Šperky Pandora vs Swarovski: Vyberte si svojho favorita

Pandora vs. Swarovski: Ktorú značku si vyberiete?
Zdieľaj
LinkedIn

Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Môže to byť aj Pandora alebo Swarovski. Dve najznámejšie a suverénne najpopulárnejšie svetové šperkárske značky ponúkajú celú škálu vysokokvalitných produktov za pomerne rozumné ceny.  Šperky Pandora sú moderné, nápadité a všestranné. Šperky Swarovski sú okúzľujúco trblietavé, elegantné a odolné. Z ktorého katalógu si teda vybrať ten správny kúsok? Poďme sa bližšie pozrieť na porovnanie Pandora vs. Swarovski.

Obsah článku

Pandora: Moderná značka, ktorá si získala srdcia žien po celom svete

Spoločnosť Pandora sa dnes hrdí statusom jednej z najväčších a najpopulárnejších šperkárskych značiek sveta. Klenoty pod logom korunky sa predávajú vo viac ako stovke krajín na všetkých kontinentoch. Značka bola založená v dánskej Kodani v roku 1982, takže je pomerne mladá a veľmi rýchlo prosperujúca.

Šperky Pandora

Pandora sa preslávila svojou originalitou a nápaditosťou. Pravdepodobne poznáte populárne náramky Pandora, rozmanitú ponuku tematicky ladených korálikov, krásne prívesky Pandora, náhrdelníky, prstene či jedinečné sety. Šperky Pandora sú vyrobené z kvalitných materiálov a zachovávajú si veľmi dobrú cenovú dostupnosť. Výrobca používa drahé kovy, zahŕňajúce mincové striebro, ružové a žlté zlato. Do svojich klenotov osádza syntetické kryštály, rubíny a zafíry, ale aj kubické zirkóny či brúsené sklo.

Značka Swarovski s typickou labuťou vo svojom logu

Swarovski: Značka, ktorej popularita stojí na tradícii

Spoločnosť Swarovski sa môže pochváliť dlhoročnou šperkárskou tradíciou. Jej korene siahajú až do roku 1895, kedy ju v Rakúsku založil Daniel Swarovski. V súčasnosti pokrýva jej obchodná sieť viac než 170 krajín v rôznych kútoch sveta.

Šperky Swarovski

Šperky Swarovski preslávili prekrásne kryštály. Vyrábajú sa dokonalým brúsením skla, ktorého fazety svet fascinujú ohromnými odrazmi svetla. Swarovski vkladá svoje kryštály do náramkov, prsteňov, náhrdelníkov, náušníc, hodiniek a iných módnych doplnkov. Šperky Swarovski sú noblesné s nádychom vitage a pri ich výrobe sa využívajú mimoriadne kvalitné a odolné materiály.

Značka Pandora si získala srdcia mnohých žien

Pandora vs Swarovski

Šperky Pandora aj kryštály Swarovski predstavujú vynikajúcu zákaznícku voľbu. V oboch prípadoch sa môžete spoľahnúť na vysokú kvalitu a pomerne dlhú životnosť pri zachovaní pôvodného vzhľadu. Podľa čoho si teda vybrať v ponuke Pandora vs Swarovski?

Štýl a dizajn šperkov

Preferujete klasiku s ľahkým nádychom vintage? V tom prípade zalistujte v katalógu Swarovski. Šperky tejto značky sú viac elegantné, vhodné aj na výnimočné príležitosti. Vo všeobecnosti Swarovski primárne oslovuje zrelé sebavedomé ženy, ktoré sa neboja ukázať svoju ženskú stránku.

Šperky Pandora sú oproti tomu uvoľnenejšie, viac hravé a nápadité. Tematicky zamerané kúsky oslovujú fantáziu a sentimentálnu stránku svojich nositeliek. Sú vhodné na každodenné nosenie ako originálna bodka za každým outfitom. Vo všeobecnosti ich preferujú skôr mladšie vekové kategórie a výborne zapadnú do ľahkého až ležérneho šatníka.

Cena šperkov

Cenové rozpätie v katalógoch s logom korunky a labute je veľmi podobné. Väčšina kúskov sa pohybuje v dvojciferných sumách. Náhrdelníky a sety môžu mať trojciferné cenovky, ktoré len výnimočne presahujú hranicu 200€. Ak sa zameriavame na základné kúsky určené na každodenné nosenie, šperky Pandora sú v priemere o niečo lacnejšie. Swarovski oproti tomu zaujme aj exkluzívnejšími klenotmi, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani celebrity na červenom koberci.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore