Seriál sprievodca stylingom šperkov: Ako nosiť strieborné šperky

Ako nosiť strieborné šperky
Zdieľaj
LinkedIn

Všestranné a nadčasové. Strieborné šperky vďačia za svoju popularitu nielen cenovej dostupnosti, ale aj výbornej kombinovateľnosti, ľahkej elegancii a dizajnovej neutralite. Svojím leskom dodajú punc pôvabu každodenným outfitom i výnimočným príležitostiam. Stačí štipka kreativity, sebadôvery a trochu know-how a so svojimi striebornými doplnkami vyčarujete neprehliadnuteľné stylingy. Ak netušíte, ako začať, nechajte sa inšpirovať našimi tipmi. Naučte sa, ako nosiť strieborné šperky vkusne a štýlovo.

Obsah článku

Ako skombinovať strieborné šperky s outfitom

Strieborné šperky v správnom dizajne, veľkosti a množstve dokážu outfitu pridať povestný lesk a efektne ho zharmonizovať. Ak však styling podceníte, môžete vyzerať príliš jednoducho a neupravene, prípadne prezdobene.

Harmónia farieb a striebra

Hoci sú strieborné šperky veľmi všestranné, s niektorými farbami si rozumejú viac a s inými menej. Existujú dokonca aj odtiene, ktoré sa k strieborným šperkom vyslovene nehodia.

Platí pravidlo, že strieborné šperky najkrajšie vyniknú so studenými odtieňmi ako je zelená, modrá či fialová. Efektnú kombináciu vytvoríte aj zladením striebra a neutrálnych tónov. Vaše obľúbené strieborné kúsky krásne vyniknú v harmónii s čiernou, bielou a šedou. Báť sa nemusíte ani zemitých a pastelových odtieňov.

Nevhodná je kombinácia striebra a teplých farieb. Napríklad, červenej či žltej jednoznačne viac pristane zlato. Vyhnite sa aj kombinácii strieborných šperkov a pestrofarebných potlačí.

Štýl oblečenia a striebro

Pri kombinácii šperkov a outfitu berte do úvahy aj štýl svojho oblečenia. Zatiaľ čo pri minimalistických kúskoch, ako napr. jednoduché čierne šaty, biela blúzka alebo slušivý monochromatický kostým, si môžete dovoliť odvážnejšie šperky, v prípade vyzývavých alebo výraznejšie zdobených šiat zvoľte jemnejšie doplnky. Necháte tak vyniknúť svojmu outfitu a šperkmi ho len podčiarknete. Ak naopak vlastníte výrazný strieborný náhrdelník, šetrite farbami a odvážnymi strihmi pri výbere oblečenia. Váš nádherný strieborný kúsok strhne na seba všetku pozornosť.

Strieborné šperky na rôzne príležitosti

Budeme sa opakovať, keď zdôrazníme, že strieborné šperky sú mimoriadne všestranné. Predsa by ste však mali citlivo zvažovať ich dizajn vo vzťahu k rôznym príležitostiam. Na všedný deň v práci alebo na obed s priateľmi sa výborne hodia jednoduchšie až minimalistické strieborné šperky, ktoré budú pôsobiť ľahko a uvoľnene. Naopak, na večerné príležitosti alebo spoločenské podujatia môžete zvoliť výraznejšie kúsky ako masívnejší strieborný náhrdelník s väčším príveskom alebo krásne lustrové náušnice.

Štýlové tipy na kombinovanie strieborných šperkov

Vaša šperkovnica iste ukrýva viac strieborných kúskov, s ktorými by ste sa chceli ukázať na verejnosti. Majte však na pamäti, že ich nemusíte odprezentovať všetky naraz. Kombinujte šperky hravo a kreatívne, ale zároveň citlivo a s vkusom.

Vrstvenie strieborných šperkov

Ak sa chystáte na rande alebo do spoločnosti a chceli by ste zaujať výraznejším vzhľadom, možno sa vám striebro zdá príliš ľahké a jednoduché. Váš názor zmení efektné vrstvenie. Zvoľte si jeden výraznejší strieborný náhrdelník a doplňte ho niekoľkými ďalšími. Experimentujte s rôznymi dĺžkami a štýlmi, až do výslednej spokojnosti.

Miešanie kovov

Kombinácia striebra a žltého alebo ružového zlata sa dnes považuje za mimoriadne trendy. Miešanie kovov dodá vášmu vzhľadu hĺbku a pomôže vám vytvoriť nový, jedinečný štýl.

Jeden výrazný kúsok

Chcete si dať svoje nádherné lustrové náušnice, exkluzívny viacvrstvový náhrdelník alebo výrazný strieborný prsteň? Vyberte si len jeden dominantný kúsok a zlaďte ho s jemnejšími striebornými šperkmi, ktoré ho budú efektne dopĺňať štýlom, tematikou alebo textúrou. V opačnom prípade bude váš outfit pôsobiť chaoticky a nevkusne.

Stylingový tip na záver: Kombinácia strieborných šperkov a basic outfitu môže pôsobiť trochu všedne až nudne. Oživíte ju striebornými šperkmi s kryštálmi alebo farebnými drahými kameňmi, ktoré vášmu outfitu okamžite dodajú lesk a živosť.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore