Vyberajte šperky podľa ročného obdobia

Vyberáme šperky podľa ročného obdobia
Zdieľaj
LinkedIn

Každé ročné obdobie má svoju zvláštnu energiu. Jeme sezónne potraviny, obliekame sa podľa ročného obdobia a venujeme sa aktivitám, ktoré sú príznačné pre danú sezónu. Prečo teda neladiť aj šperky podľa ročného obdobia? Zatiaľ čo letu pristanú osviežujúce odtiene, zima potrebuje trblietavé kryštály, ktoré zachytia každý odlesk slnka. Prechod módnych trendov cez štyri ročné obdobia je o zachovaní prirodzených vibrácií sezóny a udržaní radosti z módy a obliekania počas celého roka.

Obsah článku

Jar: Ľahké kvetinové motívy

Čo vyjadrí jar lepšie ako poľné kvety, ktorých krása prevýši aj dúhu? Jar je skutočne o kvetoch a farbách, ktoré sa však nesú v štýle jednoduchosti a ľahkosti. Kvetom jari je predsa tulipán – farebný, ale jednoduchý. Takže menej je pre túto sezónu rozhodne viac.

Jarné šperky

Jarné šperky a bižutéria sa nesú v dizajne inšpirovanom prírodou. Na mieste sú aj vkusné, hravé kúsky s dávkou fantázie a originality. Na jar vám obzvlášť pristanú dlhé náhrdelníky s príveskami, kvetinové náhrdelníky či náušnice s motívom ovocia. S pribúdajúcimi slnečnými dňami a skracujúcimi sa rukávmi budú vhodné aj farebné zväzky vrstvených náramkov.

Leto: Pestré farby

Letnú sezónu najlepšie vystihuje anglická záhrada plná kvetov, ktoré sa všetky navzájom prelínajú. Leto si rozumie so zložitosťou, pestrosťou a farbami. Je to sezóna sviežich šiat, zábavy a rozmanitosti.

Letné šperky

Letné šperky môžu mať viaceré vrstvy a textúry. Mali by byť ľahké a striedmejšie kombinované, ale môžu byť výrazné a pestré. Hodia sa farebné kryštály a kúsky inšpirované morom ako sú mušľové náhrdelníky a súpravy perlových šperkov. Všedným dňom pristanú korálkové náhrdelníky a náramky, ktoré sú mimochodom najlepším priateľom letného outfitu. Zatiaľ čo v chladnejších mesiacoch sa náramky bijú s rukávmi, v lete si vaše odhalené predlaktia zaslúžia skrášlenie.

Jesenné šperky

Jeseň: Bohatá a rustikálna

Jesenná krajina to je padajúce lístie v rôznych tvaroch a farbách. Jeseň si poradí so širokou škálou dizajnov a farieb, ale najlepšie jej pristane trochu uhladený štýl. Hodia sa teplé zemité farby ako gaštanová, hnedá, tmavozelená oranžová, ale aj klasická modrá.

Jesenné šperky

Na jeseň si môžete dovoliť výrazné náušnice, masívne náhrdelníky aj manžetové náramky. Krok vedľa neurobíte ani vkusným prsteňom či brošňou. Trendom jesene sú vejárové náušnice, prírodné kamene a vrstvené náhrdelníky. Na všedné dni je vhodná aj drevená bižutéria a koráliky vo vhodných farebných odtieňoch. Slávnostnejším príležitostiam aj v tomto období pristanú perly.

Zima: Strieborná jednoduchosť

Predstavte si zimnú krajinu, zasnežené hory a pochopíte, prečo je zima obdobím jednoduchosti. Podobne ako jar, aj zima potrebuje jednoduchý dizajn. Vrstvené oblečenie, nosenie šálov, čiapok a kabátov nakoniec ani nenecháva veľa priestoru pre šperky a bižutériu. Na mieste je preto striedmosť. Z farebnej škály si zima vystačí so základnými odtieňmi. Lichotí jej strieborná, čierna, biela a ľadová modrá.

Zimné šperky

Zime obzvlášť pristanú strieborné šperky s čiernymi aplikáciami ako sú koráliky, kamienky, kryštály alebo prívesky. Na mieste sú aj výrazné strieborné náušnice. Často sú jediným šperkom, ktorý v súlade so zimným outfitom vynikne. Perly zas budú základom vašej luxusnej zimnej šperkovnice. Perlové náhrdelníky sú nadčasové a mimoriadne sa hodia aj na výnimočné spoločenské udalosti, ktorých v zimnom období nebýva málo. Staviť môžete aj na kryštálové šperky, ktoré sa krásne trblietajú v monotónnom šere zimnej sezóny.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore