Šperky pre domácich miláčikov: Prívesky, medailóny, obojky a iné

Šperky pre domácich miláčikov sú veľkým hitom
Zdieľaj
LinkedIn

Keď rozkošné oblečenie nestačí, je čas pridať trochu lesku. Začať môžete obojkom s drahými kameňmi alebo gravírovanou známkou a skončiť sa dá až pri príveskoch či náušniciach. Šperky pre domácich miláčikov sa v posledných rokoch stali prezentáciou výnimočnej starostlivosti a pozornosti, ktorú venujú niektorí majitelia svojim zvieracím členom rodiny. Svet zvieracích šperkov už dnes zahŕňa takmer všetko, čo môžete nájsť v bežnej šperkovnici. Poďme sa na tento zvláštny šperkársky segment pozrieť bližšie.

Obsah článku

Typy šperkov pre zvieratá

Výber šperkov a bižutérie pre zvieratá je na súčasnom trhu pomerne pestrý. Orientuje sa primárne na psíkov a mačky. Počnúc dekorovanými praktickými doplnkami, končiac extravagantnými a tak trochu excentrickými kúskami, váš domáci miláčik môže mať vo výbave skutočne čokoľvek.

Obojky, postroje a vodítka ako šperky

Vo svojej podstate praktické doplnky pre domácich miláčikov získavajú pod rukami dizajnérov a šperkárov úplne nový význam. V ponuke nájdete obojky zdobené diamantmi, kryštálmi Swarovski, aplikáciami z drahých kovov alebo z kvalitnej chirurgickej ocele. Ničím výnimočným nie sú dizajnové pracky či špeciálne prívesky. Výrobcovia používajú mäkkú teľaciu kožu aj špeciálne tkaniny rastlinného pôvodu, zabezpečujúce dokonalé pohodlie štvornohého miláčika.

Gravírované známky a prívesky

Známka či prívesok na obojok je jedným z najbežnejších a súčasne najpraktickejších šperkov pre domácich miláčikov. Veľmi obľúbené sú jednoduché oceľové prívesky rozmanitých tvarov vhodné na gravírovanie. Exkluzívne pôsobia prepracovanejšie známky zo zlata, vykladané kryštálmi alebo drahými kameňmi. Okrem estetickej funkcie často plnia aj tú bezpečnostnú – nesú základné informácie o psíkovi či mačke pre prípad ich zatúlania.

Náhrdelníky pre domácich miláčikov

Náhrdelníky, náramky a diadémy

Dostávame sa k extravagantnejšej výbave zvieracej šperkovnice, ktorá rozhodne nie je pre každé zvieratko ani pre každú príležitosť. Bižutéria pre domácich miláčikov môže mať aj podobu honosného diadému vykladaného drahými kameňmi. Takýto šperk samozrejme nie je vhodný ani bezpečný pre bežné pobehovanie v parku a predstavuje skôr výbavu na veľmi výnimočné príležitosti. Podobne ako náramky umiestnené na labkách vášho štvornohého miláčika alebo exkluzívne náhrdelníky nahrádzajúce obojky. Na trhu nájdete náhrdelníky pre psov či mačičky vyrobené z chirurgickej ocele, drahých kovov, ale aj mimoriadne elegantné perlové či luxusné kryštálové náhrdelníky.

Náušnice pre domácich miláčikov

Keď hovoríme o šperkoch, nemôžeme vynechať náušnice. Možno budete prekvapení, ale nosia ich aj psy a mačky. Niektorí výrobcovia ponúkajú piercing pre zvieratá, ale invazívne zásahy nie sú nevyhnutné. Ak chcete svojho domáceho miláčika potešiť párom pekných náušníc, môžete použiť netoxické, nelatexové lepidlo, ktoré udrží náušnicu na mieste približne tri týždne. Šetrne ho odstránite detským olejom.

Šperky pre domácich miláčikov: Základné zásady bezpečnosti

Zvieratko nemusí byť exkluzívnym doplnkom natoľko nadšené ako jeho majiteľ. Prípadné dekoračné predmety vám preto odporúčame voliť zvlášť opatrne s ohľadom na pohodlie a bezpečnosť vášho domáceho miláčika.

Najbezpečnejšie sú obojky a prívesky

Prehryznuté a poškodené šperky môžu byť pre vášho domáceho miláčika nebezpečné. Oblasť krku je pre zvieracie zuby nedostupná, preto sú obojky, známky, prívesky a náhrdelníky pre zvieratká najbezpečnejšie.

Bezpečné zapínanie

Uistite sa, že náhrdelník, ktorý zapínate svojmu domácemu miláčikovi na krk, je do istej miery pružný alebo má zapínanie, ktoré v prípade núdze povolí. Výborné sú magnetické spony, ktoré sa rozopnú, keď sa váš psík prudko zachytí v poraste alebo na inej prekážke.

Zvážte vhodnosť situácie

Rovnako ako vy nenosíte svoje perlové náhrdelníky do posilňovne či bazéna, ani šperky pre domácich miláčikov nie sú vhodné pre každú príležitosť. Určite ich nepoužívajte pri voľnom výbehu psíka, do parku či do prírody. Ak svojmu zvieratku aplikujete šperk, mali by ste ho mať pod stálym dohľadom.

Dajte pozor na alergény

Podobne ako u ľudí, aj u domácich miláčikov sa môže objaviť alergia na šperky, respektíve alergická reakcia na niektoré kovy, ktoré sú súčasťou bižutérie pre zvieratá. Zatiaľ čo pri šperkoch z chirurgickej ocele alebo z drahých kovov môžete byť pokojní, v prípade doplnkov obsahujúcich nikel zvýšte opatrnosť.

Kto ponúka šperky pre domácich miláčikov

Doplnky pre domácich miláčikov nájdete aj v ponuke niektorých špecializovaných pet shopov. Ak však máte záujem o naozaj kvalitné šperky, odporúčame vám hľadať v katalógoch šperkárskych značiek.

Bezpečné a veľmi obľúbené šperky pre domácich miláčikov má v ponuke Pandora. Popri obojkoch môžete pod touto značkou nájsť aj vkusné prívesky či medailóny vhodné na gravírovanie. Veľmi populárne sú tiež obojky s kryštálmi Swarovski vsadenými do kvalitnej kože.Existujú aj špecifické značky, ktoré sa primárne orientujú na módne doplnky pre psíkov a pre ich majiteľov. Za všetky spomeňme napríklad taliansku spoločnosť Mayadoro, ktorá pri výrobe exkluzívnych šperkov pre zvieratá používa pravú kožu, certifikované diamanty a drahé kamene. Ponúka bezpečné a nádherne zdobené obojky, postroje i vodítka.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Scroll to Top