Šperkové trendy 2022? Prezradíme vám, čo je v móde!

Aké budú šperkové trendy na rok 2022?
Zdieľaj
LinkedIn

Konečne nastal čas predviesť sa v plnej kráse a posunúť svoje outfity na vyššiu úroveň. A ako inak zaujať než tým, čo je aktuálne v móde? Prinášame vám tipy na hravé, elegantné a atraktívne šperkové trendy 2022.

Obsah článku

Šperkové trendy 2022

Vo svete šperkov sa môžeme každoročne tešiť na módnu kolekciu, ktorá bude v danom roku diktovať trendy. Dobrou správou je, že v roku 2022 si na svoje príde každý. Pravidlá medzi dámskymi šperkami totiž tento rok nehrajú žiadnu rolu. Podstatou pri ich výbere je predovšetkým potešenie samého seba a udržateľný ekologický prístup.

Zlaté robustné náhrdelníky ako šperkové trendy 2022

Trendy medzi šperkami na rok 2022 sa nesú v znamení maximalizmu a hesla „čím väčšie, tým lepšie“. Odzrkadľuje sa to napríklad pri trende zlatých robustných náhrdelníkov. Takáto odvážna zmena je oproti minulým rokom určite vítaná.

Trendy Choker je späť v móde

Pár rokov dozadu sme boli svedkami, toho, ako prišiel na módnu scénu šperk menom choker. No a dostal sa do kolekcie trendy šperkov aj v roku 2022, kedy sa budú nosiť chokery v rôznych farbách, materiáloch a tvaroch. Budú sa tak jednoduchšie prispôsobovať nielen ku každodenným outfitom, ale aj k oblečeniu na špeciálne príležitosti.

Vedeli ste, že choker je priliehavý náhrdelník , ktorý sa nosí okolo krku? Jeho zvyčajná dĺžka je zhruba 35 až 40 cm.

Medzi šperkové trendy roku 2022 budú určite patriť choker náhrdelníky

Dvojradové alebo vrstvené náhrdelníky

Pri výbere trendy šperkov pre rok 2022 určite nebude núdza o náhrdelníky ako také. Okrem robustných modelov či chokerov sa totiž do módy dostali aj dvojradové či vrstvené náhrdelníky, vďaka ktorým je možné vytvoriť dokonalú optickú ilúziu predĺženého krku.

Personalizované náhrdelníky

V súvislosti s tým, čo je v roku 2022 in, nemožno opomenúť ani personalizované náhrdelníky s iniciálkami, menom či symbolom znamenia zverokruhu. Za tento trend môžeme sčasti poďakovať aj módnej ikone Carrie Bradshaw, ktorú stvárnila Sarah Jessica Parker v seriáli Sex v meste a v jeho pokračovaní „And just like that“.

Nikdy nestarnúce perly

Perly patria medzi šperk, ktorý sa tento rok dostal viac do povedomia vďaka seriálu Bridgertonovci. Nemusíte si ich však predstavovať len ako biele barokové doplnky. Trendom medzi perlami sú aj tmavé kúsky v rôznych veľkostiach a tvaroch, ktoré krásne vyniknú na náhrdelníkoch, náušniciach či náramkoch. A ako povedala princezná Diana:

„Ak si žena môže v živote vybrať len jeden šperk, musí to byť perla.“

Dvojradové alebo vrstvené náhrdelníky Pri výbere trendy šperkov pre rok 2022 určite nebude núdza o náhrdelníky ako také. Okrem robustných modelov či chokerov sa totiž do módy dostali aj dvojradové či vrstvené náhrdelníky, vďaka ktorým je možné vytvoriť dokonalú optickú ilúziu predĺženého krku. Personalizované náhrdelníky V súvislosti s tým, čo je v roku 2022 in, nemožno opomenúť ani personalizované náhrdelníky s iniciálkami, menom či symbolom znamenia zverokruhu. Za tento trend môžeme sčasti poďakovať aj módnej ikone Carrie Bradshaw, ktorú stvárnila Sarah Jessica Parker v seriáli Sex v meste a v jeho pokračovaní „And just like that“. Nikdy nestarnúce perly Perly patria medzi šperk, ktorý sa tento rok dostal viac do povedomia vďaka seriálu Bridgertonovci. Nemusíte si ich však predstavovať len ako biele barokové doplnky. Trendom medzi perlami sú aj tmavé kúsky v rôznych veľkostiach a tvaroch, ktoré krásne vyniknú na náhrdelníkoch, náušniciach či náramkoch. A ako povedala princezná Diana: „Ak si žena môže v živote vybrať len jeden šperk, musí to byť perla.“

Šperkové trendy zo 70. rokov

Do módy sa postupne vracajú aj korálkové šperky, z ktorých možno cítiť nefalšovanú nostalgiu. V súčasnosti sa tešia veľkej obľube aj kvôli tomu, že dodávajú outfitom originálny retro look.

Šperkové trendy 2022 v podobe maximalistických náušníc

K módnym trendom sa v roku 2022 zaradili aj maximalistické náušnice. Na oceňovaní Brit Awards 2022 ich predviedla napríklad aj speváčka Adele. Či už ide o asymetrické, kovové, alebo visiace náušnice v cukríkových farbách, fantázii sa v tomto prípade medze nekladú. Hlavným trendom je najmä ich masívnosť a robustnosť.

Adele a jej masívne náušnice na udeľovaní cien Brit Awards 2022
Zdroj: https://www.glamour.com/

Elegantné pečatné prstene

No a keď ide o šperkové trendy 2022, nesmieme zabudnúť ani na oblasť rúk. Do tohtoročnej najžiadanejšej módnej kolekcie bezpochyby patria aj elegantné pečatné prstene s kráľovským, resp. vintage, vzhľadom. Zamilujú si ich nielen ženy, ale rovnako aj muži.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore