloch. Ak máte širšie boky, nezvýrazňujte ich kabelkou. Zvoľte model s kratším popruhom. Naopak dámy s väčším poprsím si môžu dovoliť vyvážiť svoje proporcie kabelkou siahajúcou až k pásu.

Ako vybrať kabelku po praktickej stránke

Ako sme už spomínali v úvode, kabelka by mala predstavovať akýsi prienik módy a funkčnosti. Pri jej výbere preto neopomínajte ani praktické atribúty ako priestrannosť, organizovanosť či pohodlie pri nosení.

Zvážte veľkosť a priestrannosť kabelky

Premyslite si, čo všetko chcete nosiť vo svojej kabelke. Na peňaženku, kľúče a mobil vám postačí aj malá kabelka. Ak si však potrebujete pribaliť aj nejaké tie veci do práce, papiere či dokonca notebook, určite budete potrebovať väčšiu praktickú kabelku ideálne s viacerými oddelenými priehradkami. Väčšie modely oceníte aj pri nákupoch. Pre spoločenské stretnutia s priateľmi alebo na rande v meste vám naopak postačí menší odľahčený model hobo, crossbody alebo listovej kabelky.

Zamerajte sa na pohodlie pri nosení

Dámske kabelky vás sprevádzajú na každom kroku. V žiadnom prípade by vám teda nemali byť na príťaž, práve naopak. Zatiaľ čo na formálne a slávnostné príležitosti môžete pokojne zvoliť kabelku do ruky alebo s krátkym popruhom určeným na zápästie, pri ceste do práce alebo na nákupy iste oceníte kabelku s dlhšími popruhmi na rameno. Veľmi pohodlné nosenie ponúkajú aj crossbody kabelky, pri ktorých by ste si ale mali zvážiť, či vám vyhovuje zakladanie a skladanie cez hlavu.

Vezmite do úvahy hmotnosť kabelky

Kožené kabelky sú veľmi obľúbené, odolné a väčšinou aj esteticky príťažlivé. Na druhej strane môžu byť príliš ťažké. Preferujte ich pre formálnejšie a pracovné príležitosti. Na každodenné nosenie vám lepšie poslúži ľahší mäkký model kabelky z textilu, koženky či ekokože.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Toto sú naše tipy na darčeky k MDŽ

5 inšpiratívnych tipov na darček k MDŽ

Šperk ako darček k MDŽ vám pomôže vyjadriť osobné posolstvo alebo prianie obdarovanej. Väčšina žien ocení zážitky, módne doplnky či hodinky. Vhodnou voľbou pre praktickú

Scroll to Top