Ako vybrať svadobné obrúčky? Zohľadnite tieto faktory!

Poradíme vám, ako vybrať svadobné obrúčky
Zdieľaj
LinkedIn

Manželské obrúčky zohrávajú významnú úlohu nielen v deň svadby. Symbolizujú totiž spoločný záväzok dvoch ľudí po celý život. Svadobné obrúčky preto patria medzi dôležité šperky, ktoré treba vyberať svedomito, s rozumom a v dostatočnom predstihu. Ako ich však vybrať a čo všetko pri výbere zohľadniť?

Obsah článku

Vyberte si tie pravé svadobné obrúčky

Vybrať si tie pravé svadobné obrúčky môže byť pomerne náročné. Preto by ste si túto činnosť nemali nechávať na poslednú chvíľu. Charakterizujú totiž záväzok a sľúb, ktorý si dvaja ľudia dávajú. Na rozdiel od zásnubného prsteňa si obrúčky vyberajú mladomanželia spolu, a to aj preto, že ide o prsteň, ktorý bude súčasťou ich každodenného života. Pri výbere svadobných obrúčok treba myslieť na nasledujúce faktory.

Veľkosť a šírka svadobnej obrúčky

Výber šírky svadobnej obrúčky závisí od vašich preferencií. Na trhu nájdete svadobné obrúčky zhruba od 2 do 8 mm. Šírka svadobnej obrúčky však súvisí aj s pohodlnosťou nosenia. Čím tenšie si vyberiete, tým pohodlnejšie sa vám budú nosiť. Okrem toho, tie tenšie pôsobia o čosi elegantnejšie. Šírka obrúčok sa odvíja aj od toho, či ide o pánsku, alebo dámsku. Tá dámska by mala byť podstatnejšie tenšia. Nezabúdajte ani na správnu veľkosť. Oproti zásnubnému prsteňu si môžete manželské obrúčky vyskúšať, prípadne použiť efektívne spôsoby na zistenie veľkosti prsteňa.

Tvar a štýl manželských obrúčok

Svadobné obrúčky si môžete vybrať vo vašom vlastnom štýle alebo tvare. Existujú 4 najčastejšie typy svadobných obrúčok.

  • Komfortný typ, ktorého vonkajšia a vnútorná plôška je ľahko zakrivená.
  • Plochý typ – vonkajšia plôška je rovná a vnútorná jemne zaoblená.
  • Pologuľatý typ, ktorý má vnútornú plôšku plochú a vonkajšiu pripomínajúcu písmeno D.
  • Guľatý typ, ktorý sa využíva len pri tenkých a minimalistických svadobných obrúčkach.

Treba myslieť na to, že ide o prsteň, ktorý by mal byť minimalistický a nadčasový. Vybrať si môžete jemné manželské obrúčky s malými diamantmi, ktoré budú mať lesklý alebo brúsený povrch.

Existuje niekoľko druhov svadobných obrúčok

Kvalitný materiál a farba obrúčky

Nadčasovou klasikou, ktorá nikdy nevyjde z módy, je svadobná obrúčka zo 14 alebo 18-karátového žltého zlata. Svadobné obrúčky sa tiež vyrábajú z bieleho a ružového zlata. Veľmi obľúbené sú aj manželské obrúčky z platiny. Okrem týchto materiálov nájde na trhu aj rôzne modely z chirurgickej ocele, titánu, zirkónu či paládia. Materiál obrúčok u ženy a muža môže byť rozdielny, no my odporúčame práve 14 a 18-karátové zlato, ktoré je vhodné aj na každodenné nosenie.

Cena svadobnej obrúčky

Pred výberom obrúčok musíte zvážiť aj cenu. Mala by sa odvíjať nielen od materiálu, ale taktiež od tvaru, dizajnu a od toho, či pôjde o špeciálne na mieru vyrábané svadobné obrúčky. Cena súvisí aj s tým, či chcete obrúčky so zirkónmi, diamantmi, alebo inými drahými kameňmi. Na obrúčkach však netreba šetriť. Predsa len, ide o prsteň, ktorý bude zdobiť vašu ľavú ruku dennodenne.

Nechajte si vyrobiť personalizované svadobné obrúčky

V spojitosti s výberom svadobných obrúčok neexistuje žiadne prísne pravidlo, ktoré je potrebné dodržiavať. Svadobné obrúčky si nemusíte zladiť dizajnom, dokonca ani materiálom. Stačí, že si na nich necháte niečo vygravírovať, prípadne si usporiadate diamanty podľa magického dátumu vašej svadby. Výber svadobných obrúčok je len na mladomanželoch.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore