Brošne vstali z popola: Viete ich nosiť?

Brošne zažívajú boom
Zdieľaj
LinkedIn

Z babičkinej šperkovnice priamo do outfitov celebrít a do kolekcií najpopulárnejších módnych tvorcov. Asi tak by sa dala v skratke popísať zmena módneho statusu brošní. Prekvapením je, že sa s nimi nenechali vidieť len hviezdy nežnejšieho pohlavia ako Bella Hadid či Sarah Jessica Parker. Originálne kúsky sa zaligotali aj na saku Nicka Jonasa či Kendricka Lamara. Brošne vo svojich prezentáciách dokonca predstavili značky a módne domy svetového mena ako Miu Miu, Burberry či Dolce & Gabbana. Je preto načase, aby ste ich do svojich outfitov konečne zaradili aj vy. Ukážeme vám, ako na to.

Obsah článku

7 stylingových tipov, ako nosiť brošne moderne a štýlovo

Brošne majú v porovnaní s inými šperkmi jednu veľkú výhodu: oproti prsteňom, náramkom či náušniciam nemajú presne zadefinované miesto, na ktorom sa nosia. Otvárajú tak dvere vašej módnej kreativite.

Kúsky, ktoré si dnes zapnete, môžu pokojne pochádzať zo šperkovnice vašej babičky. Môžu byť v retro alebo vintage dizajne. Dôležitejší je spôsob, ako budete brošne nosiť. Inšpirovať sa môžete nasledujúcimi stylinogvými tipmi.

Brošňa na vrchnom diele oblečenia

Brošňa nepatrí len na blúzku alebo top. Zaujímavé miesto pre jej prezentáciu sa ponúka na kabáte, bunde či vrchnom saku. Váš jedinečný kúsok tak bude stále na očiach. Brošnu môžete bez obáv nosiť na vlnenom kabáte, ale napríklad aj na džínsovej bunde. Umiestniť ju smiete na hrudník, klopy alebo na golier.

Brošňa na golieri

Brošňa sa typicky zapína na blúzku, top či sveter. Napadlo vám však niekedy, že by ste ju neumiestnili na hrudník, ale napríklad na golier? Vhodná bude blúzka s golierom, sveter so stojačikom alebo rolák. Brošňa tak krásne vynikne a zaujme.

Brošňa na šatke alebo šále

Jeden doplnok si pýta ďalší. Ak zvolíte k svojmu outfitu jednofarebnú šatku alebo šál, môžete ju oživiť peknou brošňou. Jednoducho si šatku omotajte okolo krku a brošňu použite namiesto spony v prednej časti. Alebo zvoľte asymetriu a krásny šperk pripevnite na bočnú stranu.

Brošňa ako prívesok na choker náhrdelník

Premeňte svoju brošňu na vkusný prívesok. Jednoducho ju zatvorte a zadnou časťou prevlečte retiazku svojho choker náhrdelníka, stužku alebo úzku šatku. Upevnite si náhrdelník na krk s brošňou priamo uprostred a noste ju ako prívesok.

Brošňa na kabelke

Vaša kabelka okamžite prestane byť nudná, ak na ňu pripnete výraznú brošňu. Určite ste už zachytili trend nosenia šatky na kabelke. Teraz môžete popustiť uzdu kreativity a zapnúť brošňu priamo na telo kabelky alebo na popruh.

Brošňa na rukáve

Tam, kde páni nosia manžetové gombíky, vy môžete zaujať brošňou. Pripnite si ju na manžetu svojho saka, blúzky či košele alebo k spodnému okraju rukávu vášho kabáta. Bezpochyby zaujmete.

Brošňa vo vlasoch

Znie to trochu excentricky, ale v konečnom dôsledku z toho môže byť kreatívne módne vyhlásenie. Brošňu dokážete upevniť napríklad na gumičku do vlasov alebo na obyčajnú sponku. Veľmi efektne zapôsobí aj menšia šatka vo vlasoch oživená peknou brošňou. Ďalší zaujímavý priestor pre upevnenie brošne ponúkajú zimné čiapky, baretky a klobúky. Nebojte sa experimentovať.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore