Doplnok i darček: Šperky pre výnimočné udalosti

Vybrali sme šperky podľa rôznych príležitostí
Zdieľaj
LinkedIn

V krátkej sukni by ste nešli na svadbu a v džínsach si nesadáte k štedrej večeri. Tak prečo to robiť so šperkmi? Každej výnimočnej udalosti zaiste pristane šperk. Súčasne si však každá takáto udalosť vyžaduje istý dresscode, ktorý zahŕňa aj doplnky. Výber správneho šperku podľa outfitu a príležitosti môže úplne zmeniť váš štýl. Preto je načase zrovnať si svoje kúsky v šperkovnici podľa využitia a naučiť sa tiež odhadnúť, aký šperk je vhodné podarovať iným.

Obsah článku

Šperky na svadbu

Ak hovoríme o voľbe šperkov na svadbu, máme spravidla na mysli výber vhodných doplnkov pre svadobných hostí. Šperky ako svadobný dar nie sú práve ideálnou voľbou, ale k samotnej slávnostnej udalosti rozhodne patria. Svadba je veľký deň a pri tejto príležitosti sa nemusíte báť siahnuť ani po výrazných, dominantných kúskoch. Obľúbený je robustný náhrdelník vhodne skombinovaný s jednoduchšími visiacimi náušnicami. Môžete tiež siahnuť po trblietavých kryštálových šperkoch. Ani v tomto prípade to však nepreháňajte. Postačí dominantný kúsok, ku ktorému vhodne zladíte jeden – dva menej nápadné šperky.

Výber samozrejme závisí aj od štýlu, v ktorom sa bude celá svadba niesť. Ak nepôjde o tradičnú veľkolepú, zdobenú udalosť, ale skôr o jednoduchšiu oslavu v nežnom romantickom alebo prírodnom štýle, prispôsobte tomu aj svoje šperky. Dajte prednosť jemnému retiazkovému, prípadne vrstvenému náhrdelníku a napichovacím náušniciam. Ak sa bude jednať o formálnejšiu udalosť, budú sa hodiť elegantné biele perly zladené s perlovými náušnicami. V každom prípade, pre svadbu sú výbornou voľbou šperkové sety, pretože tu jeden kúsok rozhodne nestačí.

Šperky na Vianoce

Šperky na Vianoce

Vianoce sú tradičným sviatočným obdobím, ku ktorému neodmysliteľne patrí ako slávnostné oblečenie, tak plnenie prianí v podobe darčekov. Náležite zvolený šperk sa preto hodí ako do štedrovečerného outfitu, tak do stuhou previazanej škatuľky pod vianočný stromček.

Šperk ako doplnok na vianočný večer

Slávnostný vianočný večer sa vo väčšine rodín nesie vo sviatočnej, zábavou pretkanej atmosfére. Presne také by mali byť aj vaše šperky. Zvoľte kúsky, ktoré dodajú vášmu outfitu šmrnc. Perfektnou voľbou sú tematické šperky. Staviť môžete na lustrové náušnice v tvare vianočného stromčeka, visiace snehové vločky či hviezdičky. Výborný efekt dosiahnete aj s tematickou brošňou alebo náhrdelníkom. Vianociam tiež pristanú ligotavé kryštálové šperky alebo kúsky s kamienkami, v ktorých sa budú odrážať svetielka magického večera.

Šperk ako vianočný darček

Pod vianočný stromček môžete darovať prakticky akýkoľvek šperk. Všetko závisí od preferencií obdarovanej osoby a povahy vášho vzťahu. Keďže Vianoce sú presýtené emóciami a sentimentom, oplatí sa staviť na symboliku šperkov. Pre milovanú osobu môžete zvoliť napríklad prívesok v tvare prepletených sŕdc, so symbolom nekonečna alebo prepojenými kruhmi. Mamičky a babičky zas ocenia symboliku rodiny, domova, ale aj hodnôt, ktoré im má darovaný šperk priniesť. Môžete darovať napríklad prívesok v tvare štvorlístka, anjela, stromu života alebo iné priaznivé symboly. Veľmi pekné tematické šperky ponúka vo svojich kolekciách Pandora.

