Šperky Esprit: Jemnosť, elegancia, kvalita

Spoznajte viac legendárnu módnu značku Esprit
Zdieľaj
LinkedIn

Inšpirovaná slnečnou Kaliforniu a deťmi kvetov prerazila značka Esprit vo svete módy ešte v 60. rokoch minulého storočia. Pod heslom „Chceme, aby ste sa cítili dobre a aby ste vyzerali dobre“ oslovuje predovšetkým mladú generáciu so zmyslom pre módu a štýl. Do jej portfólia patrí oblečenie, parfumy, hodinky, kvalitná bižutéria a ďalšie doplnky. Práve na tento módny dom svetového mena a na šperky Esprit zacielime našu pozornosť v nasledujúcom článku.

Obsah článku

Príbeh značky Esprit

„Na začiatku bol Esprit len nápad, ktorý sa musel naučiť chodiť.“ Doug Tompkins (zakladateľ značky)

Príbeh Esprit je tak fascinujúci a romantický ako značka sama. On, kreatívny mladý muž z východného pobrežia, stopoval na Route 89 k Emerald Bay. Ona, mladá Kalifornčanka vo WV Beatle, šoférovala práve na svoju letnú brigádu. Ich spoločná cesta sa začala v roku 1963 a trvala dlhšie ako by si obaja vtedy dokázali predstaviť.

Doug Tompkins a Susie Russell sa tri mesiace po zoznámení stali manželmi a o 5 rokov neskôr spoločne založili spoločnosť Esprit. Prvú módnu kolekciu z vlastnej dielne začali predávať Doug a Susie v uliciach San Francisca priamo z kufra svojho kombi. S vášňou pre módu a nekonečnou energiou sa im nakoniec podarilo rozbehnúť svetovú značku Esprit de Corp alebo len Esprit. Spoločnosť dnes prevádzkuje stovky vlastných predajní vo viac ako 40-tich krajinách sveta.

Pohľad na značku Esprit v minulosti
Zdroj: esprit.com

Zaujímavosti z histórie Esprit

  • Autorom známeho písma, ktoré dodnes charakterizuje značku Esprit, je talentovaný umelec John Casado. Jeho návrh vraj Doug pôvodne odmietol a požiadal ho o prepracovanie. John však prišiel po mesiaci s úplne totožným logom, ktoré sa mu u zakladateľov značky nakoniec podarilo presadiť.
  • Značka Esprit začala riešiť environmentálne otázky a zodpovednosť dávno predtým ako sa tzv. Eko Fashion dostala do všeobecného povedomia. Už od svojich počiatkov hľadali dodávateľov organickej bavlny a vyrábali eko-kolekcie.
  • Esprit už v 80. rokoch začala s „Kampaňou skutočných ľudí“, keď krásne modelky vymenila za vlastných zamestnancov, ktorí sa stali tvárami jej reklám.
  • V 21. storočí značka radikálne zmenila svoj firemný dizajn. Začala sa dôsledne dištancovať od pôvodnej hry žiarivých farieb a jej korporátnou farbou sa stala červená. Do červenej sa odeli predajne, reklamy aj logo Esprit.

Esprit dnes

Hoci je módna značka Esprit na trhu už viac ako polstoročie, aj v súčasnosti je považovaná za inovatívnu a modernú. Naďalej si drží svoju filozofiu a prostredníctvom kampaní sa intenzívne angažuje v dôležitých spoločenských otázkach ako je rozmanitosť, práva LGBT komunít či posilnenie postavenia žien.

Štýl Esprit v súčasnosti charakterizuje predovšetkým jednoduchosť, autenticita a pohodlie. Značka si dáva záležať na tom, aby ste sa v jej produktoch dobre cítili a samozrejme, aby ste popri tom aj dobre vyzerali. Snaží sa preraziť svojimi voľnočasovými kolekciami a kvalitnými kúskami v dostupných cenách. Môže sa pochváliť statusom medzinárodná lifestylová značka. Navrhuje a predáva oblečenie, obuv, parfumy, hodinky, šperky, kabelky, opasky, slnečné okuliare a ďalšie módne doplnky.

Šperky Esprit vynikajú svojou decentnosťou a minimalizmom

Šperky Esprit: Jednoduchosť, v ktorej je krása

Šperky a kvalitná bižutéria Esprit je jedným zo segmentov módneho domu už celé desaťročia. Príbeh značky a jej filozofia sa priamo premieta ako do ich kvality, tak do dizajnu. V katalógoch značky nájdete náramky, náhrdelníky, náušnice, prívesky aj prstene ikonického vzhľadu Esprit.

Dizajn šperkov Esprit

Značka sa postupným vývojom prepracovala od farebnej extravagancie ku komfortnej jednoduchosti až minimalizmu. Presne taká je aj jej kolekcia šperkov.

Mimoriadne obľúbené náramky Esprit sú jemné, ženské a nadčasové. Vynikajú štýlovým dizajnom, ktorý kráča s dobou. Každý šperk Esprit je vytvorený tak, aby bol jedinečný a osobitý. V sekcii náhrdelníky Esprit prevládajú nežné retiazky s príveskami, ale nechýbajú ani imitácie perál a drahých kameňov, ktoré vytvárajú dojem elegancie až luxusu. Medzi náušnicami Esprit zas prevládajú decentné malé kúsky, ale nájdu sa aj výraznejšie kruhové či visiace náušnice.

Kvalita šperkov Esprit

Značka kladie dôraz na detaily a jej minimalistické šperky sú prepracované do poslednej bodky. Používa výlučne kvalitné materiály ako je nehrdzavejúca oceľ, striebro a pravá koža. Niektoré šperky Esprit sú potiahnuté žltým pozlátením alebo vrstvou ružového zlata. Strieborné šperky Esprit sa často chvália rhodiovou úpravou, ktorá maximalizuje ich odolnosť voči oxidácii. Očarujúci lesk im dodávajú zirkóny, vybrúsené sklenené kryštály alebo iné vydarené imitácie drahých kameňov.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore