Ako vybrať šperky podľa pleti, tváre alebo štýlu obliekania?

Vyberajte šperky podľa pleti, tváre alebo štýlu vášho obliekania
Zdieľaj
LinkedIn

Ružové zlato zažíva svoje chvíle slávy, ale naozaj vám pristane? Mali by ste nosiť výrazné farebné kúsky alebo radšej voliť decentné, menej nápadné doplnky? Hodí sa vám ten krásny náhrdelník s kryštálmi? Rovnako ako make-up, aj šperky a bižutéria dokážu zvýrazniť vašu krásu. Hra rôznych kovov a farieb môže rozjasniť prirodzené tóny vašej pleti, podporiť črty vašej tváre alebo podčiarknuť štýl vášho obliekania. Ako teda vyberať tie správne kúsky? Vytvorte harmonický celok, ktorý bude stáť za obdivný pohľad.

Obsah článku

Šperky podľa tónu pleti

Hoci sa vám môže kovová bižutéria, zlato a striebro zdať ako neutrálne a kombinovateľné pre každý typ pokožky, nie je to celkom pravda. Správne zvolený šperk vašu pleť prirodzene rozžiari a dodá jej okúzľujúci pôvab.

Šperky podľa tónu pleti

Chladný tón pleti

Vaša pokožka je skôr bledá, môže vykazovať známky začervenania, na zápästí máte viditeľné žily modrej farby. Pri pobyte na slnku sa rýchlo spálite a vo všeobecnosti sa zle opaľujete. Vaše vlasy sú pravdepodobne blond, tmavohnedé alebo čierne, oči máte svetlomodré alebo hnedé.

Pristanú vám kovy studených farieb ako je striebro, biele zlato a platina, ale môžete si dovoliť aj ružové zlato. Vašu krásu najdôveryhodnejšie podčiarknu šperky so vsadenými červenými, fialovými a modrými kameňmi. Môžete zvoliť napríklad ametyst, zafír, modrý zafír, topás či akvamarín.

Teplý tón pleti

Ľahko a krásne sa opaľujete, vaša pokožka má nádych hnedozlatej, žltej alebo broskyňovej farby. Na zápästí vám presvitajú olivovozelené až žltkasté žilky. Máte ryšavé, plavé alebo gaštanové vlasy. Vaše oči sú jasnomodré, zelené alebo orieškovohnedé.

Pristane vám žltá, oranžová a zelená. Hodia sa vám žlté kovy ako žlté zlato alebo meď. Z kameňov môžete staviť na žltý zafír, citrín, zirkón, smaragd alebo nefrit.

Neutrálny tón pleti

Nedokážete sa zaradiť ani do jednej z vyššie popísaných kategórií. Vaša pleť nie je broskyňová ani zlatohnedá, ale nemá ani sklony k začervenaniu.

Máte šťastie a môžete experimentovať, skúšať a kombinovať rôzne šperky. Nemusíte sa báť ani šperkov z viacerých typov kovov, výraznejších kúskov kvalitnej bižutérie a farebných korálikov, ale pristanú vám aj jemné, menej nápadné šperky.

Šperky podľa typu tváre

Šperky podľa tvaru vašej tváre

Tvar vašej tváre vám spoľahlivo naznačí, aký typ náušníc či náhrdelníkov si vybrať. Vhodne zvolený šperk spoľahlivo vyváži prípadné asymetrie a vyčarí dojem harmónie.

Okrúhla tvár

Doplnky by mali kompenzovať okrúhlosť vašej tváre a opticky ju predĺžiť. Dobrou voľbou sú dlhé náhrdelníky, ktoré visia až nízko na hrudi alebo dlhé, lomené náušnice.

Oválna tvár

Vaša tvár je harmonicky vyvážená a pristanú jej akékoľvek vkusné doplnky. Obzvlášť lichotivé sú veľké kruhové alebo lustrové náušnice.

Štvorcová tvár

Pozornosť od hranatej čeľuste odpútate náhrdelníkmi s drobnými príveskami. Veľmi dobrou voľbou sú aj veľké kruhové alebo lustrové náušnice.

Srdcová tvár

Želané zaoblenie dodá vašej úzkej brade choker alebo krátky náhrdelník. Lichotivé budú aj visiace náušnice v tvare trojuholníka alebo srdca.

Zľaďte svoje šperky so štýlom obliekania

Šperky podľa štýlu obliekania

Štýl obliekania je ďalším dôležitým atribútom, ktorý by ste mali zvážiť pri výbere šperkov. Určite nechcete, aby vaše doplnky na výraznom podklade zanikli, ale pre dobrý výsledný dojem by ste sa tiež mali vyhnúť efektu farebnej dúhy.

Basic oblečenie

Oblečenie v základných farbách a jednoduchých strihoch je veľmi obľúbené pre svoju nenáročnú kombinovateľnosť. Výber šperkov by v tomto prípade mal byť rovnako striedmy. Extravagantné kúsky by pôsobili v kombinácii s neutrálnym oblečením rušivo. Môžete zvoliť jednoduchý náhrdelník, napichovacie náušnice či vkusný náramok. Ak zatúžite po nevšednosti, zvýraznite výsledný outfit originálnym príveskom či prsteňom.

Extravagantné farebné kombinácie

Ak ste v obliekaní skôr odvážna a nekladiete medze svojej fantázii, dovoľte si to aj pri šperkoch. Výraznejšie farebné kombinácie a vzory si budú výborne rozumieť aj s originálnymi kúskami. Báť sa nemusíte farebných kameňov ani zaujímavých, nápaditých tvarov. Dajte si však záležať na kombinovaní a nezabúdajte, že menej je viac. Váš výsledný outfit by mal tvoriť harmonický celok, nie rôznorodú zmes.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Scroll to Top