Všetko, čo potrebujete vedieť o šperkoch Pandora

Odpovede na to najdôležitejšie v súvislosti so šperkami Pandora
Zdieľaj
LinkedIn

Obsah článku

Značka Pandora je vo svete šperkov a módnych doplnkov vnímaná ako luxusná a atraktívna zároveň. Vo svojej ponuke má mnoho zaujímavých kúskov, ktoré neobľubujú výlučne dámy. Páni po nich totiž s radosťou siahajú, keď dôjde na výber darčeka pre ich blízke osoby. Ohľadom šperkov Pandora sa však naskytá veľa otázok. Spolu s odpoveďami sme pre vás spísali tie najpodstatnejšie.

Šperky Pandora: Často kladené otázky

Viete, aké kategórie či typy šperkov nájdete v portfóliu spoločnosti Pandora? Viete, koľko korálikov či príveskov sa vojde na Pandora náramok? Nielen o tom všetkom, ale aj o ďalších zaujímavostiach ponímajú nasledujúce riadky.

Aké kategórie šperkov nájdete v portfóliu Pandora?

Ponuka značky Pandora je plná zaujímavých šperkov. Medzi vôbec najpopulárnejšie a zároveň najžiadanejšie patria zberateľské náramky, na ktoré sa dajú pripevňovať rôzne koráliky a prívesky. Okrem toho však stoja za zmienku aj náušnice, náhrdelníky či klipy.

Vedeli ste, že značka Pandora vyrába aj originálne doplnky na správnu starostlivosť o ich šperky? Príkladom sú sady určené na čistenie módnych doplnkov, prípadne aj špeciálne otvárače náramkov.

Prekrásne náramky, prívesky a korálky Pandora

Ako sa starať o šperky Pandora?

Originálne sady určené na čistenie šperkov nepredstavujú jediný spôsob, ako udržiavať náramky a ďalšie kúsky Pandora vo vašej zbierke čisté a lesklé. Postačí vám aj mäkká leštiaca handrička. Okrem nej ale nepodceňujte ani pravidelnú odbornú prehliadku.

Náš tip: Raz do roka zaneste vaše šperky klenotníkovi, ktorý ich dôkladne prezrie, vyčistí a vyleští, prípadne aj opraví, čo bude treba.

Aké typy šperkov produkuje spoločnosť Pandora?

  • Šperky zo šterlingového striebra – šperky Pandora sa vyrábajú z vysoko kvalitného šterlingového striebra. Ide o 92,5-percentné striebro bez obsahu niklu.
  • Šperky potiahnuté 14-karátovým zlatom – kúsky zo šterlingového striebra môžu byť potiahnuté 14-karátovým žltým alebo ružovým zlatom.
  • Šperky s Murano sklom – na niektorých šperkoch Pandora nájdete aj talianske Murano sklo, ktoré môže byť rôznych tvarov, veľkostí a farieb.
  • Prívesky a koráliky rôznych typov – v portfóliu značky Pandora nájdete prívesky a koráliky odkazujúce na filmový svet – napríklad Marvel, Disney, Harry Potter či Star Wars. Samozrejmosťou sú aj prívesky a koráliky so zvieratkami, písmenkami a podobne.
Medzi najobľúbenejšie šperky Pandora patria jednoznačne prívesky

Ako si vybrať správnu veľkosť Pandora náramku?

Postup je maximálne jednoduchý:

  1. Mäkkým metrom si odmerajte obvod zápästia v najširšom bode.
  2. K zistenému číslu pridajte približne 2,5 až 3 cm kvôli korálikom.
  3. Vyberte si náramok s veľkosťou, ktorá je najbližšie k vášmu meraniu.

Zapamätajte si: Pandora náramky sa vyrábajú vo veľkostiach 16, 17, 18, 19, 20, 21 a 23 cm.

Ako vybrať dokonalý náramok Pandora?

Bez ohľadu na to, či vyberáte náramok Pandora pre seba, alebo ako darček, nemôžete urobiť krok vedľa. Každý náramok sa totiž stane časom jedinečným – a to vďaka odlišným korálikom a príveskom.

Ako otvoriť Pandora náramok?

V súvislosti s touto otázkou sme spomínali špeciálne otvárače. Pandora náramky však dokážete otvoriť aj bez nich. Umiestnite ukazovák na záves pod sponu a zatlačte alebo otočte (podľa typu spony). Držte však perličku tak, aby smerovala k vám.

Koľko korálikov a príveskov sa vojde na náramok Pandora?

V závislosti od veľkosti jednotlivých príveskov a korálikov, resp. od dĺžky daného náramku, sa na náramok Pandora väčšinou vojde zhruba od 17 do 22 kúskov.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore