Rozmanité šperky v tónoch jesene: Ktoré si vyberiete?

Priblížime vám všetky trendové šperky tejto jesene
Zdieľaj
LinkedIn

Jeseň 2023 bude v móde tak pestrá ako príroda vo svojich farbách. Trendy nahrávajú minimalistom aj maximalistom. Hoci definujúcou témou módy tohtoročnej jesene je nositeľnosť a popretie šoumenstva typu „look-at-me“, šperkové trendy sú o niečo rozmanitejšie. Jesenné šperky prichádzajú v bezpečných minimalistických prevedeniach aj v šmrncovom maximalistickom štýle. Chýba im estetická súdržnosť, ale pestrosť variácií prináša jeden nepopierateľný bonus: túto jeseň máte možnosť si vybrať šperky, ktoré najlepšie vyhovujú vám a vášmu vkusu.

Obsah článku

Moderné perly

Perly dominujú šperkárskej scéne posledných pár rokov a ich nežný luxus sa stáva čoraz populárnejším. Túto jeseň však nemusíte siahnuť po perlových náhrdelníkoch svojej babičky. Perly prichádzajú v nových, výraznejších prevedeniach, tvaroch, farbách a textúrach. Popri jemných perlových náhrdelníkoch a náramkoch môžete zvoliť aj veľké perlové šperky, výrazné perlové náušnice či perlové náhrdelníky inšpirované punkom.

Miešanie kovov a vrstvenie

Ak vyberáme šperky podľa ročného obdobia, jeseň je jasnou kráľovnou vrstvenia. Okrem oblečenia sa tento trend dotýka aj šperkov. V kurze budú vrstvené náhrdelníky rôznych dĺžok, sady náramkov, ale nemusíte sa báť ani vrstvených prsteňov či náušníc. O krok ďalej zájde aj miešanie kovov, ktoré bude na jeseň odvážne až rozmarné. Prienik bielych a žltých kovov bude horúcim trendom tohtoročnej jesene.

Náš tip: Novým zaujímavým krokom je vrstvenie oblečenia a šperkov. Dizajnéri sa rozhodli, že klesajúce teploty by nemali brániť v predvádzaní šperkov. Preto sa nebojte zapnúť si náramok či hodinky na manžetu košele alebo svetra.

Prívesky, koráliky a zhluky kvetov

Kúzelné náhrdelníky a dámske náramky s príveskami, ktoré ste milovali možno ešte na strednej škole, sa túto jeseň vrátia v plnej sile. V súčasnom prevedení však budú uhladenejšie, zamerané na kryštály, symboly a duchovné talizmany, ktoré vášmu šatníku dodajú nielen štýl, ale aj osobnosť. Mimoriadne in budú srdcia a zhluky kvetov v jesennom ostrejšom prevedení s výraznejšími hrotmi.

Aké budú šperkové trendy tejto jesene?

Trendy jesene 2023 podľa typu šperkov

Jeseň 2023 povi áno rôznym typom náhrdelníkov, náušníc a náramkov. Horúcim favoritom jesennej šperkárskej sezóny sa stanú brošne, ktoré s príchodom chladnejších dní a pribúdajúcimi vrstvami oblečenia dostanú nový vietor.

Náhrdelníky na jeseň 2023

Výber náhrdelníkov bude počas nadchádzajúcej jesene skutočne pestrý. Zvoliť môžete choker s kvetinovou aplikáciou, vrstvené kúsky, výrazné perlové náhrdelníky aj farebné koráliky či náhrdelníky s nebrúsenými kameňmi. Vybrať si môžete tenkú retiazku s výrazným ostrým príveskom v tvare srdca aj robustnú nadrozmernú kovovú reťaz. Všetko bude trendy a in.

Náramky na jeseň 2023

Náramky sa budú nosiť na zápästiach aj na manžetách oblečenia. Jeseni pristanú retiazkové náramky so správne zvolenými príveskami a korálikmi v štýle Pandora, ale aj objemné pevné náramky a výrazné manžety, ktoré vyniknú jednotlivo aj vo vzájomných kombináciách.

Náušnice na jeseň 2023

Tohtoročné jesenné trendy náušníc budú snáď najpestrejšie z celého segmentu. Mimoriadne zaujme asymetria, ktorá diktuje kombinovať rôzne veľké náušnice v podobných dizajnových prevedeniach. Mimoriadne in budú cvočky na jednom uchu prepojené s výraznými visiacimi náušnicami na druhom. V kurze bude aj nosenie jednej náušnice či výraznej manžety na uši. Siahnuť môžete aj po nadrozmerných lustrových náušniciach, ktoré na seba strhnú pozornosť. Nový šat dostanú aj napichovacie puzety, ktoré budú túto jeseň väčšie, farebnejšie, výraznejšie a lesklejšie.

Brošne na jeseň 2023

Brošne budú mať túto jeseň zelenú vo všetkých dostupných prevedeniach. Pokojne siahnite do babičkinej šperkovnice a vyberte si vintage šperk alebo sa odpútajte od jednoduchosti a popustite uzdu fantázii. V kurze budú visiace brošne, dramatické kryštály, zábavné pestrofarebné šperky, jednoducho všetko, čo si môžete zapnúť na svoj top, košeľu či sako.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore