Toto sú najznámejšie filmové šperky! Spoznáte niektoré z nich?

Toto sú tie najznámejšie filmové šperky
Zdieľaj
LinkedIn

Ligotavé, a tak nádherné. Filmové šperky sú nielen neoddeliteľnou súčasťou výzoru filmových postáv, ale často sa práve okolo nich točí aj dej celého príbehu. Poznáte aj vy týchto 7 najznámejších filmových šperkov?

Obsah článku

Najznámejšie filmové šperky, ktoré pozná snáď každý

Existujú filmy, ktoré sú nezabudnuteľné kvôli príbehu či hercom. Poznáme však aj snímky, ktoré zostali v pamäti kvôli krásnym dámskym šperkom. Toto sú najznámejšie filmové šperky.

1. Moon of Baroda – Páni majú radšej blondínky (1953)

Ikonický drahokam „Moon of Baroda“ sa objavil vo filme Gentlemen Prefer Blondes. Mala ho na sebe Marilyn Monroe počas vystúpenia s piesňou Diamonds are a girl’s best friend‘. Tento 24,04-karátový diamant kanárikovo žltej farby je vybrúsený do tvaru hrušky. V roku 2018 bol šperk vydražený za 1,3 milióna dolárov, čo je v prepočte približne 1,2 miliónov eur.

2. Ribbon Rosette  – Raňajky u Tiffanyho (1961)

Nádherný šperk „Ribbon Rosette”, ktorý mala na sebe Audrey Hepburn stvárňujúca Holly Golightly, môžeme vidieť v úvodnej scéne filmu Breakfast at Tiffany. Za ešte vzácnejší sa však považuje 128,54-karátový náhrdelník vytvorený Jeanom Schlumbergerom.

Legendárny šperk z filmu Raňajky u Tiffanyho s Audrey Hepburn
Zdroj: https://people.com/

3. Rubínový náhrdelník – Pretty Woman (1990)

V romantickom príbehu Pretty Woman sa objavil vzácny rubínový náhrdelník špeciálne vyrobený francúzskym zlatníkom Fredom Joaillierom. Náhrdelník pozostáva z bieleho zlata s diamantmi a 23 rubínmi. Jeho hodnota je 1,35 milióna dolárov, čo je 1,2 milióna eur.

4. Srdce oceánu – Titanic (1997)

Medzi najznámejšie filmové šperky patrí aj modrý diamantový náhrdelník „Heart of the Ocean“ z filmu Titanic, ktorý mala na sebe herečka Kate Winslet. Tento jedinečný náhrdelník hodí predstaviteľka Rose na konci filmu späť do oceánu, čo symbolizuje jej vášeň pre život a uprednostnenie lásky pred peniazmi.

Slávny filmový šperk zo snímku Titanic
Zdroj: https://www.thethings.com/

5. Náhrdelník Isadora – Ako stratiť chlapa za 10 dní (2003)

Nádherný diamantový náhrdelník Isadora mala na sebe Kate Hudson ako Andie Anderson vo filme How to Lose a Guy in 10 Days. Ide o jeden z najdrahších šperkov, aký bol pre film navrhnutý. Jeho hodnota je 5 miliónov dolárov = 4,5 milióna eur. Tento šperk bol taký nezvyčajný, že dizajnéri museli vyrobiť Kate šaty, ktoré by dokonalo ladili s náhrdelníkom.

6. Zásnubný prsteň Sats – Sex v meste 2 (2010)

Film Sex and the City ponúka pohľad na mnoho nádherných filmových šperkov. Jedným z nich je aj čierny diamantový prsteň, ktorý dostala Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) od Biga (Chrisa Notha). Tento zásnubný prsteň s 5-karátovým čiernym diamantom zasadeným do 18-karátového bieleho zlata s diamantmi navrhol šperkový dizajnér Itay Malkin.

7. Náhrdelník Toussaint – Debbina 8 (2018)

Ďalší náhrdelník v našom zozname je aj náhrdelník Toussaint vyobrazený vo filme Ocean’s 8. Ide o diamantový náhrdelník Cartier inšpirovaný vzácnym historickým kúskom. Obsahoval 136,25-karátový modro-biely drahokam, známy ako diamant Queen of Holland. Náhrdelník pozostával aj z 12-karátového zeleného diamantu a veľkých bielych a ružových diamantov.

Známy filmový šperk z filmu Debbina 8
Zdroj: https://www.naturaldiamonds.com/ / https://www.ruigalopim.com/

Ďalšie šperky z filmov, ktoré stoja za zmienku

Okrem vyššie spomínaných šperkov nesmieme zabudnúť ani na klenoty z filmov Moulin Rouge, Odviate vetrom, Kráska z Manhattanu, Anna Karenina, Kleopatra či Veľký Gatsby. Ak ste sa doposiaľ pri sledovaní týchto filmov sústredili len na dej či herecké postavy, pri najbližšom sledovaní si určite všímajte aj zmieňované filmové šperky.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore