Šperky ako darček: Na čo myslieť pri ich výbere?

Šperky sú skvelým darček, no aj ich výber sa riadi viacerými pravidlami
Zdieľaj
LinkedIn

Šperky ako darček sú vždy tou správnou voľbou. Vybrať ten správny však môže byť ťažšie než sa zdá. Zohľadnite všetky nasledujúce faktory a vyberte ten najkrajší šperk pre vašu milovanú osobu.

Obsah článku

Šperky ako darček sú vždy tou správnou voľbou

Pokiaľ si neviete dať rady, čím by ste obdarovali vašich blízkych, potom stavte na istotu a zvoľte šperky ako darček. Nemusí ísť o drahý módny doplnok s diamantmi či inými drahými kameňmi. Vhodnou alternatívou je aj značková bižutéria, ktorá je cenovo dostupnejšia. Pri výbere šperkov a bižutérie myslíte na tieto faktory.

Šperky ako darček? Pri výbere je treba zvážiť mnoho faktorov

Šperky podľa vkusu obdarovaného

Šperky ako darček sú dobrou voľbou v tom prípade, že poznáte vkus obdarovaného. Väčšinou ide o osobu, ktorá je vášmu srdcu blízka a poznáte ju už nejaký ten čas. Čiže viete, čo rada nosí a čo sa jej páči. Pred výberom šperku si však vždy radšej položte dôležité otázky, ako napríklad:

  • Má rada výrazne alebo jemné šperky?
  • Nosí šperky každý deň?
  • Má prepichnuté uši?
  • Nie je alergická na striebro alebo zlato?
  • Nosí vôbec prstene či náramky?

Na základe odpovedí môžete ďalej premýšľať nad konkrétnym typom šperku. Bežne sa ako darček dávajú náušnice, náhrdelníky, náramky, prstene či hodinky.

Valentín je tradičnou príležitosťou pre darovanie šperku blízkej osobe

Šperky podľa príležitosti

Šperky sú vhodným darčekom aj vtedy, keď ide o špeciálnu príležitosť. Nemáme však na mysli len narodeniny. Šperky sú totiž vhodné aj k prijímaniu, birmovaniu, promóciám, výročiu, pôrodu či k Valentínu. Dokonca, skvelou príležitosťou, kedy obdarovať milovanú osobu šperkom či bižutériou, sú aj Vianoce.

Náš tip: Špeciálna príležitosť si vyžaduje špeciálny šperk, ktorý osobe pripomenie určitý moment. A preto si dajte na výbere patrične záležať.

Šperky ako darček pre ženu a muža

Šperky sú skvelým darčekom ako pre muža, tak aj pre ženu. Pri žene je však výber o čosi jednoduchší. Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že existuje širšia ponuka dámskych šperkov. Zvoliť môžete aj unisex šperk – napríklad hodinky. Pokiaľ náhodou neviete, či je daný šperk vhodný ako darček, uistite sa, či sa bude dať vrátiť alebo vymeniť.

Význam šperkov

Existuje mnoho spôsobov, ako niekomu povedať, že ho máte radi. Avšak, šperkom toho viete povedať ďaleko viac. Hlavne majte na pamäti nasledovné:

  • drahé šperky vyobrazujú vážnosť vzťahu,
  • prstene majú romantický význam,
  • šperky dokážu ukázať vašim priateľom, že vám na nich záleží – najmä ak ide o šperky alebo prívesky priateľstva,
  • šperky môžu vyobrazovať rodinné väzby, ak na ne dáte niečo vygravírovať,
  • osobitný význam v šperkoch majú aj kamene a drahokamy – také môžete vyberať podľa znamenia osoby.

Cenový rozsah a kvalita šperkov

Pred výberom šperku vám odporúčame vopred si určiť cenový rozsah. Cena totiž mnohokrát súvisí aj s kvalitou šperku. Pri šperkoch na špeciálne príležitosti si vyčleňte vyšší rozpočet. Na udalosti, ktoré sa opakujú každoročne, pokojne zvoľte lacnejšie šperky. Veľmi obľúbená je značková bižutéria, ktorá vôbec nepôsobí lacno. Môže ísť napríklad o ródiom pokovanú bižutériu, ktorá je odolnejšia voči vonkajším faktorom, prípadne bižutériu zo skla.

Šperky ako darček pre tých najmilovanejších

Šperky ako darček sú vhodné najmä pre tých ľudí, s ktorými máte najsilnejšie puto. Pre tých najmilovanejších môžete vybrať špeciálny šperk, prípadne nechať na šperk niečo vygravírovať. Alebo si nechajte šperky či prívesky vyrobiť rovno na mieru. Takýmto darčekom mnohokrát poviete viac než slovami.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Scroll to Top