Zapínanie náušníc – to najdôležitejšie, čo by ste mali vedieť

Visiace náušnice
Zdieľaj
LinkedIn

Obsah článku

Keď by ste sa spýtali žien po celom svete, ktorý šperk v ich domácej zbierke je pre ne najcennejší, mnohé z nich by s určitosťou uviedli náušnice. Prečo? Nežnejšie pohlavie má k náušniciam prirodzene hlboký vzťah aj z toho dôvodu, že spolu trávia čas takmer od narodenia. Okrem toho, že nimi vedia vyjadrovať svoju jemnosť, nežnosť a ženskosť, dokážu náušnicami aj vkusne doplniť svoj zovňajšok. A aby toho nebolo málo, náušnice ako také majú schopnosť prenádherne vyzdvihnúť črty dámskej tváre. Pri ich výbere hrá však dôležitú úlohu nielen tvar, veľkosť, farba či dizajnové prevedenie. Dôležité je aj zapínanie náušníc.

Zapínanie náušníc: Aké typy poznáme?

Pokiaľ sa zamýšľate nad tým, ako vybrať náušnice, mali by ste venovať zvýšenú pozornosť práve ich zapínaniu. Síce ide o detail, ktorý môže byť oku na prvý pohľad neviditeľný, no pri nosení náušníc zohráva veľmi dôležitú úlohu. Aj preto vám predstavíme najžiadanejšie typy zapínania náušníc.

Puzeta

Puzeta je nielen najčastejším, ale taktiež aj najžiadanejším a najpopulárnejším typom zapínania náušníc. Dámy rady siahajú po náušniciach so zapínaním na puzety hlavne kvôli jednoduchosti a rýchlosti nasadzovania. Princíp tohto typu zapínania totižto spočíva len v prevlečení hladkej tyčinky cez ucho a následnom nasunutí puzety.

Odporúčanie: Zapínanie na puzety je výbornou voľbou pre dámy, ktoré s obľubou a často striedajú svoje náušnice, prípadne pre tie, ktoré nerady spávajú s náušnicami.

Zapínanie náušníc - puzeta

Balónik

Systém „balónikového zapínania“ je v podstate veľmi podobný puzetám. Rozdiel je ale možné badať v tom, že na tyčinkách náušníc so zapínaním na balónik sú malé drážky, do ktorých sa balónik doťahuje. Náušnice tak perfektne držia, pričom sa znižuje riziko ich prípadného vypadnutia. Na druhej strane, tento spôsob zapínania náušníc je o čosi zdĺhavejší ako ten „puzetový“.

Odporúčanie: Náušnice so zapínaním na balónik vždy dotiahnite na maximum.

Dámsky patent

Dámsky patent sa používa na zapínanie visiacich náušníc. Môžete sa s ním stretnúť napríklad pri väčších a ťažších náušniciach. Rozpoznáte ho háčikom, ktorý sa uzatvára mechanickou klapkou.

Odporúčanie: Náušnice so zapínaním na dámsky patent odporúčame najmä dámam, ktoré si potrpia na elegantný, vznešený a noblesný štýl.

Brizura

Háčik, no o čosi iný ako v predošlom prípade, je k videniu aj na náušniciach so zapínaním na brizury. Na rozdiel od dámskeho patentu sa zapína spredu, pričom sa zasúva do očka.

Odporúčanie: Zapínanie na brizury je ideálne pre malé deti a mladé dievčatá. Nie nadarmo sa často využíva práve pri detských náušniciach.

Zapínanie náušníc - brizura

Kreole

Keď už spomíname zapínanie náušníc, nemôžeme vynechať ani takzvané kreole. Rozpoznáte ho vďaka zúženej strane náušníc, ktorá sa pri kruhových náušniciach zasúva do protiľahlej dierky.

Odporúčanie: Kruhové náušnice s týmto typom zapínania zakaždým zapínajte veľmi opatrne, aby ste neporušili ich tvar.

Zapínanie náušníc - kreole

Ďalšie spôsoby zapínania náušníc

Puzeta, balónik, dámsky patent a kreole však nepredstavujú jediné spôsoby na zapínanie náušníc. Okrem nich môžeme totižto spomenúť napríklad aj ruský či anglický patent. Pokiaľ by ste sa chceli o nich dozvedieť viac, odporúčame vám prečítať si samostatný článok Zapínanie náušníc. Veríme, že teraz bude pre vás hľadanie vhodných náušníc oveľa jednoduchším.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Toto sú naše tipy na darčeky k MDŽ

5 inšpiratívnych tipov na darček k MDŽ

Šperk ako darček k MDŽ vám pomôže vyjadriť osobné posolstvo alebo prianie obdarovanej. Väčšina žien ocení zážitky, módne doplnky či hodinky. Vhodnou voľbou pre praktickú

Scroll to Top