Prečo sú náramky so srdiečkom také obľúbené?

Náramky so srdiečkom nevyjdu z módy tak skoro
Zdieľaj
LinkedIn

Obsah článku

Tajomstvo popularity náramkov so srdiečkom môže byť pre niekoho hotovou záhadou. Sú ich totiž plné pulty kamenných predajní aj stránky internetových e-shopov. S radosťou ich nosia nielen mladšie generácie, ale takisto zrelé ženy. Čím sú ale výnimočné? Prečo sú náramky so srdiečkom také obľúbené?

Srdce ako symbol lásky

Srdce, spoločne s červenou farbou, predstavuje už od nepamäti symbol lásky. Táto symbolika má historické korene spojené s listami brečtanu, figovými listami a vínnymi hroznami, ktoré sa mali na rôznych freskách a vázach vyobrazovať práve v podobe srdca.

V súčasnosti si ľudia tento symbol spájajú s ľudským srdcom, ktoré evokuje najhlbšiu a najúprimnejšiu lásku. Podoba srdca, akú poznáme dnes, sa ujala aj v mnohých priemyselných oblastiach. Skvelým príkladom sú či už rôzne bytové dekorácie, alebo aj šperky a náramky so srdiečkom.

Náramky so srdiečkom ako prejav lásky a priateľstva

Keď by sme nahliadli do ponúk mnohých známych aj menej známych výrobcov šperkov a módnych doplnkov, zistili by sme, že tvary a podobizne srdiečok majú u nich silné zastúpenie. Srdiečka môžete často vidieť najmä na náramkoch. Populárne sú však aj v rámci príveskov či korálikov.

Azda najpádnejším dôvodom, prečo je tomu tak, je dlhodobé vnímanie srdca ako symbolu lásky. Keď kupujete náramok so srdiečkom alebo hocijaký iný srdiečkový šperk, väčšinou ho nekupujete pre seba. Naopak, v drvivej väčšine prípadov ide o darček pre milovanú osobu. Takéto módne doplnky sa totiž postupom času stali najtradičnejším prejavom lásky a priateľstva.

Naše tipy na náramok so srdiečkom

Zvykne sa hovoriť, že čím viac možností máte na výber, tým je voľba zložitejšia. Vo svojej podstate sa to týka aj náramkov so srdiečkom. Vybrať tie najkrajšie totiž pre nás vôbec nebolo jednoduché. Veríme však, že náš výber vám poslúži ako užitočná inšpirácia.

Pozlátené náramky so srdiečkom

Na prekrásne náramky so srdiečkom sa nám podarilo natrafiť u značiek Fossil a Esprit. Oba modely, ktoré si získali našu pozornosť, spája rovnaké farebné prevedenie – ružové zlato. Odlišuje ich však materiál, z ktorého sú vyrobené. Zatiaľ čo náramok Fossil s produktovým označením JF03163791 je vyrobený z nerezovej ocele, náramok Esprit ESBR 01321317 je zo striebra.

Náramky so srdiečkom od značiek Fossil a Esprit

Náramok Guess so srdiečkom

Osobne nás zaujal aj jeden konkrétny zástupca známej značky Guess. Máme na mysli náramok Guess so srdiečkom, ktorý nesie produktové označenie UBB78097-S. Srdiečko použité na tomto modeli je zaujímavého vykrojeného tvaru, pričom po celom svojom obvode je ohraničené krásnymi kamienkami. Samotný náramok je vyrobený z nerezovej ocele, ktorej povrchová úprava má farbu ružového zlata. Podobné odtiene sú v rámci dámskych náramkov obzvlášť vyhľadávané.

Srdiečkový náramok Guess

Strieborné náramky so srdiečkom

A na záver nesmieme v súvislosti so srdiečkovými modelmi vynechať ani kategóriu strieborných náramkov. Ich typickým predstaviteľom je napríklad celosvetovo úspešná spoločnosť Pandora, ktorá sa preslávila najmä svojimi zberateľskými náramkami. Ich výnimočnosť spočíva v tom, že sa na ne zvyknú zbierať prívesky a koráliky rôznych tvarov a podôb. Každý náramok je tak iný a svojím spôsobom aj jedinečný. Zaujímavou voľbou môžu byť v tomto ohľade aj náramky so srdiečkom, akým je napríklad model 590727CZ-17.

Veľkým hitom medzi náramkami so srdiečkom sú jednoznačne náramky od značky Pandora

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Scroll to Top