Šperky na ples

Na plese má šperk úlohu nevyhnutného doplnku. Jedná sa o slávnostnú večernú udalosť, na ktorej sa rozhodne nemusíte báť predviesť svoj štýl. Dôležité je, aby sa vám podarilo svoje kúsky vhodne zladiť so šatami a navzájom. Siahnuť môžete opäť po šperkových setoch. Mimoriadne vhodná je kombinácia náhrdelníka a náušníc. Svoj vzhľad potom už len dokončíte ladiacim náramkom či prsteňom. Opäť platí zlaté pravidlo jedného dominantného šperku. Veľmi obľúbené sú ligotavé šperky vykladané farebnými alebo priehľadnými kryštálmi. Vybrať si môžete napríklad z ponuky doplnkom s kryštálmi Swarovski.

Šperky na promócie

Promócie sú slávnostnou, no formálnou udalosťou, odohrávajúcou sa na akademickej pôde. Výber outfitu aj doplnkov si preto vyžaduje decentnejší prístup. Správne zvolený šperk je samozrejme vhodný ako doplnok, ale aj ako darček k úspešnému ukončeniu štúdia.

Šperk ako doplnok na promócie

Promočná slávnosť je formálnou udalosťou a pristane jej jemnejšia elegancia. Či sa jej už zúčastníte ako úspešný absolvent alebo pozvaný hosť, určite zachovajte dekórum. Vhodné sú menej výrazné, nadčasové šperky. V závislosti od výstrihu vašich šiat si vyberte menej nápadný náhrdelník retiazkového alebo perlového typu. Zvoliť môžete aj subtílnejšie kryštálové či perlové náušnice. Na promócie sa hodia hodinky, ale aj jednoduché elegantné náramky. Pamätajte, že slávnosť sa koná spravidla v letnom období, kedy nie je vhodné outfity preťažovať výraznými šperkmi. V tomto prípade je menej rozhodne viac. Vyberajte šperky, ktoré váš outfit doplnia, ale neprebijú.

Šperk ako darček k promóciám

Zatiaľ čo tradičným darčekom pre úspešného absolventa sú kvalitné hodinky, nežnejšie pohlavie iste ocení aj vhodný šperk ako pripomienku svojho študijného úspechu. V tomto prípade by sa malo jednať o nadčasový kúsok z drahého kovu. Vhodné sú náhrdelníky, prívesky aj náramky či prstene. Obľúbeným symbolom je sova, promočná kniha, ale aj kľúč ako prianie úspešnej budúcnosti. Zaujímavým nápadom je zladiť farbu šperku s diplomom. Pre absolventku s modrým diplomom môžete zvoliť strieborný šperk alebo biele zlato zdobené zafírmi. K červenému diplomu sa zas hodí žlté alebo ružové zlato s rubínom. Výber však samozrejme závisí aj od preferencií úspešnej študentky.

Šperky, ktoré sa hodina na výročie svadby

Šperky na výročie svadby

Okrúhle výročie svadby je podobne ako svadba samotná veľmi výnimočnou a slávnostnou udalosťou. V tomto prípade je šperk vhodný ako doplnok na samotnú slávnosť aj ako darček pre partnerku, ktorá po vašom boku prešla dlhú životnú cestu.

Šperk na oslavu výročia svadby

V tomto prípade postupujte podobne ako pri výbere šperkov na svadbu. Vaše doplnky by mali ladiť nielen navzájom, ale aj so šatami a povahou udalosti. Ak ide o klasickú oslavu, stavte na šperkové sety. Pri šatách s hlbokým výstrihom sa nemusíte báť výraznejšieho náhrdelníka doplneného o jemnejšie náušnice. Naopak, ak majú vaše šaty malý okrúhly výstrih alebo dokonca golierik, stavte na výrazné visiace náušnice. Krok vedľa neurobíte ani elegantnými šperkmi, ktoré dajú udalosti patričnú vážnosť. Zvoliť môžete napríklad perly alebo jednoduchú retiazku s pekným príveskom.

Šperk ako darček k výročiu svadby

Ak chcete obdarovať ženu, ktorá to s vami ťahá v dobrom aj v zlom, šperk je pre túto príležitosť priam ideálnou voľbou. V tomto prípade odporúčame staviť na symboliku. Veľmi vhodný je prsteň, ktorý symbolicky potvrdí váš zväzok. Obľúbený symbol kruhu ako nikdy nekončiacej lásky však môžete zvoliť aj v podobe prívesku alebo náušníc. Na mieste je samozrejme aj klasická symbolika srdca. Opäť odporúčame staviť na drahé kovy, ktoré sú zárukou dlhej životnosti šperku.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore