6 typov náramkov, ktoré ženy milujú

Toto sú najobľúbenejšie typy dámskych náramkov
Zdieľaj
LinkedIn

Náramok je jeden z mála šperkov, ktorý je pre svojho nositeľa neustále viditeľný. Zatiaľ čo náušnice, náhrdelníky a brošne obdivuje okolie, náramok je hravým prvkom outfitu, tešiacim práve tú, ktorej sa leskne na zápästí. Predstavuje preto vynikajúci darček aj obľúbený módny doplnok. Či už plánujete potešiť niekoho vo svojom okolí alebo si chcete sama urobiť radosť, nechajte sa inšpirovať. Nasledujúce dámske náramky sú v súčasnosti najobľúbenejšie.

Obsah článku

Minimalistický retiazkový náramok

Menej je niekedy viac. Minimalistické retiazkové náramky sú synonymom jemnosti, nežnosti a vkusnej striedmosti. Outfitu dodávajú nenápadnú iskru elegancie bez toho, aby na seba zbytočne pútali pozornosť. Mimoriadne obľúbené sú jemné retiazky s vkusnou aplikáciou kryštálu alebo drahého kameňa. Základom minimalizmu je priehľadný lesklý kryštál typu Swarovski, ale vyhrať sa môžete aj s farbami. Každý farebný kamienok vsadený do jemnej retiazky bude pôsobiť efektne.

Tenisový náramok nielen pre športovkyne

Hoci jeho názov evokuje masívny športový doplnok, opak je pravdou. Tenisový náramok je veľmi jemný, elegantný a vzácny. Svoje meno dostal podľa „aféry“ tenisovej hviezdy Chris Evertovej, ktorej sa v roku 1987 na kurte počas US Open roztrhol diamantový náramok. Tenistka požiadala o zastavenie hry, aby si mohla pozbierať rozpŕchnuté diamanty. Tento počin vyvolal veľký ohlas nielen v športovom, ale aj v tom klenotníckom svete a vznikli špeciálne tenisové náramky pre dámy. Jedná sa o symetrický rad rovnakých diamantov spojených retiazkou. Obľúbené sú samozrejme aj iné drahé kamene a kryštály. Tenisové náramky pôsobia veľmi elegantne a sú vhodné pre výnimočné príležitosti.

Charm náramky

 Charm náramky sú zábavné, hravé a prispôsobiteľné. Základom náramku je retiazka, na ktorú si môže majiteľka vyberať ľubovoľné prívesky a koráliky. Výsledkom je vždy iný, jedinečný šperk. Mimoriadne obľúbené sú dámske náramky s korálikmi z dielne Pandora. Tieto kúsky sú vhodné na každodenné nosenie a svojim majiteľkám zvyknú pripomínať významné životné udalosti, milované osoby, životné hodnoty alebo ich tešia stvárnením obľúbených symbolov.

Perlové dámske náramky

Klasika, ktorá pristane každému a nikdy neurazí. Súvislý rad rovnakých bielych perličiek pôsobí veľmi vkusne a elegantne. Hodí sa do formálneho aj príležitostného outfitu a zaručene poteší oko každej nositeľky. Pri výnimočných udalostiach si môžete dopriať viacradové perlové náramky, ktoré pôsobia veľmi exkluzívne. Mimoriadnej priazni sa tešia aj retiazkové dámske náramky z drahých kovov s jednou alebo niekoľkými vsadenými perlami. Osobitne až mysticky pôsobia čierne alebo farebné perly.

Korálkové stretch náramky plné farieb

Zábavný, hravý vzhľad plný farieb pristane najmä letu. Vaše ruky sú od ramien nahé a priam si pýtajú vkusný, pozornosť pútajúci módny doplnok. Farebný stretch náramok je vtedy ideálnou voľbou. Jedná sa o napínacie vlákno z elastického materiálu bez zapínania, ktoré sa jednoducho prevlečie na ruku. Môžu byť do neho vsadené klasické koráliky rôznych farieb a materiálov od skla, cez drevo až po drahý kov. Stretchové náramky sú tiež výborne kombinovateľné a tak ideálne pre obľúbené vrstvenie.

Pevné a manžetové dámske náramky

Pevné dámske náramky spravidla nemajú zapínanie. Tvorí ich súvislý pevný kruh pripomínajúci veľký prsteň, ktorí objíme zápästie. Podobnou alternatívou sú manžetové náramky v tvare písmena C. Dizajnovo veľmi zaujímavé a pútavé šperky sú však trochu nepraktické, preto sa hodia skôr na voľný čas alebo na spoločenské udalosti. Dámy ich veľmi rady vrstvia, čo vytvára nielen pôvabný vizuálny, ale aj zvukový zážitok.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore