Nezabudnuteľný deň matiek: Šperky pre mamu a iné originálne darčeky

Šperky ku dňu matiek? Poradíme vám, ktorú značku vybrať
Zdieľaj
LinkedIn

Vedeli ste, že sviatok matiek poznali už v antickom Grécku? Trojdňové oslavy boli venované ženám ako darkyniam života. Deň matiek ako ho poznáme dnes sa začal sláviť v 16. storočí v Anglicku pod názvom Materská nedeľa. V súčasnosti sa oslavuje v 46 krajinách po celom svete v rôznych dátumoch. Nezabudnite obdarovať vašu mamu niečím, čo ju poteší a zároveň jej pripomenie jej výnimočnosť. Máme pre vás niekoľko tipov na šperky pre mamu a iné originálne darčeky ku dňu matiek.

Obsah článku

Šperky pre mamu

Trblietavé prekvapenie poteší každú ženu. Šperky pre mamu nemusia byť luxusné ani prehnane drahé. Pokojne vyberajte aj z katalógov kvalitnej bižutérie. Dôležitý je originálny nápad.

Pandora

Pod značkou Pandora nájdete nápadité šperky, ktoré potešia a zostanú ako spomienka na nezabudnuteľný deň. Odporúčame vám výber z kolekcie Moments, v ktorej výrobca ponúka krásne strieborné prívesky a koráliky venované práve mamám. Srdce pre mamu so symbolom nekonečna a nápisom „Love you mum“ alebo dvojité srdce s ružovým zirkónom iste poteší každú matku. Výber je, samozrejme, oveľa širší.

Osobný šperk

Krásnym mementom lásky k mame môže byť aj osobný šperk alebo bižutéria pre mamu. Vyberte kvalitné prívesky alebo prstene a nechajte jej vygravírovať odkaz, dátum či značku, ktorá pre vás oboch veľa znamená. Môžete zvoliť aj medailón, v ktorom ukryjete vašu spoločnú fotografiu alebo inú spomienku na významné chvíle vo vašom živote.

Hodinky

Nejde o šperk v pravom zmysle slova, ale zaručene potešia. Hodinky sú vo všeobecnosti považované za mimoriadne prestížny darček. V prípade dňa matiek opäť nemusíte siahať po luxusných kolekciách. Výborne vám poslúžia aj spoľahlivé módne hodinky, ktoré vkusne zapadnú do šatníka vašej mamy. Vyberať môžete napríklad zo značiek Michael Kors, Tommy Hilfiger alebo Fossil.

Darček ku dňu matiek môže mať rôzne podoby

Zážitok ako darček ku dňu matiek

Darček ku dňu matiek nemusí mať len hmotnú podobu. Tie najkrajšie spomienky pramenia práve z jedinečných zážitkov.

Relax pre mamu

Odpočinok a chvíle pre seba je to, čo dnes väčšine matiek bytostne chýba. Doprajte tej vašej výnimočné chvíle relaxu. Darujte jej poukaz na masáž, vstup do wellness centra alebo wellness pobyt pre jednu osobu. Ak preferuje odpočinok v domácom prostredí, môžete zvážiť kozmetickú sadu pre prípravu relaxačného kúpeľa. Keď pridáte sviečky a aromatické oleje, iste sa vám pre ňu podarí vyčarovať malý domáci wellness.

Spoločné zážitky

Mamy si mimoriadne cenia čas strávený so svojimi deťmi. Darujte jej spoločný zájazd. Chcela by navštíviť Rím, Paríž alebo Benátky? Na takýto zážitok iste nezabudne. Alebo by dala prednosť spoločnej večeri? Skvelým darčekom ku dňu matiek môžu byť aj lístky do kina alebo na divadelné predstavenie.

Darček vyrobené z lásky

Celý život pre vás robí malé aj veľké veci, urobte teraz vy pre ňu niečo výnimočné. Mamy si mimoriadne cenia darčeky, ktoré pre ne vytvoria ich ratolesti.

Napečte jej

Nemusíte vynaložiť veľa úsilia, aby ste v kuchyni vyčarovali sladkú dobrotu. Či už zvolíte koláč, moderný cheesecake, alebo tortu, ak váš výtvor vyzdobíte jahodami a čokoládou, dozaista ju prekvapíte.

Vyskladajte jej darčekový kôš z obľúbených dobrôt

Má rada čokoládu, oriešky alebo kávu? Nakúpte jej obľúbené dobroty a vyskladajte z nich špeciálny darčekový kôš. Postačí vám pevná podložka, prútený košík alebo debnička, celofán a nejaký ten dekoračný materiál, ktorým váš výtvor privediete do dokonalosti.

Vyrobte jej domáce poukážky

Vyrobte jej sadu domácich poukážok, ktoré bude môcť využiť vtedy, keď to bude potrebovať. Postačí vám menší trhací blok a pár kreatívnych nápadov. Čo všetko by ste pre ňu urobili? Naložiť práčku, umyť riad, povysávať, vyvesiť bielizeň, uvariť nedeľný obed alebo jej pripraviť raňajky do postele? Určite sa nájdu chvíle, keď svoje poukážky rada využije.

Tip na záver: Nezabudnite na kvety!

Nezáleží na tom, či ako darček zvolíte kvalitné šperky pre mamu alebo napečiete chutnú dobrotu, na voňavé rezané kvety by ste rozhodne nemali zabudnúť. Popri klasických kyticiach nájdete v kvetinárstvach aj originálne aranžmány, kvetinové koše alebo boxy. Zaručene ju príjemne prekvapíte.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore