Populárne typy náušníc, ktoré by nemali chýbať vo vašej šperkovnici

Malé náušnice zdobené kamienkami sú obľúbeným typom náušníc
Zdieľaj
LinkedIn

Náušnice patria medzi šperky, ktoré dodávajú každému outfitu krásu a štýl. Mnohokrát síce úplne postačí mať jedny všestranné náušnice, no bola by to však veľká škoda. Existujú totiž rôzne typy náušníc, do ktorých sa oplatí investovať peniaze. V nasledujúcich riadkoch si spomenieme také, ktoré by rozhodne nemali chýbať vo vašej šperkovnici.

Obsah článku

Typy náušníc vo vašej šperkovnici

Keďže vo svete šperkárstva sa stále prihliada na najnovšie módne trendy, vyrábajú sa tak zaujímavé dámske náušnice v rôznych štýloch či tvaroch.

Napichovacie náušnice

Obľúbené napichovanie náušnice sú praktické a minimalistické zároveň. Často sú tvorené   len diamantom, perlou alebo iným drahokamom. Napichovacie náušnice môžu mať rôzne tvary – napríklad guľôčky, srdiečka či hviezdičiek.

kruhové náušnice sú nestarnúce!

Kruhové náušnice

Kruhové náušnice sú dostupné v širokej škále veľkostí a tvarov. Ide o náušnice, ktoré majú kovový koniec prenikajúci do ucha. Na druhej strane ucha sa náušnica spája, čím vytvára úplný kruh. Modely kruhových náušníc sa vyrábajú najmä z kovu. Väčšinou bývajú hladké alebo zdobené diamantmi. Pokiaľ ide o veľké kruhové náušnice, tie bývajú duté, aby uši príliš nezaťažovali.

Huggie náušnice

Aj huggie náušnice majú tvar kruhu. Ide však o miniatúrne kruhové náušnice, ktoré obopínajú ušný lalôčik. Opäť môžu byť vyhotovené v rôznych veľkostiach. Pokiaľ si vyberiete z tých najmenších, môžete si dať na ucho aj niekoľko huggie náušníc naraz. Mnohokrát ide o náušnice zdobené drahokamami, čo z nich robí nádherný šperk aj na slávnostné príležitosti.

Lustrové náušnice

Lustrové náušnice pripomínajú malé lustre, ktoré visia pod ušami. Sú neuveriteľne elegantné, a preto sú vhodné na formálne a spoločenské udalosti. Tieto dámske náušnice si vás získajú hneď na prvý pohľad, pretože sú dokonalo prepracované a nádherne odrážajú svetlo.

Zaujímavosť: Niektoré z najstarších kúskov týchto náušníc boli objavené v Grécku. Predpokladá sa, že pochádzajú z 5. storočia pred naším letopočtom.

Medzi tradičné typy náušníc patria určite tie visiace

Visiace náušnice

Visiace náušnice pôsobia na uchu elegantne a ľahko sa pri chôdzi kolíšu. Existuje viacero tvarov a dĺžok týchto náušníc. Na slávnostné príležitosti si môžete vziať visiace náušnice siahajúce až po ramená, prípadne kratšie visiace náušnice, ktoré nádherne vyniknú s vyčesanými vlasmi.

Náušnice v tvare slzy

Nevesty veľmi obľubujú náušnice v tvare slzy. Slzičky majú často zapínanie na puzetu alebo sú zavesené na háčik. Zväčša sa s týmto zapínaním môžete stretnúť, ak ide o vybrúsený diamant v tvare slzy. Aj slzičky majú nadčasový elegantný vzhľad, ktorý je univerzálny a vhodný na širokú škálu príležitostí.

Strapcové náušnice

Svoju slávu si zažili aj strapcové náušnice, ktoré dokážu obohatiť celý outfit. Každá dáma, ktorá si ich nasadí, bude pôsobiť vznešene a elegantne. Iný šperk už k outfitu potrebovať nebude.

Bajoran náušnice

Bajoran náušnice sú pomenované podľa ikonického Star Trek-u. Tento typ náušníc má prepracovanú retiazku spojenú v hornej a spodnej časti ucha.

Typy náušníc na každý deň

Pokiaľ nosíte náušnice každý deň, určite siahnite po kvalite. Síce existujú rôzne typy náušníc, no my vám odporúčame zakúpiť si aspoň jedny kvalitné – či už napichovacie alebo kruhové – ktoré budú vyrobené zo žltého, bieleho alebo ružového zlata, prípadne zo striebra či platiny.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Toto sú naše tipy na darčeky k MDŽ

5 inšpiratívnych tipov na darček k MDŽ

Šperk ako darček k MDŽ vám pomôže vyjadriť osobné posolstvo alebo prianie obdarovanej. Väčšina žien ocení zážitky, módne doplnky či hodinky. Vhodnou voľbou pre praktickú

Scroll to Top