Šperky pre rôzne štýly: Klasické, bohémske, minimalistické a ďalšie

Prinášame vám prehľadný zoznam najobľúbenejších štýlov šperkov
Zdieľaj
LinkedIn

Hovorí sa, že šperk a vôňu vám dokáže darovať len človek, ktorý vás naozaj dôverne pozná. Voľba doplnkov je vecou osobného vkusu a úzko súvisí so spôsobom obliekania. Väčšina žien si šperky vyberá intuitívne v súlade so svojím módnym a životným štýlom. Čo ale v prípade, ak si nie ste pri výbere doplnkov pre svoj štýl úplne istá? Alebo potrebujete zvoliť šperk ako darček pre blízkeho? Pomôže vám nasledujúci sprievodca: vyberáme šperky podľa štýlu.

Obsah článku

Klasický štýl

Klasický štýl to je elegancia, nadčasovosť a jednoduché, čisté línie. V šatníku mu dominujú perfektne sediace basic kúsky a neutrálne farby. Klasika nenasleduje módne trendy. Dáva prednosť jednoduchému a tak trochu rafinovanému pôvabu.

Klasické šperky

V jazyku šperkov sú klasikou drahé kovy, jemné náhrdelníky s príveskami, perly, korálkové alebo retiazkové náramky či napichovacie náušnice. V klasickom štýle sa nesú aj menej výrazné prstene, kryštálové šperky a samozrejme hodinky s kovovým náramkom alebo koženým remienkom.

Bohémsky štýl šperkov patrí k tým najobľúbenejším

Bohémsky štýl

Bohémsky alebo ak chcete boho štýl je o voľnosti, nespútanosti a prírodných materiáloch. Dovolené sú extravagantné kombinácie, vrstvenie, vintage kúsky a prioritou je perfektné pohodlie.

Bohémske šperky

Boho šperky sú slobodné, zemité a inšpirované prírodou. Výborne sa hodia vrstvené prstene, náramky či dlhé vrstvené náhrdelníky. Prívesky a náušnice nesú často tvary pierok, rastlín, listov alebo zvierat. Bohémske šperky v sebe zahŕňajú kombinácie kovov, drahokamov a kryštálov všetkých farieb, ale aj prírodných materiálov ako je koža či drevo.

Minimalistický štýl

Minimalizmus ako životný štýl nie je len o základných farbách a nekomplikovaných strihoch. Zakladá si na funkčnosti, všestrannosti a snahe zbaviť sa všetkého nepotrebného. Kladie tak kritické zrkadlo modernej konzumnej spoločnosti.

Minimalistické šperky vás očaria svojou jednoduchosťou

Minimalistické šperky

Minimalistické šperky bývajú jednoduché, hladké, výborne kombinovateľné a vhodné na každú príležitosť. Môžeme hovoriť o nadčasovosti. Minimalizmus reprezentuje zlatá alebo strieborná retiazka s jednoduchým príveskom, hladký prsteň alebo okrúhle náušnice. Pamätajte si, že menej je v tomto prípade viac. To sa vzťahuje na zdobenie aj na množstvo šperkov, ktoré si súčasne vezmete na seba. Minimalizmus si bohato vystačí s jedným jemným kúskom, ktorý sa hodí ku všetkému.

Rockový štýl

Rock je tvrdý, mystický a neprispôsobivý. Rovnakým spôsobom sa zrkadlí aj v módnom štýle. Predstavuje istú rebéliu, ale aj tajomnosť a sexepíl. Je tak trochu tvrdohlavý a svojský. Charakterizuje ho koža, tvrdý kov a čierna farba pretkaná výraznými odtieňmi.

Rockové šperky

Rockové šperky sú tvrdé a chladné. Tomuto štýlu pristanú masívne strieborné kúsky a bižutéria z chirurgickej ocele. Nosia sa hrubé retiazky, náramky a výrazné dominantné prstene. Na mieste sú náušnice i piercing. Výborne sa hodia aj široké kožené náramky s kovovým vybíjaním.

Mestský štýl

Je aktuálny, svieži, zábavný a kreatívny. Mestský štýl sa nebojí farieb, kombinovania a integruje najnovšie módne trendy. Má odvahu, ale aj správnu mieru a dávku zdravej striedmosti. Je výrazný, ale nie prvoplánový

Šperky v mestskom štýle

Šperky sú v tomto prípade rovnako farebné a odvážne ako samotný šatník. Nosia sa náhrdelníky, módne náramky a náušnice všetkých farieb. Vhodné sú koráliky, ale aj kombinácie rôznych štruktúr a materiálov. Šperky v mestskom štýle sú kreatívne a nápadité v detailoch. Nepôsobia však prezdobene, charakterizujú ich skôr čisté línie. Ani so vzájomným kombinovaním sa to v tomto prípade neoplatí preháňať.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore