Všetko, čo potrebujete vedieť o šperkoch Pandora

Odpovede na to najdôležitejšie v súvislosti so šperkami Pandora
Zdieľaj
LinkedIn

Obsah článku

Značka Pandora je vo svete šperkov a módnych doplnkov vnímaná ako luxusná a atraktívna zároveň. Vo svojej ponuke má mnoho zaujímavých kúskov, ktoré neobľubujú výlučne dámy. Páni po nich totiž s radosťou siahajú, keď dôjde na výber darčeka pre ich blízke osoby. Ohľadom šperkov Pandora sa však naskytá veľa otázok. Spolu s odpoveďami sme pre vás spísali tie najpodstatnejšie.

Šperky Pandora: Často kladené otázky

Viete, aké kategórie či typy šperkov nájdete v portfóliu spoločnosti Pandora? Viete, koľko korálikov či príveskov sa vojde na Pandora náramok? Nielen o tom všetkom, ale aj o ďalších zaujímavostiach ponímajú nasledujúce riadky.

Aké kategórie šperkov nájdete v portfóliu Pandora?

Ponuka značky Pandora je plná zaujímavých šperkov. Medzi vôbec najpopulárnejšie a zároveň najžiadanejšie patria zberateľské náramky, na ktoré sa dajú pripevňovať rôzne koráliky a prívesky. Okrem toho však stoja za zmienku aj náušnice, náhrdelníky či klipy.

Vedeli ste, že značka Pandora vyrába aj originálne doplnky na správnu starostlivosť o ich šperky? Príkladom sú sady určené na čistenie módnych doplnkov, prípadne aj špeciálne otvárače náramkov.

Prekrásne náramky, prívesky a korálky Pandora

Ako sa starať o šperky Pandora?

Originálne sady určené na čistenie šperkov nepredstavujú jediný spôsob, ako udržiavať náramky a ďalšie kúsky Pandora vo vašej zbierke čisté a lesklé. Postačí vám aj mäkká leštiaca handrička. Okrem nej ale nepodceňujte ani pravidelnú odbornú prehliadku.

Náš tip: Raz do roka zaneste vaše šperky klenotníkovi, ktorý ich dôkladne prezrie, vyčistí a vyleští, prípadne aj opraví, čo bude treba.

Aké typy šperkov produkuje spoločnosť Pandora?

  • Šperky zo šterlingového striebra – šperky Pandora sa vyrábajú z vysoko kvalitného šterlingového striebra. Ide o 92,5-percentné striebro bez obsahu niklu.
  • Šperky potiahnuté 14-karátovým zlatom – kúsky zo šterlingového striebra môžu byť potiahnuté 14-karátovým žltým alebo ružovým zlatom.
  • Šperky s Murano sklom – na niektorých šperkoch Pandora nájdete aj talianske Murano sklo, ktoré môže byť rôznych tvarov, veľkostí a farieb.
  • Prívesky a koráliky rôznych typov – v portfóliu značky Pandora nájdete prívesky a koráliky odkazujúce na filmový svet – napríklad Marvel, Disney, Harry Potter či Star Wars. Samozrejmosťou sú aj prívesky a koráliky so zvieratkami, písmenkami a podobne.
Medzi najobľúbenejšie šperky Pandora patria jednoznačne prívesky

Ako si vybrať správnu veľkosť Pandora náramku?

Postup je maximálne jednoduchý:

  1. Mäkkým metrom si odmerajte obvod zápästia v najširšom bode.
  2. K zistenému číslu pridajte približne 2,5 až 3 cm kvôli korálikom.
  3. Vyberte si náramok s veľkosťou, ktorá je najbližšie k vášmu meraniu.

Zapamätajte si: Pandora náramky sa vyrábajú vo veľkostiach 16, 17, 18, 19, 20, 21 a 23 cm.

Ako vybrať dokonalý náramok Pandora?

Bez ohľadu na to, či vyberáte náramok Pandora pre seba, alebo ako darček, nemôžete urobiť krok vedľa. Každý náramok sa totiž stane časom jedinečným – a to vďaka odlišným korálikom a príveskom.

Ako otvoriť Pandora náramok?

V súvislosti s touto otázkou sme spomínali špeciálne otvárače. Pandora náramky však dokážete otvoriť aj bez nich. Umiestnite ukazovák na záves pod sponu a zatlačte alebo otočte (podľa typu spony). Držte však perličku tak, aby smerovala k vám.

Koľko korálikov a príveskov sa vojde na náramok Pandora?

V závislosti od veľkosti jednotlivých príveskov a korálikov, resp. od dĺžky daného náramku, sa na náramok Pandora väčšinou vojde zhruba od 17 do 22 kúskov.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Toto sú najobľúbenejšie typy dámskych náramkov

6 typov náramkov, ktoré ženy milujú

Dámske náramky patria k najobľúbenejším šperkom a vyhľadávaným módnym doplnkom. Ak hľadáte doplnok do práce alebo na voľný čas, vyberte si retiazkový, charm alebo korálkový

Scroll to Top